20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!

V slovenskej hymne sa spieva „Nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú!“ Nuž a v Nitre by si mohli fanúšikovia pokojne smutne pospevovať: „Nad futbalom sa blýska, hromy divo bijú!“ V problémoch totiž lietal, a ešte aj lieta, slávny FC Nitra, klub so 114-ročnou históriou, teraz sa ukazujú „trhliny“ aj v druhom klube pod Zoborom – ČFK Nitra.

Podľa dotácií a náklonnosti sa zdá, že ČFK Nitra padol do oka nitrianskemu primátorovi, ktorý im nielen poskytol štedrú dotáciu na rekonštrukciu šatní, ktoré už boli v skutočne žalostnom stave, ale dal im cez Nitriansku investičnú s.r.o. do prenájmu šatne na FC Nitra, kde dostali mládežníci k dispozícii aj tréningové a hracie plochy. A aby toho nebolo málo, ČFK si tak „šuťomba“ chcela privlastniť aj nové kontajnerové šatne, kde si hneď „vycapil“ logo klubu. Šatne však nemali slúžiť iba pre ČFK, ale pre všetkých, ktorí sú na štadióne v podnájme. Zrejme aj preto im nejaký „dobrák“ spomínané logo od hnevu rozmlátil na cimpr-campr.

Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Na futbalovom Čermáni, v klube ČFK Nitra to, zdá sa, poriadne vrie. Jeho dnes už bývalý tréner vyslovil vety, ktoré tomu nasvedčujú. Zdroj: FB / ČFK Nitra

Čudné praktiky pri riadení futbalu na ČFK Nitra

Pred pár dňami si v statuse na sociálne sieti zobral slovo Richard Fógl, ktorý v ČFK pôsobil ako tréner. A jeho slová poriadne zaťali do živého. „Chcel by som poukázať na vedenie a chod klubu ČFK Nitra pod vedením pána Benčíka a pána Straňáka. V klube pôsobím viac ako 20 rokov, ale nikdy sa nestalo v klube, aby po sezóne odišlo toľko trénerov a kvalitných trénerov, ako R. Sloboda, I. Hanakovič, M. Svýba, M. Šmitala. Ak im niekto oponuje, sú k nemu arogantní a hneď ho vyhadzujú z akože ich klubu,“ napísal hneď v úvode zjavne nahnevaný Fógl.

ČFK Nitra sa teší. Mesto odovzdalo futbalovému klubu zrekonštruované šatne za takmer 400-tisíc eur

„Ako sa stali štatutármi tohto klubu nad tým visia viaceré otázniky????? Zrazu sa na jeseň v roku 2021 z ničoho nič objavili na ČFK s tým, že sú nové vedenie. Dovtedy ich na ČFK nikto nevidel. Zo začiatku sa zdalo, že by to mohlo aj fungovať, ale to boli len pekné reči. Mysleli sme si, že pán Straňák je podnikateľ, a že bude do klubu dávať peniaze, ale stal sa opak,“ pokračuje Fógl v kritike súčasného vedenia. „Poukážem len na časť hospodárenia v klube. Zo SFZ dostávame peniaze na každé jedno družstvo prihlásené do súťaže. Tými dvaja páni z toho 3400 eur minuli na Slovnaft benzín (prikladám k tomu aj foto). Chcem s tým niečo spraviť a zachrániť futbal na ČFK. Nech sa k nám pridá. Ďakujem,“ zakončil svoj status Richard Fógl.

Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Zdroj: FB / Richard Fógl

Na svoju obranu nechcú zbytočne plytvať silami

A jeho slová nezostali bez odozvy, pretože sa pod jeho statusom rozprúdila celkom slušná diskusia. Zareagovalo aj člen vedenia ČFK Nitra a bývalý slovenský reprezentant Henrich Benčík, ktorý hrával aj v druhej nemeckej lige, v Turecku a v Česku. „Keďže nemôžeme reagovať v skupine NR ŠPORT ako klub, budem reagovať ako osoba, ktorá je spomínaná v príspevku pána Fógla. Viem, že sa niekedy tvrdá práca nestretne u každého s pochopením. S pánom Fóglom sme v tento týždeň po vzájomnej dohode ukončili spoluprácu, na návrh pána Fógla a dohode, že ukončí pôsobenie koncom tohto mesiaca. Bolo nám to ľúto, ale takúto bodku si klub a ani vy, pán Fógl, nezaslúžili,“ bráni sa a vysvetľuje hneď v úvode Heňo Benčík.

Súboj Lenčéš vz Hattas je už 4:0. FC NITRA získal prvoligovú licenciu pre Útvar talentovanej mládeže

Pohonné hmoty sme využívali výlučne pre kosačky v našom klube a autá, ktorými sa prepravujeme. Rovnaká spotreba pohonných hmôt bola posledných 5 rokov. Verím, že ste si uľavil a vaši kamaráti sa tešia. My sa snažíme pracovať a podobné starosti necháme na iných. Starostlivosť o 19 družstiev a 350 detí si totiž vyžaduje prácu 24 hodín denne a koncentráciu, a preto nebudeme plytvať zbytočne silami. Je mi to veľmi ľúto, keďže momentálne máme práce dosť s plánovaním budúcej sezóny. Všetky kategórie svojich trénerov už majú pripravených a všetci sa tešíme na novú sezónu. S pozdravom Henrich Benčík, ČFK Nitra, sme jedna rodina!“ zakončil Henrich Benčík svoju odpoveď na tvrdú kritiku Richarda Fógla.

Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Zdroj: FB / Richard Fógl

Prevzatie klubu prebehlo za záhadných okolností

Henrich Benčík je zaťom Jozefa Slíža, ktorý niekoľko rokov šéfoval ČFK Nitra, a tak svoju predsednícku funkciu odovzdal jemu. „Bolo to tak, že pán Slíž aj s Benčíkom došli za bývalým tajomníkom Tulíkom aby spravil to, že akože prebehla členská schôdza a dal Henricha Benčíka a Tibora Straňáka do prezídia klubu s tým, že Benčík bude prezident klubu a Straňák viceprezident. Viceprezidentmi mali byť ešte ďalší dvaja, vrátane Mira Gerháta. Takže takto to tam bolo fiktívne spravené, hoci Miro Gerhát s tým v podstate nemá nič. Tu sa jednalo o to, ako klub ovládnuť pánmi Benčíkom a Straňkom. Oni sa tam zjavili ničoho nič. S ČFK nemali nič spoločné, žiadna členská schôdza neprebehla,“ prezradil extréner ČFK Richard Fógl ako sa dostali do vedenia klubu dve kontroverzné osoby.

Šéf FC Nitra Milan Lenčéš vyzýva primátora Mareka Hattasa na súboj. Okolo futbalu začína byť naozaj horúco

„Nič nebolo, spravili sa tam iba fiktívne podpisy, poslalo sa to na Ministerstvo vnútra a stali sa štatutármi klubu. V súlade so stanovami občianskeho združenia ČFK žiadna schôdza neprebehla, žiadna revízna komisia ich nekontroluje, ako to je v stanovách. Oni dvaja si tam proste robia čo chcú,“ zdupľoval Fógl, podľa ktorého obaja menovaní páni navyše psychicky deptajú trénerov. „Keď im voľakto voľačo protirečí, už je v nemilosti a musí odtiaľ odísť preč, lebo sa to tam nedá pod nimi zvládnuť. Za to odišiel aj tréner mužov Miro Svýba. Jeho brat nám sponzorsky kúpil dresy, lopty, každý domáci zápas nám robil občerstvenie, čo si môžete overiť u hráčov, ale staral sa o nich aj samotný Miro, ktorý im zo svojho kupoval banány a proteíny na každý jeden zápas,“ uviedol ďalej nahnevaný a sklamaný Fógl.

Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Tibor Straňák (vľavo) vedľa primátora mesta Mareka Hattasa spolu s Heňom Benčíkom (tretí zľava) pri odovzdávaní zrekonštruovaných šatní na ČFK Nitra, ktoré stáli takmer 380-tisíc eur. Zdroj: FB / Mesto Nitra

Naozaj stačí vedeniu ČFK pre mužov iba ôsma liga?

Miro Svýba spravil aj posedenie pre chalanov. Spravil im guláš, na ktorý došiel aj Straňák, najedol sa gulášu, napil sa, potom došiel do kabíny chalanov, a čo sa vyzbieralo na vstupnom, 40 eur, zobral krabicu a aj s peniazmi odišiel preč. Manažér áčka Ivo Hanakovič pozháňal hráčov a chceli sme, aby tí chalani niečo mali. Išlo sa teda za vedením a povedalo sa, že či by to áčko nemohlo mať svoj účet alebo podúčet, alebo to nejako spraviť, že oni si aj zoženú sponzorov aby to áčko mohlo lepšie fungovať, aby to bolo na vyššej úrovni. Boli však odbití, že v žiadnom prípade, že nám stačí ôsma liga, nič iné nepotrebujeme, a my nepotrebujeme žiadnych áčkarov platiť. A už boli obaja v nemilosti. Už sa na nich všetko spustilo a Iva úplne psychicky zdeptali. On sa skoro psychicky zrútil,“ odkrýva Fógl pozadie fungovania v ČFK Nitra.

FC Nitra ešte žije! Poslanci schválili späťvzatie návrhu na vyhlásenie konkurzu, bude sa ešte rokovať!

„Aj Miro povedal, že takto sa tu nedá fungovať. A Heňo Benčík dal vyjadrenie, že boli nepokoje v kabíne, kde vraj bola ťažká atmosféra. Ale to vôbec nebola pravda. Bol som ako ISSF manažér, takže mne chodili maily keď sa niečo kupuje za tie kredity, ktoré dostáva klub od SFZ. No a tam, keď si na to kliknete, tak vidíte, že oni nič nerobia, ale každý mesiac ide 400 eur na benzín, každý si dá po 200 eur na benzín. Keď si ale tréneri potrebujú kúpiť niečo do mužstva, tak hovoria, že teraz sa nedá, nemáme peniaze na nič. Tak to tam funguje celé. Robia si, čo chcú,“ konštatuje sklamaný Fógl.

Vedenie ČFK chce ukázať, že oni sú najväčší klub

S ČFK a rozbitým znakom klubu na nových unimobunkách na FC Nitra sa spájal aj menší škandál, ktorý sa riešil po internete. „Tibor Straňák je jeden arogantný človek, ktorý si myslí, že je nedotknuteľný, a že on si môže dovoliť všetko. Im nezáleží na ČFK Nitra, oni sa tam pchajú len kvôli tomu, že sa chcú zmocniť štadióna FC Nitra. Preto teraz všade dávajú znak ČFK, však aj na starých šatniach na FC Nitra bol,“ šokuje Fógl. O tom, že funkcionári ČFK podpísali, že šatne, ktoré boli úradne zakázané používať, budú využívať na vlastné riziko už portál nitranoviny.sk písal. „Oni sa chcú ukazovať, že my sme najväčší klub v Nitre a my si tu môžeme rozkazovať, čo môžeme robiť. Jednoducho Straňák sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra. To je jeho jediný zámer. Jeho iné nezaujíma. Nezaujímajú ho nejakí chlapci z ČFK. On sa tam postaví a povie: „Čo sme na dedine? Čo tu vlastne ja robím.“ Jeho zaujíma len hlavný štadión v meste. To jeho jediný a hlavný zámer, “ zdupľoval Fógl šokujúcu informáciu.

Neuveriteľné: Nevyhovujúcu budovu starých šatní na FC Nitra prenajali napriek zákazu!

Straňák chce zbohatnúť na futbale, lebo sa mu nedarí ako podnikateľovi, tak teraz ide zarábať peniaze na deťoch. Teraz napríklad prihlásili dorast do III. ligy, a tak im hovorím, že načo sme sa do nej prihlásili, na čo mi Benčík povedal, že preto, aby nám chlapci neodišli do AC Nitra. Ja som sa už na toto nemohol pozerať. Už sa mi z toho všetkého dvíhal žalúdok. Ak by aj do AC odišli, a čo? Oni chcú hrávať, ale nie, my ich u nás chceme držať ako rukojemníkov. Však ak chcú, nech idú. Ich zámerom však je, aby AC Nitra nemal dorast, aby neposkladal tímy. Ich iné nezaujímalo. Oni sa majú starať o ČFK a nie o to, aby zlikvidovali iné kluby v Nitre. Proste robia si, čo chcú,“ dodáva rozladene Fógl, ktorému to celé, čo sa deje v ČFK Nitra, poriadne liezlo na nervy a nedokázal sa s tým stotožniť. „Veď to je strašné. Ja chcem byť s každým priateľom, ale takto sa to rozhodne nedá. To, čo robia je jednoducho choré,“ neskrýval svoje pocity Fógl.

Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Budova starých šatní na FC Nitra bola oficiálne uzatvorená a pre zlý technický stav bolo zakázané jej používanie, napriek tomu ju mládež ČFK Nitra využívala, a to s požehnaním vedenia klubu a na vlastné riziko. A hoci klubu budova nepatrí, ČFK si na ňu vyvesila svoj znak. Foto: Dodo Púchovský

Nevážia si nič, ani trochu, a nikoho do ničoho nepustia

„A to oni tu robia milión vecí všelijako. Čachre-machre s peniazmi, krížom-krážom, no strašné. A to aj smerom k sponzorom. Straňáka nezaujíma nejaký futbal na ČFK. Nedarilo sa mu ako podnikateľovi, a tak teraz tu ide deti okrádať. A dokedy? To môže tu taký človek byť?“ zaťal opäť do živého Fógl, ktorý priznáva, že sa chytil iba akejsi tmy. Na druhej strane chce pomôcť trénerom, ktorí ho ako dlhoročného trénera na ČFK Nitra požiadali o pomoc v boji proti zlu. „Všetci chceme, aby sa to na ČFK dostalo do normálnych koľají a nech to tam funguje tak, ako to má byť. Príklad poviem, že tu bude sedemčlenné prezídium, ktoré bude niekto kontrolovať aby si tu nikto nemohol sám robiť čo chce. Aby jeden človek neovládol klub a nikto s ním nemohol pohnúť. Fakt chceme niekoho požiadať o pomoc ako sa týchto ľudí, ktorí teraz ČFK riadia, zbaviť. Myslím si, že keby sa v účtovníctve všetko prekontrolovalo, tak neverím tomu, že to tam všetko sedí,“ prízvukuje extréner ČFK Nitra, ktorý zrejme vie, o čom hovorí a poukazuje tiež na množstvo vyzbieraných príspevkov od detí, čo má byť mesačne viac ako 10-tisíc eur.

Nitra: Vyčlení peniaze na rekonštrukciou šatní Čermáňskemu futbalovému klubu

„Mesačne im zostane 4-tisíc a to ešte nerátam, že im rodičia dávajú aj sponzorské a neviem ešte čo. A ešte teraz išli na Mesto vypytovať 50 000, že potrebujú na mládež. Čím viac cítia, tým viac budú brať a čím ďalej si budú viac dovoľovať. Treba to nejako stopnúť. Do takejto zlej situácie sa to dostalo. A to ma na začiatku ani nenapadlo aké to bude. Tí pred nimi odišli a ja som si myslel, že by to mohlo byť fajn, a zrazu som ja za najhoršieho, a že to tak vôbec nie je pravda. Je to jednoducho iné ako to na začiatku vyzeralo,“ pokračuje v spovedi bývalý tréner ČFK Nitra, podľa ktorého bolo v klube viac kvalitných trénerov, ako Šimončič, Sloboda, Hanakovič, Tvrdoň, Svýba a iní, lenže museli odísť a teraz im vraj „najvyššie vedenie“ klubu nevie prísť na meno. „Nevážia si nič. Ani trochu. A nikoho do ničoho nepustia, všetko robia iba oni dvaja, teda Benčík so Straňákom, za zatvorenými dverami, aby im nikto nevidel cez prsty,“ dodal na samý záver smutný a sklamaný Richard Fógl. Jeho smutná spoveď ukazuje, že futbal v ČFK Nitra má ďaleko za ideálom. Ak sú však jeho slová pravdivé, tak nad futbalovou Nitrou sa zrejme bude ešte poriadne blýskať. Zaujímavé sú ale aj diskusné príspevky pod jeho statusom, ktoré tiež o niečom svedčia.

Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Zdroj: FB / Richard Fógl
Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Zdroj: FB / Richard Fógl
Richard Fógl šokuje: Straňákovi nejde o futbal a mládež na ČFK Nitra, on sa chce zmocniť hlavného štadióna FC Nitra!
Zdroj: FB / Richard Fógl

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x