20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Jasová po roku opäť voňala gulášom

Už po druhý raz sa stretli milovníci gulášu v Jasovej na súťaži vo varení tejto pochutiny z iniciatívy manželov Františka a Lucie Remeňovcov.

Jasová po roku opäť voňala gulášom
Jasová

Družstiev pribudlo

Aj divákov. Kým minulý rok sa na prvom ročníku zúčastnilo osem družstiev, tento rok sa  ich zúčastnilo štrnásť. Organizátorskí manželia veria, že počet bude stúpať. Základné suroviny dodali manželia Remeňovci, tajné ingrediencie si priniesli súťažiaci samotní. Hlasovalo sa samozrejme tajne, porotcovia videli len čísla a netušili, ktorý guláš kto varil.

Jasová po roku opäť voňala gulášom
Na guláši si pochutili všetci

Novinkou bol i počet porotcov. Kým v minulom roku bol sám, kuchár z miestnej jasovskej reštaurácie Terra Anton Mésároš, tento rok sa k nemu pridali ďalší dvaja odborníci. Jasovská gastro guru Beáta Vargová varí už roky nielen pre školu a škôlku, ale jej jedlá si pochvaľujú aj v domove seniorov Sympathy a v širokom i vzdialenejšom okolí či už oslávenci, alebo tí, ktorí sa lúčia s niekým blízkym, či svadobní hostia. Beáta pripravovala aj katering na oslavu 80-tky pred dvoma rokmi nedávno zosnulému Dušanovi Grúňovi a veru hostia sa ešte dlho zalizovali pri spomienke na špeciality.

Jasová po roku opäť voňala gulášom
Jasová žila výbornou akciou

Starosta – porotca a hovorca poroty

Tretím porotcom bol gurmán  – starosta obce Ing. Stanislav Pohuba, ktorý prevzal aj rolu hovorcu. Prezradil, že niektoré guláše boli chutné a aj by ašpirovali na víťazstvo, no mali chybičky krásy ako rozvarené zemiaky, taktiež rozvarené mäso, či boli príliš prekorenené. Napokon zo štrnástich družstiev sa na treťom mieste umiestnili domáci „Držkári“, ktorých táto cena nielen prekvapila, ale mimoriadne potešila. Minuloroční víťazi „Lavičkári“ z Kolty  sa tento rok museli uspokojiť s druhým miestom, ale samozrejme ich to neodradilo a veríme, že o rok sa stretneme v Jasovej znova. Palmu víťazstva si odnieslo družstvo pod  menom Traja svätci.

Jasová po roku opäť voňala gulášom

Akcie pokračujú

Vyhlásením víťazov akcia nekončila, naopak za zvukov hudobnej produkcie Vojta Buchloviča si prítomní pochutnávali na gulášoch, ktoré boli zadarmo k dispozícii hladným divákom. Manželia Remeňovci však nespia na vavrínoch, že urobili sme jednu akciu, máme rok pokoj, naopak. Záujem obyvateľov Jasovej,  ale i širokého okolia podporuje iniciatívu manželov Remeňovcov, aby vo svojej krčme usporadúvali ďalšie akcie.

Jasová po roku opäť voňala gulášom

Najbližšia bude už 29. júna, ktorá sa uskutoční na miestom ihrisku v Jasovej a je nazvaná Hviezdny večer, kde vystúpia už spomínaný Vlado Buchlovič, Kašubovci, Kortina, a Hergotovci a do rána bude pokračovať tanečná zábava. 

Tet a foto: Anna Olvecká

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x