22.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

UNICEF venoval 80 000 € do komunitných vzťahov v Nitre

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s mestom Nitra a organizáciou UNICEF podporila v rámci troch grantových programov 27 projektov v hodnote 80 000 €.

Grantové programy Spoznajme sa, Sociálna inklúzia a Mladí nitrianski filantropi vytvárajú podmienky na komplexné riešenie komunitných potrieb v meste Nitra. Sú zamerané na sociálnu inklúziu odídencov z Ukrajiny v meste Nitra, zlepšovanie vzájomných vzťahov medzi komunitami žijúcimi v našom meste a vytváranie citlivejšej atmosféry voči komunitám cudzincov.

UNICEF venoval 80 000 € do komunitných vzťahov v Nitre
Úspešní grantisti Mladí nitrianski filantropi

Programy podporujú širokú škálu aktivít a rôznorodých cieľových skupín, čím sa vytvárajú podmienky na komplexné riešenie komunitných potrieb v meste Nitra v danej oblasti. „Mesto Nitra má aktuálne najvyšší pomer ľudí s cudzineckým pôvodom na počet obyvateľov. Vďaka podpore UNICEF preto rozširujeme a skvalitňujeme služby pre túto cieľovú skupinu za účelom ich čo najlepšieho začlenenia do každodenného života. Keďže nie je zatiaľ vytvorený národný systém podpory integrácie, suplujeme ho dôležitou grantovou schémou v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou,“ hovorí Miloslav Špoták, zástupca primátora Nitry.

Grantové programy

Mladí nitrianski filantropi – dlhodobý vzdelávací a grantový program pre mladých ľudí. Program podporuje mladých ľudí od 13 do 20 rokov v meste Nitra, ktorí majú chuť spraviť niečo zmysluplné pre svoje okolie. Súčasťou grantového programu bolo aj bezplatné školenie, na ktorom sa viac ako 40 účastníkov z 13tich škôl či organizácií naučilo pripraviť si vlastné dobrovoľnícke projekty. Úspešní participanti získali granty do výšky 600 €. Projekty sa týkajú rôznych oblastí, napr. zdravie, šport, voľnočasové aktivity, kultúra… Prioritou programu je podpora inklúzie detí a mladých ľudí z Ukrajiny a iných znevýhodnených skupín v meste Nitra na základe rovesníckej pomoci. V rámci programu Mladí nitrianski filantropi sme podporili 13 projektov v hodnote 6 945,28 €.

Viac informácií o programe nájdete na: Mladí nitrianski filantropi (nkn.sk)

SPOZNAJME SA – 2. ročník grantového programu zameraného na zbližovanie komunít. Cieľom programu je podporiť sociálnu inklúziu a zbližovanie komunít žijúcich v meste Nitra, ako aj zvýšiť občiansku participáciu odídencov z Ukrajiny na živote v našom meste. V rámci programu sme podporili 8 projektov v hodnote 11 857,86 € zameraných na témy ako šport, kultúra, susedské programy, ochrana životného prostredia, kultúrno spoločenské podujatia, poskytovanie p psychologickej podpory…

Viac informácií o programe nájdete na: Spoznajme sa (nkn.sk)

UNICEF venoval 80 000 € do komunitných vzťahov v Nitre
Grantisti Sociálna inklúzia a Spoznajme sa.

SOCIÁLNA INKLÚZIA – nový grantový program, ktorý je zameraný na cielenú podporu mimovládnych organizácií v Nitre. Cieľom programu je podporiť dlhodobé a udržateľné služby, ktoré poskytujú renomované mimovládne organizácie v meste Nitra odídencom z Ukrajiny s cieľom vytvoriť lepšie podmienky pre ich sociálnu inklúziu a vytváranie vzájomných dobrých vzťahov medzi ukrajinskou komunitou a ostatnými obyvateľmi Nitry. V rámci programu bolo podporených 6 projektov sumou 61 196,86 € v témach ako adaptačné vzdelávacie programy, poskytovanie sociálnych služieb, psychologické poradenstvo, podpora inklúzie detí so zdravotným znevýhodnením a ďalších.

Viac informácií o programe nájdete na: Sociálna inklúzia (nkn.sk)

(nkn.sk)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x