28.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Policajtom síce neunikol, test na drogy vodič bez „papierov“ ale napokon odmietol

Na cestách stretnú policajti rozličné „indivíduá“, ktoré sa dopúšťajú všakovakej trestnej činnosti, alebo iba obyčajných priestupkov. Z malých problémov sa však veľmi ľahko môžu dostať vodiči do poriadnych, z ktorých sa napokon chcú dostať za každú cenu.

Do nepríjemnej šlamastiky sa dostal aj 43-ročný vodič, ktorý sa pre banálny priestupok dostal do pozornosti policajnej hliadky. Tým sa však jeho problém neskončili, ale práve naopak, začali. A dohru budú mať zrejme neskôr, keďže sa odmietol podrobiť testu na drogy a navyše mal zadržaný vodičský preukaz. U udalosti informuje v statuse nitrianska krajská polícia.

Najskôr s odberom súhlasil, neskôr si to rozmyslel

Prvý problém sa pre 43-ročného muža začal po tom ako pred policajtami náhle na svojom vozidle odbočil. A následne prišli ďalšie dva, lebo mal nielen zadržaný vodičský preukaz, ale navyše sa odmietol podrobiť toxikologickému vyšetreniu. To, ako aj v prípade odmietnutia dychovej skúšky na alkohol však znamená, že na neho bude nazerané tak, ako by nejakú drogu pred jazdou či počas nej požil. Všetko sa začalo v nočných hodinách keď hliadka PMJ z Nitry spozorovala na Cabajskej ulici v Nitre vozidlo Iveco, ktoré nedalo znamenie o zmene smeru jazdy pri vchádzali na hlavnú cestu.

TOTO už nie je normálne. Opitá vodička s 2,7 promile nabúrala aj s dieťaťom v aute!

Keď vodič spozoroval policajtov náhle zrýchlil a prudko odbočil k cintorínu, kde však bol ihneď zastavený. Policajti muža vyzvali, aby predložil doklady potrebné na vedenie vozidla a tiež občiansky preukaz, na čo im 43-ročný muž uviedol, že vodičský preukaz má zadržaný, čo bolo potvrdené aj cez operačné stredisko. „Následne bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, ale nakoľko javil známky požitia omamných a psychotropných látok bol vyzvaný k odberu biologického materiálu v nemocnici, s čím súhlasil,“ uviedla polícia v statuse.

Po príchode do nemocnice si to však vodič rozmyslel a povedal, že sa odmieta podrobiť odberu biologického materiálu. Policajti preto muža poučili, že sa týmto konaním dopúšťa prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, čomu plne rozumel. „Na mieste s ním bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku, do ktorej sa vyjadril a následne ju aj podpísal,“ dodala na záver nitrianska krajská polícia.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x