19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

ČFK Nitra sa teší. Mesto odovzdalo futbalovému klubu zrekonštruované šatne za takmer 400-tisíc eur

Športovci to majú v súčasnosti na Slovensku skutočne ťažké. Nielenže na svoju činnosť dostávajú od štátu minimum financií, ale aj ich športoviská a športové stánky sa pre nedostatok peňazí pomaly rozpadávajú. Hlavne že chceme, aby deti a ľudia športovali…

Kto chodil pozerať futbalové zápasy na ČFK Nitra, ale aj ten, kto za tento klub hrával vie, v akom hroznom stave bol ešte donedávna celý areál. To je však už minulosťou, lebo do poriadku sa už dala nielen hlavná hracia plocha, a tiež malá tréningová za ňou, ale konečne aj šatne, ktoré boli, mierne povedané, v nevyhovujúcom stave. Mesto, pod ktoré klub patrí, sa preto rozhodlo zasiahnuť a starú budovu šatní opraviť. Mesto Nitra v statuse informuje aj o tom, koľko celá rekonštrukcia stála, čo ale vyvolalo polemiku medzi diskutujúcimi Nitranmi, z ktorých niektorí s takou investíciou veľmi stotožnení neboli.

Opravili a zmodernizovali čo sa len dalo

Futbalový klub dostal vynovené šatne za takmer 400-tisíc eur,“ informuje v úvode statusu Mesto Nitra, ktorého vedenie v pondelok 15. mája odovzdalo zrekonštruovanú budovu Čermánskeho futbalového klubu (ČFK) do opätovného užívania športovcom. Rekonštrukcia trvala sedem mesiacov. „Práce boli zamerané najmä na obnovu a modernizáciu vnútorných priestorov, výmenu okien a zateplenie celého objektu. Novou dispozíciou sa vytvorili nové šatne, sprchy a toalety. Samozrejmosťou bolo prispôsobenie týchto priestorov pre imobilných športovcov,“ prezradilo Mesto Nitra.

Nový podjazd za 620 000 v centre mesta má byť hotový v priebehu septembra

Rekonštrukcia zahŕňala aj nové rozvody elektriky, bleskozvodu, rozvody vody a kanalizácie, nové rozvody kúrenia a radiátory. V rámci rekonštrukcie boli vymenené okná, zateplili sa obvodové múry a strecha. Cez strop až nad strechu sú vyvedené dve chráničky ako príprava pre budúce možné osadenie fotovoltiky na strechu tejto budovy,“ píše sa ďalej v statuse. Majiteľ budovy, mestská spoločnosť Nitrianska investičná, dala v rámci údržby opraviť splaškovú a dažďovú kanalizáciu. Namontovali sa tu tiež dva nové kotle ústredného kúrenia. „Celkové náklady dosiahli 379 026 eur, vrátane DPH. Časť financií sme získali z Fondu na podporu športu (214 344 eur) a časť sme uhradili z vlastného rozpočtu (164 682 eur),“ dodáva Mesto Nitra na záver.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x