20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

UKF v Nitre: Prevzali si osvedčenia o absolvovaní Univerzity tretieho veku

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre v rámci celoživotného záujmového vzdelávania občanov organizuje vzdelávanie dospelých a seniorov v rámci Univerzity tretieho veku (U3V).

Vzdelávanie je určené všetkým tým, ktorí majú záujem rozšíriť si, prehĺbiť a doplniť oblasť poznania či praktických zručností. Podmienkou prijatia na U3V je dosiahnutie minimálneho veku 50 rokov a maturitná skúška.

UKF v Nitre: Prevzali si osvedčenia o absolvovaní Univerzity tretieho veku
Absolventi U3V UKF v Nitre, foto: Ľ. Balko

V Sieni Konštantína Filozofa sa v piatok 14. júna 2024 stretli seniori, ktorí sa nevzdali svojich snov a na pôde našej univerzity sa ich rozhodli naplniť. Ako absolventi U3V pri UKF si prevzali osvedčenia o absolvovaní vzdelávacích programov U3V – konkrétne 1-ročného vzdelávacieho programu Náboženstvo včera a dnes, 2-ročných vzdelávacích programov Anglický jazyk pre začiatočníkov, Anglický jazyk pre mierne pokročilých a vzdelávacieho programu Židovský kultúrny fenomén v stredoeurópskom kontexte.

UKF v Nitre: Prevzali si osvedčenia o absolvovaní Univerzity tretieho veku
Foto: L. Balko, UKF

V mene rektora UKF v Nitre prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., a dekana Filozofickej fakulty UKF prof. PhDr. Martina Hetényiho, PhD., im osvedčenia o ukončení U3V odovzdala prorektorka pre vzdelávanie UKF prof. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD. Na slávnosti boli prítomní Mgr. Patrik Petráš, PhD., prodekan pre vzdelávanie FF UKF, ktorý predstavil absolventov,  tajomníčka U3V doc. PhDr. Ľudmila Nagyová, CSc., a doc. Mgr. Andrea Blaščíková, PhD., odborná garantka vzdelávacieho programu Náboženstvo včera a dnes a Mgr. Mária Ivančíková z Oddelenia vzdelávania UKF . Prorektorka absolventom zároveň odovzdala pozdrav od Mgr. Ivany Horváthovej, PhD., odbornej garantky a lektorky vzdelávacích programov Anglický jazyk pre začiatočníkov a Anglický jazyk pre mierne pokročilých.

Ako prorektorka prof. Duchovičová podotkla, dúfa, že si absolventi prostredníctvom vzdelávania na našej univerzite rozšírili obzor poznania, vytvorili vzájomne sa obohacujúce sociálne vzťahy a že U3V istým kúskom prispela k ich sebarealizácii a životnej spokojnosti.

Celý článok o tejto milej udalosti si prečítajte TU.

Zdroj: www.ukf.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x