17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Súboj Lenčéš vz Hattas je už 4:0. FC NITRA získal prvoligovú licenciu pre Útvar talentovanej mládeže

Tak, ako sa vzoprel osudu Milan Lenčéš, tak sa mu nevzoprel za posledné roky žiadny šéf futbalového FC Nitra, ktorý je na slovenskej mape už dlhých 114 rokov.

Tí, ktorí ho v ostatných rokoch riadili ho namočili do poriadneho bahna, v ktorom sa takmer utopil. Mnohí si zrejme želali jeho zánik, „efcéčko“ však žije ďalej. Prvé záchranné lano dostali podpisom na prenájom štadióna, dalšie teraz, keď im Slovenský futbalový zväz udelil prvoligovú licenciu pre Útvar talentovanej mládeže. A to dokonca na tri roky! S týmto zrejme nitriansky primátor nerátal.

Súboj Lenčéš vz Hattas je už 4:0. FC NITRA získal prvoligovú licenciu pre Útvar talentovanej mládeže
Milan Lenčéš je odhodlaný brániť celý klub FC Nitra až do úspešného konca aj napriek zjavnej nepriazni primátora Mareka Hattasa. Zdroj: archív Milan Lenčéš

Žiaci FC Nitra dostali od SFZ licenciu na 1. ligu!

„Máme to potvrdené Slovenským futbalovým zväzom! Dnes bola udelená licencia na prvú slovenskú ligu na neuveriteľné tri sezóny. To sa v histórii nového FC Nitra ešte nikdy nestalo. Mládež FC Nitra bude teda hrať 1. slovenskú žiacku ligu počas celého funkčného obdobia primátora Mareka Hattasa,“ prezradil portálu nitranoviny.sk šťastný Milan Lenčéš, ktorý zároveň dodal, že dorasty ešte musia poskladať, ale na tieto kategórie majú už na Výkonnom výbore SFZ podanú žiadosť na druhú ligu. „To je naša ďalšia úloha, ale toto, toto letí do sveta. Niektorým sklapne huba naprázdno. Tí, čo padajú z druhej do tretej žiackej ligy našich prvoligistov nedostanú. A ani by ich nedostali,“ skonštatoval šéf futbalu na FC Nitra mysliac tým zrejme na ich mestského rivala ČFK Nitra.

Šéf FC Nitra Milan Lenčéš vyzýva primátora Mareka Hattasa na súboj. Okolo futbalu začína byť naozaj horúco

„FC Nitra už zo štadióna pod Zoborom nikto nevyhodí a prvú ligu žiakov Hattas nezničí,“ dodal víťazoslávne Milan Lenčéš, ktorý sa podujal na vážny boj s nitrianskym primátorom. „Áno, pretože teraz je to na body Lenčéš vz Hattas 4:0!“ chváli sa Milan Lenčéš, ktorý je bývalým zápasníkom a dvojnásobným vicemajstrom sveta v zápasení voľným štýlom. A prečo 4:0? „Najskôr nám nechceli dať zmluvu na štadión, no máme ju, lebo mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo, že nám ju dať musia. Potom sme vyhrali nad tým, akú zmluvu nám poslali, teda, že sa máme vzdať nášho majetku. Povedal som im, že takú ja nepodpíšem, kým oni ten bod 8.16 odtiaľ nedajú preč, pretože ja sa nebudem vzdávať nášho majetku. To už je 2:0,“ vyratúva Lenčéš.

Súboj Lenčéš vz Hattas je už 4:0. FC NITRA získal prvoligovú licenciu pre Útvar talentovanej mládeže
Milan Lenčéš (vľavo) spolu so žiakmi FC Nitra, ich rodičmi aj trénermi minulý týždeň protestovali pre nitrianskou radnicou a žiadali primátora aby ich nelikvidoval. Foto: Dodo Púchovský

Zasadí šéf FC Nitra primátorovi definitívne KO?

Ďalším bodom bolo späťvzatie konkurzu od Nitrianskej Investičnej s.r.o., na čo dával Lenšéš návrh na mestské zastupiteľstvo. „No vidíte, a stiahli ho uznesením, takže to bolo už 3:0. A teraz dostala mládež FC Nitra licenciu, hoci si Hattas vymyslel konkurz. Pán Hattas, mládež FC Nitra dostala licenciu na tri roky! Takže je to už 4:0. A ja nekončím!“ hovorí rázne Lenčéš s dodatkom, že takýto stav už primátor nikdy zvrátiť nedokáže. Otvorená je teda ešte otázka konkurzu, ktorý ale šéf FC Nitra nevidí tak, že by v ňom mal prehrať klub prehrať. Dlhovať má totiž už iba jednému subjektu, Nitrianskej Investičnej s.r.o., ale jeho výšku spochybňuje. „Jeden subjekt však podľa našich zákonov vyhlásiť konkurz nemôže. No a keďže my sme štyroch z piatich už vyplatili, tak konkurz by sa konať nemal,“ myslí si Lenčéš.

FC Nitra a Nitrianska investičná. Zasiahnu do podivných finančných machinácií orgány činné v trestnom konaní? (VIDEO)

Sporná pohľadávka, ktorú má voči nám Nitrianska Investičná s.r.o., nikdy neprešla súdnym konaním, pretože je SPORNÁ. Tých 288-tisíc, ktoré od nás Nitrianska Investičná najskôr musí preukázať, lenže to sa nestane, lebo to budem ja, ktorý dokážem, že Hattas si túto sumu vymyslel. Teda, nie je to Hattas, pretože ide o Nitriansku Investičnú s.r.o., ale je to Hattas, lebo on je jej, ako primátor, šéfom. A ostatne to, že konkurz chce najmä on, potvrdil nedávno aj predchádzajúci šéf Nitrianskej Investičnej s.r.o. František Refka. Ak dokážeme, že pohľadávka Nitrianskej Investičnej je výmysel, čo aj dokážeme, tak to bude definitívne KO pre neschopného Hattasa,“ dodal na samý záver Milan Lenčéš, ktorý verí, že po záchrane mládeže príde na rad aj dorast a s ním ruka v ruke áčko, ktoré chce posunúť do čo najvyššej súťaže.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x