12.1 C
Nitra
piatok, 17 mája, 2024

Ateliér 518: DEŇ ČO DEŇ v ARTE Piešťany

Študenti Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre vás pozývajú na svoju ďalšiu výnimočnú výstavu. Tentokrát sa uskutoční v Piešťanoch v umeleckom centre ARTA.

Ateliér 518: DEŇ ČO DEŇ v ARTE Piešťany
Markéta Foltánová

Ateliér 518 je skupina mladých študentiek a študentov výtvarnej edukácie i reálny priestor v budove Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Tu vznikajú grafické, fotografické i objektové diela presahujúce rámec študijného programu. 

Ateliér 518: DEŇ ČO DEŇ v ARTE Piešťany

Výstava Deň čo deň zachytáva každodenné opakujúce sa činnosti, ktoré tvoria osobný priestor súčasného mladého človeka, študenta. Ukazuje fyzickú prácu pre získanie finančných prostriedkov, športové aktivity, posedenie pri káve, digitálnu komunikáciu, ale i osobné problémy za oponou bežného dňa. Výstava chce osloviť prostredníctvom abstraktných grafických znakov, konštruovaných priestorov, štylizovaných banálnych predmetov, ale i fotografií vznikajúcich Deň čo deň.

Ateliér 518: DEŇ ČO DEŇ v ARTE Piešťany
Virág Csillág

Autori*ky:
Markéta Foltánová, Martina Kukučková, Kristína Krišková, Matúš Jurčík, Petra Urbanová, Virág Csillagová, Lenka Richvalská

Kurátor výstavy: Ľubomír Zabadal

Trvanie výstavy 17.5 – 01.6.2024 

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x