21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Imunológ Karel Drbal v ČT: Vakcíny nám pomôžu, ale vždy musíte ZVÁŽIŤ risk a benefit každého toho zásahu (VIDEO)

Česko je z hľadiska pravdivosti informácií ohľadom koronavírusu, jeho liečenia a vakcinácie proti nemu pred nami vzdialené na míle ďaleko. Kým u nás sa neustále klame a ľuďom sa rozličnými „odborníkmi“ doslova vymývajú mozgy, tam sa im usilujú povedať fakty.

YouTube video

Niektorí naši lekári a skutoční odborníci sa síce snažili o diskusiu s provládnymi „odborníkmi“, ktorí tvrdošijne presadzujú iba očkovanie proti COVID-19, lenže tí nimi ohrdli, lebo vraj sa s nimi nemajú o čom baviť. Naopak, česká televízia odvysielala veľmi zaujímavú diskusiu s imunológom Karlom Drbalom, ktorý povedal veľmi zaujímavé veci. Po nich by naši „odborníci“ len ťažko obhajovali prečo sú za očkovanie v podstate málo funkčnými vakcínami, a prečo sa ľudia neliečia nielen včas, ale najmä účinnými liekmi, ktoré na trhu sú.

Vakcína bráni získaniu informácie pre imunitný systém nášho tela

Prečo teda očkovanie neurobilo bodku za COVID-19? „Pretože išlo o falošný predpoklad. Keby si zodpovedné oficiálne miesta urobili analýzu včas a čítali aj pôvodné štúdie, ktoré so schvaľovaním vakcín boli urobené, tak by vedeli, že vakcíny neboli konštruované tak, aby bránili šíreniu vírusu. V jarnej vlne už bolo jasne vidieť, že aj očkovaní ho môžu šíriť ďalej a postupne, ako sa preočkovala populácia v mnohých krajinách tak vyšlo najavo, že aj tie krajiny, ktoré sú veľmi dobre preočkované, ako Izrael či Singapur, tak sa rozhodne nemôžu brániť druhej a ďalšej následnej vlne,“ hovorí imunológ Drbal.

https://www.nitranoviny.sk/toto-je-ta-vakcina-zdravia-sportovci-odkryvaju-to-ako-im-pfizer-poskodil-zdravie/

„K čomu to bráni je nepochybne získanie informácie pre imunitný systém nášho tela, a tým pádom teda aj znížené dopady na naše zdravie, teda hospitalizácia, prípadne prítomnosť na JIS-ke a úmrtie. Ale ani tam to nie je stopercentné, pretože v biológii nikdy nie je nič stopercentné, ale vždy sa jedná o pomerné čísla,“ pridáva Drbal, podľa ktorého očkovaní sa tiež vyskytnú na JIS-ke a tiež zomierajú, kdežto tí, ktorí prekonali infekciu sa tam vôbec nevyskytnú. „To znamená, že tí, ktorí infekciu prekonali pre spoločnosť, ale aj pre seba samých, jednoznačne tvoria nižšie riziko ako tí, ktorí iba dostali vakcínu,“ prízvukuje Drbal a dodáva, že dochádza nielen k segregácii v mnohých ohľadoch spoločenského života, ale aj v mnohých iracionálnych rozhodnutiach kto sa má testovať a kto má ísť do karantény v prípade očkovaných a neočkovaných.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-monika-waksmundska-preco-sa-za-kazdu-cenu-musi-ta-vakcina-dostat-do-tela-kazdeho-cloveka/

K dispozícii sú bežné genetické lieky, ktorých účinnosť je dávno overená

„A to si myslím že je veľmi zlé a zbytočné, lebo sa to nezakladá na faktoch,“ uvádza imunológ, podľa ktorého kampane ako zvýšiť preočkovanosť sú veľmi kontraproduktívne a nepovedú k žiadnemu výsledku. „Otázka je, čo má byť vlastne cieľom očkovania. Cieľom epidemiológov je záchrana ľudského života a na to máme aj iné nástroje ako samotnú vakcínu, ktoré, žiaľ, nepoužívame. A nepoužívajú ich praktickí lekári,“ púšťa sa do kritiky Drbal, podľa ktorého skutočne po roku a pol nemajú odporúčania z oficiálnych miest. „A nie sme v tom sami, je to celosvetový problém, aby lekári vedeli, ako majú s konkrétnymi pacientami zaobchádzať. K dispozícii sú bežné genetické lieky, ktorých účinnosť a bezpečnosť je už dávno overená. Lekári ich môžu používať, pretože na covid skúšané boli, ale tie informácie sa nedostávajú k lekárom,“ opäť šokuje imunológ.

https://www.nitranoviny.sk/vakcina-nie-je-ani-zdravie-a-ani-sloboda-niektori-to-uz-zacinaju-chapat-mnohi-maju-ale-stale-na-ociach-skrabosku-a-na-usiach-sluchadla/

„My na to s kolegami upozorňujeme od začiatku a napísali sme X článkov, lenže základné informácie ako zachádzať s pacientom lekárom chýbajú. A tá príčinná liečba symptomatických pacientov je pomerne jednoduchá. Vy musíte toho pacienta kontaktovať, musíte mať pacientov roztriedených na rizikových a menej rizikových a aplikovať tie liečebné prostriedky tam, kde je to vhodné. Teda vakcínu tam, kde je to vhodné a indikované a ďalšie látky tam, kde je to opäť vhodné,“ vysvetľuje Drbal, podľa ktorého sa musí predovšetkým liečiť včas, a každý prípad podchytiť včas. „Som presvedčený, že tá liečba existuje a existovala od prvopočiatku Covidu. Už od jari a tie štúdie boli urobené, lenže genetické lieky sa moc nepoužívajú,“ konštatuje známy imunológ.

https://www.nitranoviny.sk/muzikant-eugen-botos-po-druhej-davke-sa-mi-v-tele-zacali-robit-zapaly-je-vakcina-sloboda/

Vírus tu bude a bodka za koronavírusom v tej vakcinácii nebude

„Sú to lieky, ktoré potláčajú imunitnú reakciu, sú to kortikoidy, kortikosteroidy, sú to lieky, ktoré regulujú koaguláciu, pretože hlavný efekt vírusu SAR-COV-2 je ten, že jeho S-protein, ktorý je súčasťou vakcín, sa viaže na receptor, ktorý vám výrazne disbalancuje základnú koagulačnú kaskádu, teda je to prokoagulačný stav, vytvárajú sa mikrotromby, potom upchávanie ciev a tak ďalej. Ale väčšina tých klinických príznakov je potom s tým súvisiaca. Podobné lieky na liečbu COVID-19 sa v nemocniciach používajú iba veľmi málo a rozhodne to nie je v rukách praktických lekárov,“ vysvetľuje Drbal, podľa ktorého je potrebné vrátiť diskusiu na racionálnu a vecnú rovinu, čo mu chýba. „Číslo R o tejto epidémii skoro nič nenapovedá, lebo tá sa riadi ohniskovo. Tu je dôležitejší faktor disperzia, ktorá ju popisuje. Dôležité pre každú infekciu je identifikovať ohniská a v nich, ale aj okolo nich, cielene zasiahnuť. To je alfa a omega všetkého a nič viac by som v tom nehľadal,“ hovorí Drbal.

https://www.nitranoviny.sk/desive-rozpravania-lekarov-toto-nam-o-vakcinach-na-covid-19-radsej-nikto-nepovie-sokujuce-video/

Ten vírus tu bude, bodka za koronavírusom v tej vakcinácii nebude, to je dnes už úplne jasné. Prirodzene, vakcíny nám pomôžu, ale vždy musíte zvážiť risk a benefit každého toho zásahu. A očkovanie je zásah do integrity jedinca, teda musíte veľmi starostlivo zvažovať použitie každého takéhoto zásahu. Už v súčasnosti existuje veľmi malé percento ľudí, pre ktorých je očkovanie skutočne život zachraňujúce,“ pridáva imunológ, podľa ktorého je potrebné povedať, že tí, ktorí sú zaočkovaní nie sú chránení proti ťažkému priebehu a smrti, lebo tento vírus, zvlášť vo variante Delta, sa šíri tak rýchlo a je tak neskutočne infekčný, a tie niektoré monoklonálne protilátky, ktoré nemocnice dnes ešte používajú, nemajú v podstate žiadnu účinnosť.

https://www.nitranoviny.sk/zastavte-okamzite-ockovanie-ludi-mrna-vakcinami-proti-sars-cov-19-vyzyva-doktor-lakota/

„Takže my tu máme situáciu, že vieme, že niektoré tie liečebné prostriedky nefungujú, alebo nefungujú ako vakcína preventívne na 100%, a nikdy na 100% fungovať nebudú, a ja by som to odhadoval, že sa to dostane niekde k 50%. Ale to sú normálne účinnosti vakcín, takže nič prekvapivé to nie je. Vrátil by som sa k normálu tak, ako znejú niektoré odporúčania a testoval by som v ohniskách všetky respiračné vírusy nárazovo, teda tam, kde je ten problém,“ končí diskusiu imunológ Karel Drbal.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články