22.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Sem sme sa DOPRACOVALI: Lekárovi Milanovi Kulkovskému zablokovali účet na Instagrame

Primárovi interného oddelenia Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici, MUDr. Milanovi Kulkovskému, dnes šokujúco zablokovali účet na Instagrame. Milan Kulkovský pritom k lekárom, ktorí podporujú a propagujú očkovanie proti ochoreniu Covid 19 a práve v tých dňoch vyzval slovenských influencerov, aby ho v infokampani #spolupracapreslovensko verejne podporili.

Až sme sa sa dopracovali s tým „moderným“ štýlom vzájomného udávania a nahlasovania na sociálnych sieťach.

Mudr. Kulkovskému držím palce! Pretože sloboda slova a prejavu je to najdôležitejšie právo, ktoré máme.

Tu je jeho stanovisku k zablokovaniu účtu:

Vyhlásenie k zablokovaniu účtu na Instagrame

Dnes sociálna sieť Instagram zablokovala môj súkromný účet @kulkovskyblog. Doteraz som nebol oficiálne informovaný o dôvodoch. Na sociálnych sieťach a nielen tam, sa dlhodobo venujem okrem iného šíreniu pravdivých informácii o ochorení Covid-19, možnostiach prevencie a liečby.

Snažím sa pôsobiť konštruktívne, nie len kriticky. Pravidelne prinášam informácie o aktuálnej situácii v nemocniciach. Pracujem s faktami, nešírim konšpiračné teórie a hoaxy. Inicioval som kampaň #ruskoniejehanba a naposledy spolu s Kristínou Tormovou #spolupracapreslovensko. Táto posledná infokampaň, ktorou prostredníctvom influencerov prosíme spoluobčanov o pomoc v boji s pandémiou a vysvetľujeme potrebu vyššej zaočkovanosti, je veľmi úspešná a stala sa virálnou. Oslovila státisíce ľudí na všetkých sociálnych sieťach.

Predpokladám, že práve kampaň #spolupracapreslovensko sa stala tŕňom v oku odporcom očkovania a protiepidemiologických opatrení, ktorí môj účet začali nahlasovať ako škodlivý. Blok je toho dôsledkom.

Skupina ľudí, ktorí zneužívajú demokraciu a princípy slobody v svoj prospech ukázala, čo by robila, keby mala na Slovensku v rukách moc. Dnes sa cenzúra slobodného vyjadrovania dotkla len mňa, ak sa však nastúpený trend nezmení, môže nastať situácia, keď budú musieť byť ticho všetci. Uvedená sociálna sieť dlhodobo toleruje šírenie hoaxov a urážlivého obsahu namiereného proti zdravotníkom. Diskusie sú plné agresívnych príspevkov, v ktorých sa okrem nadávok objavujú aj vyhrážky fyzickým útokom.

Tieto reakcie vyvolávajú provokatívne príspevky mnohých politikov, ale aj influencerov, ktorí majú státisíce sledovateľov a aj napriek tomu sú tieto príspevky Instagramom tolerované. V žiadnom prípade mi zablokovanie môjho účtu na Instagrame neprekáža. Za to, čo pre spoločnosť robím a už vôbec nie za aktivitu na tejto sociálnej sieti, nie som platený. Všetku moju aktivitu vykonávam na úkor vlastného voľného času a času stráveného s rodinou, s dobrou vôľou pomôcť.

Som preto veľmi sklamaný z tejto očividnej cenzúry, ktorá má byť pravdepodobne výstrahou pre tých, ktorí sa ku kampani #spolupracapreslovensko nezištne pridali a na rozdiel odo mňa, ich aktivita na sociálnych sieťach živí. Opakujem, za účasť v kampani nikto zo zúčastnených nič nedostal. A opak tvrdia tí, ktorí vo svoj prospech zneužívajú aj utrpenie iných a bez platby ani neotvoria svoje botoxom upravené párkopery. Ide o nebezpečný precedens, ktorý hovorí o tom, že ak máte dostatok sledovateľov, môžete ich zmanipulovať na to, aby sociálna sieť cenzúrovala fakty a overené informácie.

Ja nepotrebujem, aby mi ľudia verili. Prosím len o to, aby boli zodpovední. Na otázku, či si za to zaslúžim pásku na ústa, si odpovedzte sami.

Tak kým ma nezablokujú aj na facebooku… Situácia na Slovensku je kritická. Čoraz viac nemocníc poskytuje len neodkladnú starostlivosť. Väčšina sa musí plne venovať len pacientom s Covid-19, z ktorých okolo 80% je neočkovaných. Ak by bola zaočkovanosť aspoň o pár percent vyššia, nemocnice by boli naplnené len z polovice. A lekári by sa venovali aj nekovidovým pacientom. To je pravda, to sú fakty. A politici, ktorí to naďalej nepochopili, šíria hoaxy a nepodporujú protipandemické opatrenia…nech idú do riti…A teraz ma môžete zablokovať aj tu!

Pôvodný text: FB Milan Kulkovský blog

Hena Ďurovová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články