23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Vinári z Predium Vráble s historickými tromi zlatými medailami vo Francúzsku

Zvykne sa hovoriť, že do tretice to najlepšie. Táto formulka doslova a do písmena platí pre vinárov z Predium Vráble, ktorí sa po tretí raz zúčastnili na 30. ročníku prestížnej medzinárodnej súťaže vín Vinalies Internationales, ktorá sa v tomto roku konala vo svetoznámom letovisku v Cannes. Vrábľania, ktorí si už zvykajú nosiť zlaté medaily zo zahraničných súťaží, ani tentokrát nešli domov naprázdno.

Presadili sa aj vo veľmi silnej konkurencii

Prestížnu a vo svete uznávanú súťaž Vinalies Internationales obsadilo v tomto roku 2 927 vín z 38 krajín od 636 výrobcov. Slovensko poslalo do súťaže v Cannes dovedna 198 vín od 37 producentov. Po Francúzsku sme boli na súťaži druhou krajinou s najväčším počtom vín. Medzi veľmi úspešných slovenských vinárov sa zaradili aj tí z Predium Vráble. „Na tejto súťaži vo Francúzku sme sa zúčastnili po tretíkrát, a tak získať na nej tri zlaté medaily je naozaj úspechom, s ktorým sme rozhodne spokojní. Sme mladé vinárstvo, ktoré sa teší každému úspechu na prestížnych svetových súťažiach. A táto súťaž vo Francúzsku, kde sa pravidelne schádza naozaj silná konkurencia, takou určite je,“ netajil spokojný obchodný riaditeľ vinárstva Predium Vráble Milan Solár.

Vinári z Predium Vráble s historickými tromi zlatými medailami vo Francúzsku
Víťazné vína vinárstva Predium Vráble z prestížnej súťaže vo francúzskom Cannes. Zdroj FB Vinárstvo Predium Vráble

„Na súťaž sme poslali desať vzoriek vín, takže tri zlatých medaily môžeme považovať naozaj za veľký úspech,“ netají Jozef Záhorský, hlavný technológ Vinárstva Predium Vráble. „Vlaňajšia úroda bola slabšia, ako sa očakávalo, ale s tým sa borili vinári naprieč Slovensko. Nám sa našťastie choroby čiastočne vyhli, ani my sme sa ale istým stratám nevyhli. Ak si zhrnieme, že dva roky po sebe sme sa domov vrátili s jednou zlatou a jednou striebornou medailou, tak terajšie tri zlaté sú naozaj úspechom, s ktorým sme spokojní,“ prezradil Záhorský. Vrábľania si za svoje krátke pôsobenie medzi slovenskými vinármi priviezli zlaté medaily aj zo súťaží v Južnej Afrike, Japonsku či Španielsku.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x