26.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Dvakrát očkovaný muž odkazuje: Nehnevajte sa, Pfizerovci. Nehrali ste fér. Prejdem k inému poskytovateľovi, volá sa omikron

Vakcína ako zdravie, úsmev a sloboda? Zabudnite! Mnohým ľuďom sa už otvárajú oči a dnes trpko ľutujú to, že si dali experimentálnu vakcínu proti COVID-19 pichnúť. Tí šťastnejší majú len zdravotné problémy, tí, ktorí toľko šťastia nemali už nie sú medzi nami.

Nie, nechceme robiť antikampaň vakcínam, lebo niektorí na ne nedajú dopustiť, no veľa je takých, ktorí dnes už trpko ľutujú to, že si ju nechali pichnúť. A nie jednu, ale tri. Zatiaľ… Jedným z nich je aj Martin Leidenfros, redaktor konzervatívneho portálu Postoj, ktorý žije v Rakúsku. I on sa nechal nalákať vidinou zdravia, úsmevu a slobody, no dnes už vie, že spravil chybu. Svoj naozaj zaujímavý a zároveň šokujúci príbeh opísal v portáli Postoj, kde si servítku pred ústa rozhodne nedával.

Dvakrát očkovaný muž odkazuje: Nehnevajte sa, Pfizerovci. Nehrali ste fér. Prejdem k inému poskytovateľovi, volá sa omikron

Rakúšania narobili „iba“ dvakrát očkovaným riadny problém

„Bye bye Pfizer!“ začína svoj článok Martin Leidenfros a dodáva: „Ako za pár dní urobili zo zodpovedného očkovanca de­zolát­a.“ Martin priznáva, že má neočakávaný a naliehavý problém: rakúska vláda skrátila platnosť covidpasov pre dvakrát očkovaných na šesť mesiacov a týmto článkom chce oznámiť všetkým, že má naozaj vážny problém. „Vláda krajiny, v ktorej žijem, skrátila platnosť covidpasov pre dvakrát očkovaných z deväť na šesť mesiacov. To náhle rozhodnutie má ďalekosiahle dôsledky. Znamená to, že do 1. februára, keď začne u nás platiť povinné očkovanie, bude v Rakúsku približne 900-tisíc neočkovancov. Zaočkovaní sú, ale len dvoma dávkami, platnosť covidpasov im v týchto dňoch a týždňoch vyprší. Rakúske úrady budú týchto ľudí považovať za neočkovaných,“ píše redaktor portálu Postoj. V Rakúsku platí už dva mesiace nemilosrdný lockdown pre nezaočkovaných, a tak sa títo ľudia ocitnú v ďalšom lockdowne. „Môžu už len ísť do práce, do kostola a do potravín. Vstup do reštaurácií, kaviarní, na kúpaliská, do múzeí, na kultúrne a športové podujatia majú zakázaný,“ konštatuje Martin, ktorý je teda jedným z nich, pretože druhú dávku dostal 24. júla minulého roku.

Molekulárna genetička doktorka Soňa Peková opäť šokuje: Pfizer nám zatajuje veci, ktoré by sme mali poznať! (VIDEO)

„Prvého februára sa premením zo zodpovedného očkovanca na nezodpovedného, ktorý podľa slov francúzskeho prezidenta už „nemá občianske práva“, a podľa slov slovenského ministra obrany sa mením na „opicu“. Skrátka na dezoláta,“ pridáva Leidenfros ktorý vie, že aj keby šiel medzi 21. a 31. januárom na tretiu dávku, ani to by mu príliš nepomohlo, lebo by už nedodržal 180-dňovú lehotu, v ktorej má povinnosť ísť na tretiu dávku. „Dostal by som zase len covidpas dvojočkovanca. Nie je mi jasné, čo by to znamenalo vo vnútrozemí, ale v každom prípade by som nemohol slobodne cestovať. Voľný návrat do Rakúska majú len trojočkovanci,“ vysvetľuje Martin, ktorého teda rakúska vláda tlačí k múru. Má totiž presne šesť dní na to, aby sa vyhol osudu podčloveka. „Nedajú mi šancu ani žiadnu alternatívu,“ píše smutne.

Majú EUrópania hynúť ako muchy aby mali Pfizer a spol. Vianoce po celý rok? Pýta sa Juraj Mesík

Máme už dosť dôkazov o tom, že omikron je nebeským darom

Martin priznáva, že nikdy nebol an­tivaxerom, pred covidom ani nikoho takého nepoznal a antivaxerstvo je pre neho čis­tá exo­tika. Na jar minulého roka sa do očkovania vraj doslova hrnul. „Paradoxom tejto desivej situácie je, že obdobie, ktoré žijeme, vôbec nevyzerá zle,“ šokuje redaktor, podľa ktorého máme už dosť dôkazov o tom, že omikron je nebeským darom, ktorý umožňuje so značne zníženým rizikom značné zvýšenie prirodzenej imunity v populácii a mnohé vlády postupujú už podľa tých poznatkov. „Teraz to už zďaleka nie je len Švédsko, ktoré si zachovalo cit pre mieru, no aj celá Škandinávia, Anglicko, Maďarsko, Poľsko a veľká časť strednej a východnej Európy,“ konštatuje Leidenfros a dodáva, že začiatkom týždňa bol v najzaočkovanejšej krajine Európy, v Portugalsku, kde tamojšia vláda pochopila, že s nástupom omikronu už nie je lockdown potrebný. V Portugalsku nazrel do svetlejších zajtrajškov.

Spoveď bývalého riaditeľa Pfizeru doktora Michaela Yeadona. Akonáhle sa raz nakazíte, ste imúnny, hovorí (VIDEO)

Martin Leidenfros priznáva, že je nešťastník, alebo ako poslovenčený Rakúšan má tú smolu, že je vydaný na milosť dvom vládam, ktoré sa v týchto mesiacoch opustili zo všetkých európskych najviac. „Slováci majú smolu, že v Ománe zrejme príliš pieklo, lebo minister zdravotníctva po návrate vyhlásil pravidlo, ktoré vyčnieva aj v dlhej histórii pandemických kravín, a je to nevídaný výsmech zdravému rozumu: Slovensko skrátilo platnosť certifikátu prekonania na tri mesiace a platnosť očkovania na deväť mesiacov. Nepoznám inú krajinu, v ktorej platí absurdný nepomer 3:9. Keby rozhodla veda, muselo by to byť naopak,“ krúti hlavou nad našou absurdnosťou redaktor Postoja, podľa ktorého štúdie, ako napríklad z lekárskej univerzity v Grazi, ukázali, že ešte osem mesiacov po prekonaní bola hladina protilátok stabilne vysoká. „O očkovaní sa to nedá povedať. Práve mnohí seniori nemajú už štyri alebo päť mesiacov po očkovaní žiadne protilátky,“ prezrádza Martin Leidenfros.

TOTO je tá vakcína zdravia? Športovci odkrývajú to, ako im Pfizer poškodil zdravie

V Rakúsku ani na Slovensku už nevidno, že by vláde išlo o zdravie

Rakúšania majú podľa neho smolu, že sa práve ich štát ako prvý premenil na policajný apartheid režim, v ktorom sa minister vnútra chváli, že policajti za jeden pracovný deň vykonali 33-tisíc kontrol v neesenciálnych obchodoch. „Na rozdiel od Slovenska sa tá segregácia v Rakúsku totiž kontroluje. Policajti a úradníci v civile chodia aktívne loviť neočkovaných. Do mojej dedinskej kaviarne prichádza takmer každý deň kontrola. Je to hanba a des,“ píše Martin, podľa ktorého ani v Rakúsku a ani na Slovensku už nevidno, že by vláde šlo o zdravie. „Podobá sa to skôr na pomstu a trestanie neposlušných. Ako keby chceli napichať tú exspirujúcu látku do každého bez ohľadu na vek, vulnerabilitu a protilátky. Mňa napríklad núti vlasť k okamžitému boosteru, hoci to z lekárskeho hľadiska rozhodne nemám odporúčané,“ prezrádza redaktor, ktorý si nedávno dal urobiť protilátkový test, výsledok bol 94,2 IU/ml.

Imunita po prekonaní infekcie je silnejšia než po podaní vakcíny od Pfizer/BioNTech, tvrdia vedci

„Preložené pre malý zvyšok čitateľov, ktorí si ešte nedorobili doktorát z imunológie: ja srším protilátkami. Pri hranici 25 IU/ml je čas na ďalšiu dávku, hladina 50 alebo 60 je považovaná za úplne fajn – a ja mám 94. Nie je to moja zásluha, môj imunitný systém je jednoducho silný, mám ho po mame. Bolo mi povedané, že minimálne dva-tri mesiace nemám čo riešiť,“ uvádza ďalej Martin. „Obrovské množstvo protilátok v mojom tele nezaváži, rovnako ako nezaváži nulový výskyt protilátok v tele spoluobčana, ktorý má päť mesiacov po poslednej dávke platnú priepustku na slobodu, ale v skutočnosti je úplne nechránený,“ krúti Martin hlavou nad týmito absurdnosťami a pri tom začína mať dojem, že naše vlády sa správajú ako obchodní zástupcovia Pfizeru.

Bye bye Pfizer!

A aj pre toto prestáva tej firme veriť. Má vraj päť-šesť dôvodov, prečo prestal Pfizeru a jeho zástupcom veriť. „Urobil som rozhodnutie: na tretiu dávku nejdem. Nehnevajte sa, Pfizerovci, permanentku zruším. Nehrali ste fér. Ďalej som sa rozhodol, že prejdem k inému poskytovateľovi. Ten sa volá omikron. Priznám sa, som z toho v strese. Mám už len zopár dní,“ končí svoj zaujímavý článok redaktor portálu Postoj Martin Leidenfros.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články