24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Čo vy považujete za absurdné?

Pesimista by povedal, že žiť na Slovensku pod čižmou Igorovej chunty je ťažké a niekedy až neznesiteľné. Optimista však vidí za kopou hnoja poníka a vie, že žiadna čižma netlačí večne.

Igor, spolu so svojimi ministrami, je naším učiteľom. Nie je to síce žiadny Igor Hnízdo, ale otvára nám, hoci nevedomky, oči a vďaka nemu chápeme aj to, čo sme si v starých normálnych časoch neuvedomovali.

Napríklad, že ak neposkytneme psychicky chorému človeku okamžitú odbornú pomoc, tak sa nám to skôr či neskôr vypomstí. Všetkým.

Čo ak sa takýto človek dostane do postavenia, kedy bude mať v rukách osud desiatok, stoviek či ešte viac ľudí? Zverili by ste mu autobus, mohol by pilotovať lietadlo, riadiť lokomotívu, byť vedúcim detského tábora? No a zrazu sedí vo vláde a vy s tým nemôžete nič robiť. A nie je tam sám. Jeden (vládny) činiteľ, druhý (situačný) činiteľ a súčinom je katastrofa. Vždy, keď si myslíte, že absurdnosť konania chunty dosiahla strop, tak prídu s niečím novým.

ZUZKIN STĹPČEK: Vykolíkovaná sloboda prejavu

Ako ten koaličný poslanec NR SR Miloš Svrček, ktorý podal návrh na zmenu ústavy, že áno, má tam byť možnosť skrátenia volebného obdobia vlády, ale až tej nasledujúcej. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zase oznamuje, že dvakrát očkovaný je po novom „neočkovaný“, a tak sa mu reťaz skracuje. Minister však prichádza s ponukou kvalitnej tretej dávky. Zatiaľ nevie, či bude posledná, no s istotou vie, že do Ománu by išiel zas. Núdzový stav v krajine, zdravotníctvo v núdzi, no minister sa na Slovensku nud(z)í…

Bez hanby je aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, ktorý vyhlasuje, že „pandemické zmeny v demografickej štruktúre obyvateľstva Slovenska uvoľnili finančné zdroje“, dobreže nepovie hurá, takže máme 200 miliónov eur, ktoré sa nemusia vyplatiť na starobné dôchodky. Mohol o tých zmenách v demografickej štruktúre informovať Igora, toho času ministra financií, možno by neposielal tristoeurové poukážky so želaním pevného zdravia aj dôchodcom, ktorí už zomreli.

ZUZKIN STĹPČEK: Čo vy považujete za absurdné?

Ďalším absurdným činiteľom Igorovej chunty je minister obrany Jaroslav Naď. Tento preborník v arogancii vyhlasuje, že celá vláda je šokovaná z arogancie generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý si normálne dovolil v oficiálnom medzirezortnom pripomienkovom konaní podať 35 pripomienok k návrhu dohody o obrannej spolupráci SR s USA.

ZUZKIN STĹPČEK: Nemyslite nevoľnícky, myslite americky!

Naď nechápe, čo všetci majú a vyhlasuje, že ak sa naplní čo len jedna pochybnosť o narušení suverenity Slovenska, odstúpi zo svojej funkcie a nikdy sa už o verejnú funkciu uchádzať nebude. Nuž, len zabudne povedať, že hoc by po ňom, po Naďovi, ani smrad neostal, tak zmluva zostane a bude platiť ďalej a Slovensko môže byť proti vôli svojich občanov a (nasledujúcej) vlády zatiahnuté do vojenských operácií USA.

Proti tomu je taká ministerka kultúry Natália Milanová len hlúpa hus, ktorá nevie napísať ani pár zmysluplných riadkov a musí  každú vetu konzultovať s údajnou pravou rukou Mariána Kočnera. Neviem, či bol Peter Tóth pravou či ľavou rukou, no je čudné, že vždy bol pre Igora ako červené súkno pre býka a zrazu mu prekáža, že sa niekto rýpe v súkromnej komunikácii.

ZUZKIN STĹPČEK: Svet obchádza strašidlo novoreči

No a Jano Budaj, minister životného prostredia, si v zákulisí TV Markíza mieša kávičku a kastuje ľudí na dezolátov (zdá sa, že pre túto vládu je to už terminus technicus pre všetkých s iným názorom) a slušných.

No a vrcholom absurdity je, keď títo naši zločinitelia, ktorí nás dusia, drhnú a nič pekné pre Slovensko neplánujú, zdieľajú na sociálnych sieťach víťaziacich športovcov, teraz fičí Petra Vlhová, akoby keby na tých víťazstvách mali nejaký podiel, ako keby Slovensko pre nich niečo znamenalo.

Absurdné, však?

Zuzana Huďová, publicistka a spisovateľka

koláž: nn

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články