9.8 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Doktor Mesík bráni Ivermectin: Za 40 rokov neboli zaznamenané žiadne jeho významné vedľajšie účinky

Pandémia COVID-19 vystrašila svet. Od Španielskej chrípky, ktorá trvala od februára 1918 do apríla 1920 a infikovala 500 miliónov ľudí, sa svet v horšej pandémii za celé storočie neocitol. Zrejme aj preto sa svetové elity rozhodli „zatlačiť“ na ľudí a vystrašiť ich natoľko, že tí boli ochotní urobiť všetko pre to, aby sa koronavírusu vyhli. A to aj nechať sa zaočkovať experimentálnymi vakcínami, hoci nielenže nepoznali ich účinky, ale ani vedľajšie účinky.  

Experimentálnymi vakcínami zacítili zahraničné farmaceutické firmy ideálnu možnosť rozprávkovo zarobiť, a tak sa postarali o to, aby mnohí politici „zblbli“ ľudí natoľko, že tí uverili ich slovám a išli sa dať zaočkovať bez toho aby vedeli, čo do seba vlastne nechávajú pichať. Jedným z tých, ktorí odsudzovali nielen samotné „liečenie“ COVID-19, ale aj boj proti nemu, vrátane očkovania experimentálnymi vakcínami a nosenia rúšok, bol aj vyštudovaný lekár a analytik globálnych rizík Juraj Mesík, ktorý patril medzi hŕstku našich lekárov otvorene vyjadrujúci svoj názor na všetko to „šialenstvo“, ktoré sa okolo COVID-19 strhlo.

Navyše, bol jedným z mála, ktorý bol propagátorom lieku Ivermectin, ktorý považoval za jeden z najúčinnejších liekov v boji proti ťažkým koronavírusovým stavom. Aj preto i jeho zaradili naši „odborníci“ medzi hoaxerov, dezinformátorov a antivaxerov, ktorých by bolo treba najlepšie vyhnať na inú planétu. Ako vnímal situáciu spojenú s COVID-19 a boja proti nemu prezradil v zaujímavom rozhovore pre portál eReport.sk.

Farmabiznis žije z chorých, nie z podpory zdravia a zdravých ľudí

Vyštudovaný lekár patril medzi najväčších propagátorov lieku Ivermectin, ktorý mal v mnohých štátoch po celom svete zjavne najlepšie účinky. Keďže bol však najlacnejší, farmaceutické firmy, ženúce sa za obrovskými ziskami, ho absolútne odmietali. „Ivermektín je vysoko bezpečné liečivo, ktoré sa ukázalo ako vysoko účinný a najlacnejší liek proti covidu. Potvrdilo to okolo 180 publikovaných vedeckých prác uskutočnených na viac ako 130 tisíc pacientoch v najmenej 27 krajinách,“ povedal Mesík na margo jedného z najúčinnejších preparátov v boji proti COVID-19, ktorý, podľa neho, propagovali mainstreamové média najmä pre biznis farmafiriem. Navyše, na Ivermectín už dávno vypršali licencie, a tak ho mohol vyrábať ktokoľvek na svete. Výsledkom toho bolo, že bol veľmi lacný, pričom balenie sa v rozvojových krajinách sa predávalo doslova za desiatky centov.

Juraj Mesík od začiatku varoval aj pred experimentálnymi vakcínami proti Covidu

V záujme obrovských štátnych nákupov nových, oveľa menej účinných a nebezpečnejších liekov stojacich stovky aj tisícky eur ho bolo treba všemožne diskreditovať a zakazovať. Do tejto kampane sa zapojilo mnoho vlád, mainstreamových médií a farmabiznisom výdatne motivovaných lekárov,“ skonštatoval vyštudovaný lekár na margo Ivermectinu. „Na sezónnych virózach každý rok farmabiznis zarábal už dávno pred Covidom. Podobnú, len menej nápadnú, kampaň vedie farmabiznis aj proti vitamínu D, ktorý má veľmi silný ochranný účinok pred mnohými chorobami, vrátane Covidu. Straší sa pri ňom rizikom hypervitaminózy D, hoci 80% a možno aj viac percent ľudí u nás trpí jeho nedostatkom, alebo má veľmi nízke hladiny,“ dodal Mesík, podľa ktorého farmabiznis žiaľ žije z ľudských chorôb a z chorých ľudí. Nie z podpory zdravia a zdravých ľudí.

Ivermectin a jeho účinky proti Covid-19 v istom čase obhajovala aj WHO

Ivermectin je vhodné podávať čo najskôr alebo aj preventívne

Ako teda podľa Mesíka funguje Ivermecti pri Covide-19 a kedy je najlepšie ho podať? „Ivermectin má široké spektrum účinkov, niektoré jeho mechanizmy pôsobia priamo na vírus, iné spočívajú v imunomodulačnom vplyve, teda účinku Ivermectinu na imunitný systém. Ako každé liečivo aj Ivermectin je vhodné podávať čo najskôr alebo dokonca profylakticky (preventívne). Treba ho podávať v potrebných dávkach a spolu s jedlom, tak sa totiž zvyšuje jeho vstrebateľnosť v tele,“ vysvetlil vyštudovaný lekár a dodal, že práve jeho podávaním neskoro, v malých dávkach alebo na lačno boli zmanipulované niektoré štúdie, ktoré dospeli k záverom, že je pri liečbe Covidu neúčinný. „Tieto štúdie potom komsomolci v masmédiách nafúkli až na prasknutie, pričom akékoľvek informácie o 180 štúdiách, ktoré zistili presný opak, prísne cenzurovali,“ hnevá sa vyštudovaný lekár.

Vedci dokázali, že Ivermectin je jedným z najúčinnejších liekov proti COVID-19

Veľa sa však hovorilo aj o tom, že Ivermectin má i vedľajšie účinky. „Za 40 rokov, čo sa používa, bol podaný stovkám miliónov ľudí, vrátane malých detí a tehotných žien, pričom pri ňom neboli zaznamenané žiadne významné vedľajšie účinky. Množstvo voľne dostupných liekov, napríklad taký acylpyrín, alebo rôzne analgetiká, sú oproti Ivermektinu hotoví zabijaci. O desiatkach liekov na predpis ani nehovoriac,“ skonštatoval Mesík, podľa ktorého aj pri Ivermectine, ako pri každom lieku, platí zásada zvýšenej opatrnosti pri veľmi malých deťoch, tehotných ženách alebo ľuďoch, ktorí berú mnoho ďalších liečiv. „Pripomeňme si ale, že experimentálne „vakcíny“ proti Covidu sa u nás masovo podávali na štadiónoch a v obchodných centrách aj tisíckam tehotných žien a malých detí! Dvojaký meter ako vyšitý!“ Dodal vyštudovaný lekár a analytik globálnych rizík.

Doktor Mesík loboval za využívanie Ivermectinu aj u ministra zdravotníctva

Najväčšou chybou bolo, že pacienti dostávali Ivermectin neskoro

„Rezort zdravotníctva nedávno zverejnil najnovšiu štúdiu, ktorá „potvrdzuje, že Ivermectin bol hoax.“ Ide o jednu z viacerých hrubo zmanipulovaných štúdií, ktorá bola uverejnená v prestížnom časopise JAMA. Nezávislí odborníci v nej našli 38 kriticky vážnych metodologických chýb, ďalších 13 vážnych chýb a 5 menej vážnych chýb,“ uviedol ďalej vyštudovaný lekár a dodal, že najväčšími chybami bolo, že pacienti napríklad dostávali Ivermectin veľmi neskoro, vo veľmi nízkych dávkach, na lačno atď… „Celá tá štúdia pôsobí ako „dielo na objednávku.“ Otázka je, prečo ho redakcia JAMA uverejnila. Odpoveď na ňu treba hľadať v úzkom prepojení medzi majiteľmi, vydavateľmi aj editormi lekárskych časopisov a samotnými lekármi a vedcami a farmakologickým priemyslom,“ vysvetľuje ďalej Mesík.

Proti očkovaniu experimentálnymi vakcínami vystupoval aj doktor Peter Lipták

Masívna kampaň proti Ivermectinu v médiách bola preto, aby vlády mohli od „big farma“ nakupovať za stovky miliárd eur nové super-drahé experimentálne liečivá (Remdesivir po 3100 dolárov, Molnupiravir po 700, Paxlovid po 500…), a miliardy balení experimentálnych„vakcín.“ Bolo podľa neho nevyhnutné zabrániť akejkoľvek možnosti účinnej a bezpečnej lacnej liečby Covidu. „Kampaň proti Ivermektínu bude pokračovať, lebo sa ukázalo, že okrem antiparazitárneho, má aj širokospektrálny účinok proti vírusom,“ prízvukuje Juraj Mesík. Absolútne nepochopiteľné je, že do kampane proti Ivermectinu sa pustila aj slovenská polícia, ktorá „naháňala“ podľa nej dezinformátorov a hoaxerov. „Policajti z oddelenia, ktoré má slúžiť boju s dezinformáciami, nemajú žiadne biologické ani medicínske vzdelanie, a preto nie je žiadny problém zmanipulovať ich tak, že šíriac dezinformácie oni sami úprimne veria, že bojujú proti dezinformáciám,“ stroho skonštatoval vyštudovaný lekár.

Doktor Šuch radil ako sa liečiť proti COVID-19

Viacerí ľudia z dnešnej vlády spáchali zločiny proti ľudskosti

Okrem policajtov boli ale aktívnymi bojovníkmi proti Ivermectinu najmä mnohí naši vládni koaliční politici. „S politikmi a úradníkmi ministerstva zdravotníctva je to iné, tí sa šírením firemnej propagandy snažia zbaviť zodpovednosti za smrť tisícov a tisícov občanov Slovenska, ktorí zbytočne zomreli, lebo im bola vládou rozhodnutím 26. októbra 2020 odopretá vtedy už dobre známa včasná efektívna liečba Covidu-19,“ prezradil Mesík, podľa ktorého viacerí ľudia z dnešnej vlády a štátneho aparátu nielen porušili ústavné právo miliónov občanov Slovenska na lekársku starostlivosť, ale aj spáchali zločiny proti ľudskosti. „Tie sú nepremlčateľné, a ak raz budeme mať naozaj slobodné súdnictvo a prokuratúru, ku konkrétnym krokom Matovičovej a Hegerovej vlády počas Covidu sa budú musieť tieto nástroje vlády zákona vrátiť,“ prízvukuje analytik bezpečnostných rizík.

Juraj Mesík radil nespoliehať sa na očkovanie, ale na lekárov, ktorí naozaj liečia

Antikampaň proti Ivermectinu sa však rozbieha nanovo hoci Covid-19 už nepredstavuje také riziko ako na začiatku. „Na jeseň a v zime vždy periodicky klesajú hladiny vitamínu D v našej populácii. Tak, ako klesá slnko, klesá aj produkcia vitamínu D v koži. Vitamín D má mimoriadne silný vplyv na imunitný systém, vrátane obranyschopnosti organizmu voči vírusovým infekciám. Keďže napriek opakovaným apelom odbornej verejnosti sa slovenská vláda vykašľala na fortifikáciu potravín vitamínom D, čaká nás znovu chrípková a covidová sezóna. Pre vládu je to príležitosť urobiť nové kšefty s farmabiznisom na nákup ďalších „vakcín“ proti Covidu a ďalších licencovaných super-drahých liečiv. Nevadí že ich potom v lepšom prípade vyvezieme na skládky do Afriky, dôležité je objednať a zaplatiť,“ konštatuje Mesík.

Mesík v tom mal jasno, lekári sa vyhýbajú Ivermectinu a zbytočne zomierajú ľudia

Mrzelo a mrzí ho mlčanie väčšiny skúsených starých lekárov

Covid je podľa Mesíka už dávno hlavne marketingovo-politická kampaň a len v druhom alebo treťom rade ochorenie. „Aby sa čo najviac ľudí dalo tretí alebo štvrtý raz opichať, je potrebné, aby ďalej verili tomu, že sa Covid nedá účinne, bezpečne a lacno liečiť, a že ich tieto „vakcíny“ pred niečím ochránia. Práve preto zahájili novú kampaň,“ myslí si vyštudovaný lekár, podľa ktorého krajiny, ktoré z pandémie vyšli najlepšie, teda s výrazne najmenšími počtom obetí, sú Fínsko a Nórsko. Ich obyvatelia majú v rámci Európy najvyššie hladiny vitamínu D v krvi. Fíni preto, že ním fortifikujú základné potraviny a Nóri vďaka vysokej spotrebe rýb a tradícii jesť denne lyžicu rybieho oleja. Napriek všetkej a najmä mohutnej kritike Ivermectinu Juraj Mesík zostáva na svojom a liek proti COVID-19 aj naďalej odporúča.

Juraj Mesík podal viacero dôkazov o účinnosti Ivermectinu

Dal by som ľuďom dve rady. Tou prvou je, aby sa nebáli Ivermektinu. Na liečbu Covidu, a zrejme aj iných vírusových ochorení, je veľmi účinný a bezpečný. A druhá: Chráňte seba a svojich blízkych pred ochoreniami a berte vysoké dávky vitamínu D. Ja ho beriem v kvapkách forte denne 8 000 až 10 000 jednotiek IU, ale stačí dať si väčšiu dávku menej často, povedzme raz-dva krát za týždeň. A kombinovať ho s vitamínom K2,“ povedal na záver rozhovoru vyštudovaný lekár a analytik bezpečnostných rizík Juraj Mesík, ktorý dnes už iba s pobavením spomína na výlevy polovzdelaných propagandistov, ktorí ešte v pondelok nevedeli čo je to RNA a v stredu z nich boli experti na mRNA vakcíny. „Na týchto novodobých komsomolcoch sa dá len smiať. Čo ma mrzelo a mrzí je mlčanie väčšiny skúsených starých lekárov, ktorí už nie sú závislí na bakšišoch a exotickej kongresovej turistiky od farmafiriem,“ pridal na samý záver Mesík, podľa ktorého sú dnes jeho neprajníci ticho ako vši pod chrastou. Hlavnou snahou všetkých tých propagandistov typu „vakcína je sloboda“ a latentných teroristov hlásajúcich v štátom financovaných novinách, že treba aby „neočkovaní kvičali ako svine na bitúnku“ je rýchlo zabudnúť.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články