9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Infekčný príplatok zamestnanom v sociálnych službách KONČÍ

Od začiatku budúceho roka už rezort práce a sociálnych vecí nebude poskytovať infekčný príplatok zamestnancom vybraných zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny počas šírenia ochorenia COVID-19 v tomto zariadení.

Vyplýva to z nariadenia, ktoré v stredu schválila vláda. Išlo o odmenu za prácu v infekčnom prostredí. „Vzhľadom na to, že v aktuálnej situácii sa vyskytujú aj iné respiračné nákazy, napríklad chrípka, je často nemožné odčleniť pre podobné príznaky týchto klientov, pri ktorých sa rovnako vyžaduje izolácia,“ zdôvodnilo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Infekčný príplatok zamestnanom v sociálnych službách KONČÍ
Zamestnanci, pre ktorých je tento príplatok určený, podľa rezortu práce a sociálnych vecí už nie sú v takej vysokej miere rizika nákazou COVID-19, aj z dôvodu vysokej miery ich zaočkovanosti.

Zamestnanci, pre ktorých je tento príplatok určený, podľa rezortu práce a sociálnych vecí už nie sú v takej vysokej miere rizika nákazou COVID-19, aj z dôvodu vysokej miery ich zaočkovanosti. „Z dostupných aktuálnych údajov, týkajúcich sa celkového stavu pozitivity a úmrtí v zariadeniach sociálnych služieb na ochorenie COVID-19 v porovnaní s predošlými vlnami tohto ochorenia, jednoznačne vyplýva, že počet pozitívne testovaných osôb v zariadeniach sociálnych služieb klesol takmer o 94 %,“ uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články