10.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Mesík varuje: Nikto vás k ruskej rulete so zdravím a životmi vašich detí nemôže prinútiť, a nikto iný ako vy, neponesie za prípadné následky zodpovednosť

Na Slovensku, ale nielen u nás, sa už rozbehlo očkovanie detí starších piatich rokov. Prirodzene, s burcujúcim heslom „Všetko pre ich zdravie!“ Opačný názor ale majú mnohí vedci a lekári, ktorí tvrdia, že očkovať proti koronavírusu by sa mali iba deti, ktoré sú ním vážne ohrozené, a nie zdravé. Žiaľ, nikto ich nepočúva.

Medzi tých, ktorí razia teóriu očkovať deti nad 5 rokov iba v tých prípadoch, keď je vážne ohrozené ich zdravie a život, patrí aj analytik bezpečnostných rizík a vyštudovaný lekár Juraj Mesík. Zaujímavý status venoval rodičom a starým rodičov detí, ktorí sa rozhodujú, že ich zaočkovať „dobrovoľne“ dajú.

Covid je pre deti a mladých ľudí v drvivej väčšine banálne ochorenie na úrovni nádchy

„Vo vládou kontrahovaných médiách stupňujú zúrivú kampaň za opichanie čo najviac slovenských detí vírusovou mRNA. Treba minúť 274 000 dávok vírusovej mRNA ktoré korupčno-plagiátorská partia pri moci nakúpila práve na ne. To znamená „plne“ opichať 137 000 malých detí – alebo „čiastočne“ štvrť milióna, píše v úvode statusu Mesík, podľa ktorého z medzinárodných aj slovenských dát vyplýva, že Covid je pre deti a mladých ľudí v drvivej väčšine banálne ochorenie na úrovni nádchy. „Nižšie píšu, že za skoro dva roky epidémie na Slovensku s Covidom zomrelo spolu 12 detí a adolescentov do 18 rokov. Nemám pochybnosti, že každé jedno z nich malo iné vážne ochorenia a hlboký deficit vitamínu D, a Covid bol pre ne len poslednou kvapkou. Alebo ho len laboratórne zistili a s ich smrťou nijako nesúvisel, presne ako tomu bolo v USA, Anglicku a inde, kde boli publikované podrobné dáta,“ pridáva vyštudovaný lekár a analytik.

Varovné slová špičkového vedca a virológa Vanden Bosscheho: Detské a posilňovacie očkovanie sú veľmi nebezpečné!

Omicron je podľa Mesíka vysoko infekčný a v krátkom čase sa stane dominantný aj u nás, ale pre deti, mladých a zdravých ľudí je výrazne neškodnejší, ako bola delta a predošlé varianty vírusu. „Žiadna „vakcinácia“ zdravých detí ani dospelých mu nezabráni a je len a len výnosným kšeftom. Riziko zápalu srdcového svalu a iných vážnych a smrteľných následkov opichania vašich zdravých detí a vnukov je podstatne vyššie, ako riziko vážneho priebehu ochorenia,“ prízvukuje Mesík a dodáva, že pri správnej prevencii (najmä dostatočné dávky vitamínu D atď.) a správnej včasnej liečbe, je riziko vážneho priebehu Covidu u zdravých detí prakticky nulové. „Rozhodnúť sa ale musíte sami. Nikto vás k ruskej rulete so zdravím a životmi vašich detí nemôže prinútiť a nikto iný ako vy – rodičia malých detí – neponesie za prípadné následky zodpovednosť,“ upozorňuje vyštudovaný lekár Juraj Mesík.

Prof. Jiří BERAN: Vždy som bol proti očkovaniu tehotných a detí, pretože deti majú prirodzenú imunitu

Ja som ubránil rodinu pred opichaním a ubránim aj moje deti

Analytik bezpečnostných rizík Juraj Mesík na záver prikladá, ako zvyčajne, pár slov z „čerstvej propagandy v dnešnej vládnej tlači“. Sú rozhodne zaujímavé.

„Od začiatku pandémie bolo doteraz v nemocnici hospitalizovaných takmer 1400 detí do 18 rokov, z toho 20 bolo na umelej pľúcnej ventilácii a 12 detí zomrelo. Na Slovensku žije niečo vyše milión detí do 18 rokov. Celkovo PCR testy doteraz zachytili vyše 167-tisíc prípadov pozitívnych vo veku do 20 rokov.“

„Na Slovensku sa môže omikronom podľa odhadov pediatrov nakaziť aj viac ako štvrť milióna detí, teda viac ako za celú pandémiu doteraz. Nateraz nevieme, koľkým deťom by ochorenie spôsobilo vážny stav, experti však varujú, že by to znamenalo viac detí v nemocniciach.“

„Veronika Folentová: Pediatri varujú pred množstvom detí nakazených omikronom (+ ako postupovať pri chorom dieťati)“

Prirodzene, na slová vyštudovaného lekára zareagovali aj diskutujúci Slováci. „Juraj Mesík, podľa našich pozorovaní potvrdzujeme, že deti nemajú s Covid19 žiaden problém. Jediný problém, ktorý deti majú, že bez očkovania nemôžu chodiť na tréningy,“ napísalo Hnutie za zdravé Slovensko. „Ja som ubránil rodinu pred opichaním a ubránim aj moje deti. Kým budem žiť nedovolím, aby mi niekto cudzí siahol na moje dieťa,“ odkazuje Ľubomír Gergeľ. „Bože dobrý, na toto sa nedá pozerať čo chcú robiť s tými nevinnými deťmi. Ak sa nájdu blázniví rodičia, čo toto dovolia, tí si deti nezaslúžia a pomenovanie „rodič“ už vôbec nie,“ skonštatovala Darina Ňakatová. „Fajzer predsa kúpil laboratória na vývin a výrobu liekov na srdcové problémy… tak kto iný by sa mu mal postarať o dostatočný prísun pacientov, ak nie on sám??“ pýta sa Ziva Kelemen. „Ja robím v škole, Covid tam žiaci prežili doma, niektorí nič iní dva dni teplota. Niektorí, tí častejšie chorí, pár dní horúčka. Nevidím dôvod. A za ďalšie, Prymula na ČT hovoril, že do 12 rokoch sa vyvíja imunitný systém. Za mňa nie. Mám synov 20 a 14 a ani jedného by som nedala očkovať. Pijú kozie mlieko, berú D3 a C Zn, v lekárničke Ivermectin,“ napísala v diskusii Marcela Buková-Mosorová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články