10.4 C
Nitra
nedeľa, 25 februára, 2024

Poslanec LINHART dal Matovičovi ULTIMÁTUM: Buď Potravinový semafor, alebo koalícia príde o poslanca

Minister financií a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič dostal od poslanca Národnej rady SR Patricka Linharta (Sme rodina) ultimátum, aby ministerstvo pôdohospodárstva okamžite dostalo financie na dokončenie Potravinového semaforu.

Ako avizoval Linhart v tlačovej správe, ak mu Matovič nevyhovie, koalícia môže prísť o ďalšieho poslanca. „Dosť bolo sľubov a ja to nevzdám. Som nútený hrať „va banque“. Išiel som do politiky s jasným cieľom a nevzdám sa ho,“ uviedol Linhart.

Nemôžeme predsa ľudí nútiť, aby si dali GMO do tela v podobe vakcíny, hovorí poslanec Patrik Linhart

Patrick Linhart na sociálnej sieti napísal, že ako prvý potravinový kritik na Slovensku sa postavil mašinérii potravinárov a urobí všetko pre to, aby vznikol Potravinový semafor. Ten bol aj súčasťou jeho predvolebných sľubov. „Politikárčiť som bol donútený, aby som dosiahol náš spoločný cieľ, za ktorý spoločne s vašou podporou bojujem niekoľko rokov,“ dodal poslanec Linhart.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR), vyhlásilo, že s poslancom NR SR Patrickom Linhartom plne spolupracuje na realizácii Potravinového semafora. „Potravinový semafor je jednoduchý, zrozumiteľný a transparentný systém registrácie potravín, zohľadňujúci požiadavky spotrebiteľov, ktorí dobrovoľne registrujú svoje výrobky,“ uviedol rezort vo vyhlásení s tým, že semafor funguje od začiatku roka 2022.

Tak, Patrick, čo ťa tak presvedčilo, že si zmenil názor?

Agrorezort podniká potrebné kroky na získanie širokej elektronickej potravinárskej databázy, ktorá bude mať zmysel pre spotrebiteľov. „S poslancom Linhartom je agrorezort v permanentnom kontakte a postupujeme podľa vopred dohodnutých a odkonzultovaných krokov. Všetky náklady na realizáciu Potravinového semafora financuje MPRV SR z vlastnej rozpočtovej kapitoly a nateraz nečaká na žiadne ďalšie zdroje,“ uzavrelo ministerstvo.

(SITA)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články