16.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Rozohnená Belousovová vyzýva: Nedovoľme nástup novej totality pod maskou protivojnovej rétoriky!

Súčasná vládna garnitúra sa rozhodla upravením zákona obmedziť ľuďom slobodu slova šíreného v internetovom priestore. Týka sa to najmä situácie na Ukrajine, pričom podľa nej nepravdivé výroky a informácie chce trestať.

Medzi ľudí, ktorým sa takéto niečo vôbec nepáči, patrí aj známa kritička súčasnej vládnej garnitúry, expolitička a súčasná šéfka strana Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová. Bývalá podpredsedníčka parlamentu a tiež bývalá šéfka národniarov sa za slobodna volala Malíková. V roku 2001 sa však vydala za ruského podnikateľa Alexandra Belousova, ktorý ale v roku 2004 zomrel. V statuse sa Belousovová hnevá na to, ako sa k nej zachovali Noviny Plus TV JOJ, ktoré ju vraj v jednom článku verejne obvinili zo závažnej trestnej činnosti.

Nezneužívajte svoje politické postavenie na vybavovanie si účtov

V súvislosti s tým zaslala Belousovová slovenským médiám vyhlásenie. „V blízkej budúcnosti vykonám ďalšie právne kroky na svoju ochranu proti šikane a osočovaniu mojej osoby zo strany vládnej moci. Zlo vyhráva vtedy, keď väčšina mlčí. Zlu sa preto neustupuje!“ konštatuje v úvode expolitička.

Čo teda Anna Belousovová vo svojom vyhlásení pre médiá píše? „Včera vyšiel v NOVINY PLUS (Tv JOJ), hlavnej spravodajskej relácii článok, v ktorom som bola spolu s ďalšími verejne činnými osobami obvinená zo spáchania závažných trestných činov – podnecovania k vojne a podporovania vojnovej propagandy. Toto ničím nepodložené obvinenie voči mne vzniesli: Peter Kubina – bývalý poradca prezidentky Čaputovej a súčasný obhajca čurilovcov a Lucia Kurilovská – rektorka Akadémie Policajného zboru, ktorá podlieha ministrovi vnútra t.j. pod rezort, ktorý patrí hnutiu najsilnejšej vládnej strany OĽAaNO,“ uvádza rozčertená Belousovová hneď v úvode.

Belousovová jasne: Ak sa vláda bojí ľudu, to je demokracia. Ak sa ľud bojí vlády, to je tyrania

„Politické prepojenie a pozadie týchto dvoch odborníkov je viac ako jasné. V článku sa v rámci mojej osobnej charakteristiky uvádza, že patrím k odporcom západných hodnôt a spomína sa aj facka I. Matovičovi, predsedovi vládnej strany. Medzi riadkami sa preto dajú jasne čítať motívy obvinenia mojej osoby. Dôrazne sa proti týmto obvineniam ohradzujem a zároveň vyzývam prezidentku Čaputovú, ako aj predsedu najsilnejšej koaličnej strany Matoviča, aby nezneužívali svoje politické postavenie na vybavovanie osobných účtov a likvidovanie politických oponentov metódami z obdobia 50-tych rokov minulého storočia,“ konštatuje šéfka strany Národ a  Spravodlivosť, podľa ktorej v jej verejných vystúpeniach nikdy nešlo o podporu akejkoľvek agresie. „Práve naopak vždy som bola proti vojnovému riešeniu konfliktov,“ prízvukuje Anna Belousovová, ktorá, podľa svojich slov, už v roku 1999 organizovala demonštrácie proti bombardovaniu Juhoslávie.

Ak by Ukrajinci chceli vedieť ako dopadnú, stačí sa ísť pozrieť napríklad do Afganistanu, odkazuje Belousovová

Držme sa princípov demokracie a práva, lebo dopadneme veľmi zle

„Je pre mňa zarážajúce, že doteraz sa žiaden z týchto odborníkov, resp. nikto z ich politického pozadia, nevyjadril k podpore tejto agresie zo strany bývalého predsedu vlády Mikuláša Dzurindu a členov jeho kabinetu, a tiež poslanca parlamentu Osuského, ktorý len pred pár dňami verejne schvaľovať túto agresiu, hoci dokázateľne išlo o konanie v rozpore s medzinárodným právom. V minulosti som sa v rámci OZ Pamätáme aktívne venovala obnove hrobov a pamätníkov vojakov Červenej armády, ktorí padli pri oslobodzovaní územia Slovenska. Títo vojaci boli rôznych národností. Odboj proti fašizmu spojil Rusov, Ukrajincov a ďalších príslušníkov národností krajín bývalého ZSSR. Pre mňa to boli a sú obete vojny, ktorých pamiatku si treba uchovávať práve preto, aby sa vojny neopakovali,“ pripomína expolitička, ktorú uvedené súvislosti utvrdzujú v presvedčení, že spomínané obvinenie je aktom osobnej pomsty, politickej šikany a snahy o zastrašovanie politických oponentov.

„Ak chce Slovensko ústami našich politických predstaviteľov nastavovať zrkadlo diktátorským, autoritárskym režimom, ak chceme presadzovať európske hodnoty, ak chceme byť príkladom slobodného, demokratického sveta, je potrebné byť aj príkladom v rešpektovaní vlády práva, slobody prejavu, plurality názorov, v rešpektovaní prezumpcie neviny a v odmietaní boľševických metód. Buď sa budeme držať princípov demokracie a práva, alebo dopadneme veľmi zle,“ konštatuje v závere Anna Belousovová, ktorá je tiež držiteľkou Rádu priateľstva národov, a na samý záver dodáva: „Preto vyzývam všetky slobodné médiá, všetkých demokraticky zmýšľajúcich ľudí, celú našu spoločnosť, aby nedovolili nástup novej totality pod maskou protivojnovej rétoriky! Ukážme, že sme lepší, že nie sme len druhou stranou tej istej totalitnej mince.“

Mnohí sa prepočítali a zmietli ich revolúcie, keď pohár trpezlivosti ľudu pretiekol, varuje vládnych politikov Belousovová

Snáď táto šialená doba šialených vládcov už čoskoro skončí

A zastali sa jej aj mnohí Slováci, ktorí s jej názorom súhlasia. „Doslova z hodiny na hodinu človek stále viac žasne nad tým, čo stvára tá zlodejská, primitívna a arogantná vládna a koaličná čvarga. Je to priam neskutočné a človek akoby sa ocitol v zlom sne, kde biele je čierne, lož je pravda a naopak… Vyjadrujem Vám svoju podporu, pani Belousovová. Bojujte za seba i za nás. A za tú historickú facku máte moje veľké uznanie. Držím Vám palce a snáď táto šialená doba šialených vládcov už čoskoro skončí,“ odkázala jej Veronika Balážová. „Tragédia je, keď zakomplexovaný hlupák dostane funkciu… ináč sa to komentovať nedá,“ pridala sa Anička. „Vraj k odmietačom západných hodnôt… mňa porazí. Aké sú tie ich západné „hodnoty“? 50 pohlaví??? Všetko, čo je zvrátené a amorálne chcú aby sme prijali ako normu. Špinavci, môžu sa hanbiť jedine,“ napísala v diskusii Ena Tatlidere.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články