16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

„Naša“ Nasťa Kuzminová to napísala jasne: Práve teraz potrebujeme najviac šíriť LÁSKU, nie nenávisť. Tak, aby svet dostal šancu na MIER!

Vojna na Ukrajine zmenila svet. Či si to niekto nepripúšťa, je to tak. Vidieť to aj na tom, že sa spojili mnohé štáty, ale aj inštitúcie, ktoré dávajú Rusku najavo, že to, čo robí jeho armáda na Ukrajine je jednoducho neprípustné.

Tlak na Ruskú federáciu sa zvyšuje z každej strany. Silnie ekonomické i hospodárske embargo, športovci odmietajú hrať s tými z Ruska a proti ruským obyvateľom je aj verejná mienka. Tu sa, žiaľ, nerozlišuje, či súhlasia alebo nesúhlasia s vojnou na Ukrajine, stačí iba, aby boli Rusi.

Smutné je, že na to dopláca aj „naša“ skvelá športovkyňa a trojnásobná olympijská víťazka Nasťa Kuzminová. Jej status, ktorý zverejnila k téme vojna na Ukrajine je plný smútku. Nielen za to, čo sa deje za našimi východnými hranicami, ale aj za to, čo jej píšu niektorí „premotivovaní“ Slováci.

Posledné roky sme svedkami krutosti, nenávisti a dezinformácií

„Naša“ Nasťa Kuzminová to napísala jasne: Práve teraz potrebujeme najviac šíriť LÁSKU, nie nenávisť. Tak, aby svet dostal šancu na MIER!
Vojnu nielen na Ukrajine, ale kdekoľvek na svete odsudzuje aj „naša“ trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Nasťa Kuzminová. Zdroj: FB / Anastasia Kuzminová

„Ahojte priatelia! Určite ste si všimli, že pôvodne som pre isté dôvody mala zámer, nevyjadrovať sa. Ja som športovkyňa a nemyslím si, že je mojou povinnosťou vyjadrovať sa na politické témy a sociálne siete som k tomu nikdy nevyužívala,“ priznáva hneď v úvode Anastasia (Nasťa) Kuzminová, ktorá si nemyslí, že každý človek by mal prezentovať svoj názor na všetko a vyjadrovať sa ku všetkému, keď to od neho ostatní očakávajú a žiadajú. „Posledné roky sme svedkami krutosti, nerešpektu, nenávisti a dezinformácií (najmä) na sociálnych sieťach – o tom boli aj moje slová o „mediálnej vojne“, ktorej sa nechcem zúčastňovať. No keďže neustále chodia od vás rôzne správy, musím opäť reagovať,“ píše „naša“ najúspešnejšia zimná olympionička.

„Najprv sa chcem poďakovať za slová podpory všetkým tým, ktorí dokázali moju prvú reakciu prečítať s pochopením a zároveň chcem vás aj uistiť, že neodsudzujem nikoho za jeho názory či vyjadrenia na moju adresu, lebo si uvedomujem, ako veľmi sú zahltení negativizmom kvôli obrovskému množstvu informácií a nie sú schopní rozlíšiť, ktoré z nich sú pravdivé a často nevidia úplne do zákulisia. Práve teraz potrebujeme najviac šíriť LÁSKU, NIE nenávisť, tak aby svet dostal šancu na MIER!“ prízvukuje skvelá slovensko-ruská športovkyňa. „Ak Vás zaujíma, komu viac v tejto situácii „držím palce“, tak ako sa ma často pýtali pri športových zápasoch… Tu musím reagovať nasledovne: Aktuálne nejde o ŠPORTOVÝ ZÁPAS či SÚŤAŽ, kde víťaz berie ZLATO a ten druhý odíde so striebrom. Nejde o počet gólov či bodov, ale o počty obetí a to ako z jednej strany, tak aj z druhej,“ konštatuje Nasťa.

Nech mier, zdravie a ľudský život NIKDY nebudú ohrozované

„Naša“ Nasťa Kuzminová to napísala jasne: Práve teraz potrebujeme najviac šíriť LÁSKU, nie nenávisť. Tak, aby svet dostal šancu na MIER!
Zdroj: FB / Anastasia Kuzminová

„To, že sa budem aktívne vyjadrovať k situácii ako športová osobnosť, alebo odsudzovať kroky či rozhodnutia istých ľudí alebo strán, žiaľ, vojnový konflikt nevyrieši, nezastaví a nevráti životy tých, ktorí už zahynuli. Čo by som chcela odkázať? Nech mier, zdravie a ľudský život NIKDY nebude podceňovaný a ohrozovaný tak, ako sa to stalo teraz. V mysli som so všetkými, ktorí trpia touto tragédiou, ktorá sa nemala stať. Ďakujem všetkým, ktorí so súcitom a ľudskosťou pomáhajú všetkým, ktorí to potrebujú. Vopred ďakujem všetkým za pochopenie, že toto je moje jediné a záverečné vyjadrenie sa,“ zakončila svoj status Nasťa Kuzminová, olympijská víťazka v biatlone z Vancouveru 2010, Soči 2014 a Pchjončchangu 2018.

A reakcie diskutujúcich Slovákov? Tí s ňou absolútne súhlasia a podporujú ju. Podľa nich je „naša“ Nasťa skvelým človekom s dobrým srdcom, ktorého podporujú a obdivujú.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články