18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Ak by Ukrajinci chceli vedieť ako dopadnú, stačí sa ísť pozrieť napríklad do Afganistanu, odkazuje Belousovová

Bude vojna na Ukrajine či nebude? Je zvláštne, že jej kontúry vidia iba v USA. Rusko a Ukrajina ju nechcú a ani o nej nehovoria. Zvláštne, nie? Kto sa nad tým celým trochu zamyslí tomu je jasné prečo si Američania tak veľmi želajú aby sa eskalovalo napätie na Ukrajine. Biznis je totiž biznis…

Situáciu na východe Ukrajiny na ruských hraniciach pozorne sleduje azda každý Slovák. Nielen bežných ľudí však zaujíma, ako sa bude situácia na tomto území vyvíjať, pretože eskalácia napätia môže rozpútať vojnu, ktorú si tu nikto neželá. Vlastne asi aj áno, a to americký zbrojári, ktorí tu vidia ďalšiu možnosť veľkého zárobku. Vie to i expolitička a šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová, ktorá to v statuse jasne pomenovala.

Afganistanu hrozí hladomor a niečo podobné čaká aj Ukrajinu

„Ak by Ukrajinci chceli vedieť, ako dopadnú v relatívne blízkej budúcnosti, netreba im ani chodiť k vešticiam. Stačí si pozrieť ako to vyzerá v niektorom z doterajších amerických (USA) „projektoch“. Napríklad ten najčerstvejší – Afganistan. USA tam išli šíriť demokraciu, zachraňovať ľudské práva a nezištne im humanitárne pomáhať,“ konštatuje v úvode Belousovová, podľa ktorej do afganského dobrodružstva, ako je ich zvykom, zatiahli Američania aj svojich spojencov z NATO. „Samozrejme každý, vrátane nás (SR), išiel bojovať za demokraciu za svoje. A kto na tom zarobil? No predsa ten, kto si papierikov so znakom $ natlačí koľko chce a kedy chce, a kto vystrašeným účastníkom zájazdu popredal staré aj nové zbrane. Bolo a je úplne jedno, na ktorej strane kupujúci bojovali. Len keď biznis ide,“ píše poriadne ostrým perom expolitička.

Belousovová opäť naložila prezidentke: Vy a vaši spolupáchatelia ste zranili túto spoločnosť a naplnili ste ju zlom a nedôverou!

„A výsledok? Okrem toho, že za Atlantikom riadne hrubo zarobili, ich spojenci, vrátane nás, pustili poriadne žilou svojím rozpočtom na úkor potrieb vlastného obyvateľstva, Afganistan ostal v boji proti terorizmu opustený, bojovníci za demokraciu to vzdali doslova zo dňa na deň,“ pokračuje šéfka malej strany a dodáva, že pri úteku nechali Američania Talibanu vojenskú techniku za miliardy eur. „No čo už, veď aj tak už bola zaplatená a odpísaná. Afganistanu hrozí doslova a do písmena hladomor a vyspelý západ demokraticky rokuje za jedným stolom s Talibancami, z ktorých väčšina má ruky od krvi vyše lakťov,“ vysvetľuje Belousovová, podľa ktorej niečo podobné čaká aj Ukrajinu. Teda ak sa včas nespamätá.

Mnohí sa prepočítali a zmietli ich revolúcie, keď pohár trpezlivosti ľudu pretiekol, varuje vládnych politikov Belousovová

Ukrajina skončí ako každá doterajšia vojnová hračka Ameriky

„Nie jej vláda. Tá bola dosadená rovnakými režisérmi a s rovnakými cieľmi ako naše politické figúrky. Spamätať by sa mal ukrajinský ľud! Malo by im už dôjsť, že pre USA nie sú a nikdy nebudú partneri. Oni partnerov nemajú, hoci veľmi radi a často toto slovo používajú. Iné štáty majú len ako lacné prostitútky, s ktorými si môžu robiť, čo chcú. Nedovolia si to len voči tým, kde vedia, že by dostali riadnu po papuli. Jednoducho povedané, rozumejú len reči sily,“ prízvukuje expolitička a dodáva, že pre svet je len dobré, že stále sú takí, ktorí sa s nimi vedia tak rozprávať, a že sa konečne s nimi aj začali tak rozprávať! Takú reč rýchlo chápu…

Ale späť k Ukrajine. „Tá tiež skončí ako každá doterajšia vojnová hračka Ameriky. Zničia ju a nechajú tak – napospas osudu,“ predpovedá Belousovová, podľa ktorej to bude po vzore Afganistanu, s vládou extrémistov – benderovcov na čele zdrancovaného štátu. „Potom ešte budú radi, že majú silného suseda, s ktorým majú skoro rovnakú reč a dlhú históriu, tzv. staršieho brata. Slovensko som tým susedom pravdaže nemyslela,“ končí svoj statuse Anna Belousovová, ktorá tým „starším bratom“ zrejme myslela Rusko. Alebo žeby nie?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články