16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Belousovová jasne: Ak sa vláda bojí ľudu, to je demokracia. Ak sa ľud bojí vlády, to je tyrania

Parlamentní poslanci, ktorí podpísali schválenie „obrannej“ dohody s USA majú strach. Strach z hnevu ľudí za svoj krok, ktorým zradili Slovensko. Brať veľmi slušný plat za „sladké ničnerobenie“ či za kroky proti svojím občanom sa im páči, no niesť osobnú zodpovednosť za to, čo vykonali, im už nevonia.

Zverejnenie mien a miest či obcí, kde poslanci schvaľujúci „obrannú“ dohodu s USA bývajú, otvorilo Pandorinu skrinku. Ak si títo ľudia mysleli, že zostanú pred národom utajení a môžu si robiť čo chcú, tak v tomto prípade prepočítali. A teraz sa boja hnevu ľudí, proti ktorým sa postavili. Svoj názor na to vyjadrila v statuse aj Anna Belousovová, expolitička a šéfka strana Národ a Spravodlivosť.

Únia dopravcov: Vláda ich ignoruje, chystajú blokáciu hraničných priechodov!

V histórii Slovenska ešte nebola vláda, ktorú by tak ľud nenávidel

„Ak sa vláda bojí ľudu, to je demokracia. Ak sa ľud bojí vlády, to je tyrania,“ píše v úvode Belousovová a dodáva: „“Poslanci a členovia strán vládnej koalície to majú asi prehodené naopak, pretože kvôli zverejneniu zoznamu poslancov, ktorí hlasovali za tzv. obrannú dohodu s USA jedni chcú podávať trestné oznámenia, druhí sa boja o svoju bezpečnosť a požadujú ochranku, ďalší pán poslanec v záchvate strachu dokonca žiada zvolať Bezpečnostnú radu štátu.“ Poplach má, podľa nej, aj koalíciou ovládaná polícia. „Príslušné krajské riaditeľstvá Policajného zboru vraj prijali adekvátne bezpečnostné opatrenia. Tým, ktorí majú inak plne huby demokracie sa zrazu nepáči, keď majú znášať jej dôsledky. Čo také strašné sa vám stalo páni zástupcovia ľudu?!“ nechápe expolitička a exšéfka národniarov.

„Vaším zamestnávateľom sú občania SR a keďže vás platia zo svojich daní, majú právo vedieť, ako ste menovite hlasovali! To že pri menách boli uvedené aj miesta bydliska, nie je predsa prezradenie štátneho tajomstva a zástupcovia ľudu, t.j. poslanci, nie sú agenti tajnej služby, aby nemohli byť tieto údaje zverejnené,“ vysvetľuje Belousovová. „Ak vás musí pred národom chrániť polícia, ak sa musíte skrývať ako krysy, namiesto podávania trestných oznámení sa radšej zamyslite nad sebou a svojim konaním! V histórii Slovenska ešte nebola vláda, ktorú by tak ľud nenávidel. To je VAŠE a nie naše vysvedčenie,“ prízvukuje predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť, podľa ktorej by to mali „uplakaní“ poslanci namiesto vyhrážok represiami radšej zabaliť. „Nebudete mať toľko policajtov, aby ste ich poslali na všetkých, ktorí vám chcú dať padáka. A nakoniec: aj tí policajti sú len ľudia ako my ostatní a majú vás už asi tiež plné zuby. Nebudú chrániť gaunerov a biť slušných ľudí…,“ konštatuje na samý záver statusu Anna Belousovová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články