14.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Premiér Heger nezvláda ani vlastný úrad. Ján Marosz mal byť z funkcie šéfa SPF dávno odvolaný

Predseda vlády Eduard Heger nie je schopný zvládať ani vlastný úrad, nieto ešte manažovať dôležité ministerstvá financií a zdravotníctva. Dokazuje to situácia na Slovenskom pozemkovom fonde, kde vládne rodinkárstvo a korupčné praktiky. HLAS – SD podá v tejto veci podnet na NKÚ.

„Slovenský pozemkový fond je priamo podriadený Vláde SR, ktorú riadi Eduard Heger. Medializované informácie však ukazujú, že nominant OĽaNO, katechét bez akýchkoľvek skúseností Ján Marosz z neho vysáva peniaze pre ľudí z OĽaNO a šikanuje vlastných zamestnancov. Od poľnohospodárov i samospráv zároveň dostávame informácie, že SPF absolútne nefunguje, zmluvy sa nehýbu a zo strany SPF dokonca dochádza k možnému protizákonnému konaniu. Ďalšie pôsobenie Jána Marosza vo funkcii generálneho riaditeľa SPF znamená vážne problémy pri čerpaní eurofondov samosprávami kvôli nemožnosti realizovať investície na pozemkoch a odliv peňazí daňových poplatníkov do mešcov ľudí blízkych OĽaNO,“ povedal Róbert Puci, poslanec NR SR a člen predsedníctva HLAS – SD.

Katarína Ježíková z SPF: Zamestnanci sa riaditeľa vyložene boja. Má silné krytie od svojej strany OĽANO

Ako informovali v posledných dňoch viaceré médiá, generálny riaditeľ zamestnáva na SPF čoraz viac dohodárov, ktorých mzdy sú podľa informácií HLAS – SD o polovicu vyššie oproti zamestnancom fondu. Mená dohodárov pritom šéf SPF z OĽaNO odmieta zverejniť, pričom sú medzi nimi ľudia ako bývalý poslanec OĽaNO Miroslav Sopko s manželkou, či cukrár Ján Berceli, ktorý za OĽaNO kandidoval do parlamentu z 95. miesta a len nedávno musel odísť z Ústredného skúšobného a kontrolného ústavu poľnohospodárskeho. Ich odbornosť a prínos je preto viac než sporná.

Všimli sme si prví: Pracovná atmosféra je tu až nedôstojná, potácame sa predovšetkým v CHAOTICKOM riadení

„SPF spravuje každý štvrtý hektár ornej pôdy na Slovensku, celkovo 700 000 hektárov, čo predstavuje majetok štátu v hodnote miliárd eur. Je neakceptovateľné, aby členovia vlády zo strán, ktoré sa všade oháňajú bojom proti korupcii zatvárali pred konaním generálneho riaditeľa Jána Marosza oči. Vyzývame preto Eduarda Hegera, aby bezodkladne súčasného šéfa SPF odvolal a zamedzil tak ďalšiemu rozkrádaniu štátneho majetku. HLAS – SD zároveň podá podnet na Najvyšší kontrolný úrad, aby konanie generálneho riaditeľa SPF vo veci nehospodárneho nakladania s majetkom štátu preveril,“ zdôraznil R. Puci.

Ľubomír Haviernik: Riaditeľ SPF fond používa ako svoju POLITICKÚ nástenku. ÚTOČÍ na starých kolegov, ktorých označuje za korupčníkov (video)

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x