16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Opäť Covid: Česká vláda urobila za pandémiou bodku. Budú hnaní na zodpovednosť tí, ktorí ju zneužili?

Pandémia COVID-19 sa zaradila medzi tie, ktoré mali na svedomí najviac ľudských životov v tomto aj minulom storočí. Či oprávnene, alebo úplne zbytočne, to zrejme posúdia odborníci až neskôr, isté ale je, že na Slovensku zomrelo úplne zbytočne viac ako 21-tisíc ľudí pri takmer 1,9 miliónu infikovaných.

Na COVID-19 sa v celom svete nakazilo asi 687 miliónov ľudí, pričom mu podľahlo takmer 6,9 milióna, teda skoro každý stý človek. V Európe zomreli viac ako 2 milióny, v USA 1,16 milióna a u našich západných susedov v Česku takmer 43-tisíc. Covidové šialenstvo už našťastie pominulo, ľudia naň však zrejme tak skoro nezabudnú. A to nielen preto, že mnohým zomreli ich najbližší príbuzní, ale aj preto, že sa u nás, a nielen u nás, zavádzali opatrenia proti jeho šíreniu, nad ktorými normálne zmýšľajúci ľudia iba neveriacky krútili hlavami. Nad covidom a vecami s ním súvisiacimi sa zamýšľa aj redaktor Marek Stoniš v komentároch na portáli reflex.cz, podľa ktorého tamojšia vláda dokonca vypustila na návrh ministerstva spravodlivosti Covid zo zoznamu nákazlivých chorôb!

Opäť Covid: Česká vláda urobila za pandémiou bodku. Budú hnaní na zodpovednosť tí, ktorí ju zneužili?
Spomínate si ešte na covidpasy? (freepik, arch)

Miliardy vyhodené za experimentálne vakcíny a rúška

A aby toho nebolo málo, od štvrtka 20. apríla (v ČR) dokonca môžete ísť s Covidom do práce alebo do školy, podobne ako s nádchou alebo prechladnutím! Zdá sa vám to po tom všetkom až neuveriteľné? To rozhodne, pretože v mene pandémie COVID-19 boli napáchané mnohé, a najmä zjavné škody. A to prakticky na všetkom. Na ekonomike, dôvere občanov v štát i vedu, verejnom zdraví, školstve i deťoch. A aby toho nebolo málo, farmaceutické firmy si spravili z ľudí pokusné zvieratá, na ktorých skúšali, a pri tom parádne zarábali, experimentálne vakcíny. Tie mali za dôsledok nárast srdcových kolapsov vakcínou m-RNA očkovaných mladých trénovaných športovcov, ale aj mozgové trombózy, psychické poruchy detí a následne ich vyššiu samovražednosť. Existuje vraj priama úmera medzi počtom očkovaní a vyššou náchylnosťou na covid. Tieto a podobné medicínske „jobove zvesti“ sa šíria medzi odbornou i laickou verejnosťou. 

Kým však nebudeme mať presné dáta a vedecké štúdie, ktoré jasne preukážu, alebo vyvrátia, súvislosť s Covidom, respektíve očkovaním proti nemu, budeme ďalej žiť v nevedomosti a uprostred fám. Môže nás ale stretnúť to isté čo pred troma rokmi, teda absurdné lockdowny a obmedzenie osobnej slobody kvôli akejsi vyššej „hygienickej“ pravde. Smutné však je, že súčasná vôľa k zverejneniu pevných dát a analýz okolo pôvodu Covidu, jeho šíreniu a očkovaniu proti nemu, nie je veľká. Niektoré covidové zločiny sú však zjavné aj bez vedeckých štúdií. Napríklad fakt, že sa v súčasnej dobe ničia nevyužité a povinne za miliardy korún nakúpené vakcíny. Ale tiež zneužívanie štatistických dát či nedôvera občanov vo vedecké poznanie. Aj uplácanie vybraných voličských skupín verejnými peniazmi či médiá korumpované štátnou inzerciou, premenené na hlásne trúby vlád.

V súvislosti s proticovidovými „opatreniami“ dostalo české ministerstvo vnútra takmer miliónovú pokutu 

Vakcíny na Covid dokonca porovnali s biologickou zbraňou! 

Zabudnúť by sa nemalo ani na doslova obrie zisky farmaceutického priemyslu, korupciu na najvyšších politických poschodiach, zadlžené ekonomiky, hon, prenasledovanie a kriminalizácia oponentských názorov voči štátom organizovaným „opatreniam“ proti covidu, obmedzujúcim občianske práva i slobody. Vo výpočte covidových katastrof z rokov 2020-2022 by sa podľa reflexu.cz dalo pokračovať takmer donekonečna. To, čo bolo zjavné o nezmyselnej hygienickej brutalite proti šíreniu čínskeho vírusu už pred tromi rokmi človeku vybavenému aspoň základmi zdravého rozumu a so sklonom k ​​pochybovaniu o oficiálne zjavených pravdách a nariadeniach, sa dnes ale začína postupne potvrdzovať. A to vďaka urputnej vôli renomovaných lekárov a odborných spoločností, ktorí zbierajú a interpretujú dáta a zverejňujú varovné štúdie o správaní vírusu, priebehu choroby či vplyve očkovania experimentálnou vakcínou proti nemu. 

A robia tak proti vôli verejných inštitúcií i politikov, pretože mozaika, ktorá sa z ich práce skladá, je pomerne drsnou obžalobou niekdajšiemu súručenstvu „covidových“ politikov, vedcov, aktivistov a médií. A teraz sa podržte, Republikáni v jednom floridskom okrese dokonca schválili rezolúciu, ktorá chce zakázať distribúciu a predaj vakcíny na Covid, ba dokonca ju porovnali s biologickou zbraňou! Čo mnohým môže pripadať komické. Podobne smiešne je aj to, že sme ešte nedávno zakazovali deťom sa hrať vonku na ihriskách, zapáskovali sme v hypermarketoch pulty s hračkami alebo diskutovali o tom, či sa vírus nezačne viac šíriť, ak si budeme kupovať kávu do téglika cez okienko bufetov. Vážnejšie ale už vyznieva to, že Úrad európskeho verejného žalobcu vyšetruje predsedníčku Európskej komisie von der Leyenovú, ktorá pred dvoma rokmi viedla čulú súkromnú komunikáciu so šéfom farmaceutického koncernu Pfizer Albertom Bourlom o centrálnom nákupe vakcín pre krajiny Európskej únie

Už je to tu! Nemci už hromadne žalujú výrobcov vakcín proti COVID-19. Hovoria o vážnych vedľajších účinkoch

Neistota a nevedomie sú živnou pôdou na šírenie bludov

SMS správy, ktoré si spolu šéfka EÚ s riaditeľom Pfizeru vymenili, mali byť predmetom vyšetrovania, avšak pani predsedníčka, podľa vlastných slov, v mobile ony správy už nemá (keby jej operátor chcel, vytiahol by zo zálohy jej mobilu aj päť rokov zmazané SMS – pozn. red.), takže obrí korupčný škandál bude pravdepodobne zametený pod modrý koberec so žltými hviezdami. Ak by ste nevedeli, o aký veľký škandál ide, tak tu je niekoľko čísiel: V zmluve z mája 2021 sa Európska komisia zaviazala kúpiť od spoločnosti Pfizer 900 miliónov dávok vakcíny s opciou na nákup ďalších 900 miliónov. Nešlo teda o žiadne malé peniaze, ktoré teraz musia platiť európski daňoví poplatníci. V Česku zatiaľ potichu skončila očkovacia kampaň ministerstva zdravotníctva, a okrem toho tiež už prebieha tuhá bitka o získanie „covidových“ dát z Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky ČR (ÚZIS), ktorý patrí pod ministerstvo zdravotníctva. 

O dáta požiadala spoločne Iniciatíva 21 a SMIS-LAB, aby ich následne mohli skúmať spoločne s dátovými analytikmi, matematikami a štatistikami. ÚZIS ich síce odmietol vydať, podľa nálezu Ústavného súdu tak ale musí urobiť, pretože je inštitúciou platenou z peňazí daňových poplatníkov. A malo by sa tak stať čo najskôr. Všetko, čo zatiaľ koluje medzi občanmi, a čo sa skladá z útržkovitých informácií zo štúdií iných krajín, prípadne z legiend a príbehov šírených najmä sociálnymi sieťami o negatívnych účinkoch vakcinácie, bude vyvrátené alebo potvrdené. Alebo niečo medzi tým. Neistota a nevedomie sú podľa portálu reflex.cz živnou pôdou na šírenie bludov. A tie o zdraví každého z nás môžu byť životu nebezpečné, nech si o Covide a spôsobe boja proti nemu môžeme myslieť to alebo ono. Čo je však nespochybniteľné, že väčšina politikov, vybavených nástrojmi moci a ovládajúcich represívnymi orgánmi, podľahla pred tromi rokmi hystérii a mediálnemu tlaku, vyvolanému obrazmi apokalypsami.

Právnik Peter Weis: Teraz je ten pravý čas na to, aby sa prešetrili všetky zločiny spáchané počas covidového obdobia

Zákazy, ktoré s Covidom nemali nič spoločné

Tie však boli iba výsekom reality, nie realitou samotnou. A na základe toho roztočili kolesá protizákonných opatrení a lockdownov, ktoré mali už v danej chvíli absurdné rozmery a zároveň nulový efekt proti šíreniu akejkoľvek choroby. O víruse Covidu ani nehovoriac. Však si len zoberte: Zatvorené školy, štátom šírená klamlivá propaganda, že očkovaný človek nikoho ďalšieho nenakazí, mobilné aplikácie, povinné testy a formuláre, ktorými sa podmieňovalo cestovanie alebo dokonca vstup do verejných priestorov, miliónové zákazky na agresívne a klamlivé reklamné kampane o „bodke za covidom“. Ale tiež segregácia neočkovaných občanov či zákaz vstupu na športoviská. Desiatky miliárd korún, ktoré sa pod pláštikom investícií na boj s covidom vyparili a rozpustili v štátnej správe, pološtátnych firmách, platoch a odmenách skupín štátnych zamestnancov, ktoré s covidom nemali nič spoločné. 

Miliardové investície do absurdných počítačových programov a mobilných aplikácií, ktoré mali „trasovať“ pohyb občanov. Zákazy vychádzania, návštev príbuzných, políciou a armádou strážené hranice okresov, ktoré s covidom nemali nič spoločné. Za to všetko zodpovední politici majú šťastie, že pozornosť väčšinovej verejnosti je dnes uprená iným smerom – k inflácii, drahým energiám, cenám potravín, zadlženému štátu, vojne na Ukrajine – a nemá sklon k pomste alebo verejnému lynču za nedávne politické pochybenia a zločiny na verejných rozpočtoch i slobode. K potrebnému tlaku na zodpovedné inštitúcie, aby vyššie uvedené pochybenia nezávisle vyšetrili a nemohlo dôjsť k ich opakovaniu, tak bohužiaľ nedochádza. Väčšina médií, ktoré by tento tlak mala logicky vytvárať, bola totiž súčasťou covidového bratríčkovania.

Očkovanie proti COVID-19? Lekár Radoslav Čičala opisuje problémy svojich pacientov

Aké ľahké je strašiť a manipulovať verejnosť

Napríklad, Česká televízia ešte nedávno úplne škandálne varovala, že neočkovaným sa môžu narodiť mŕtve deti! Súčasná opozícia má toľko masla na hlave, že by ním mohla zásobiť všetky supermarkety niekoľko rokov dopredu. Vládna koalícia síce o niečo menej, ale tiež si vďaka súčasnému ministrovi zdravotníctva užila svoje minúty „covidovej slávy“. Ale predovšetkým – úplný odpor voči snahe dobrať sa čistých a overených informácií a z nich poskladať súvislosti, vykazuje štátna správa, zodpovední úradníci, ktorí si vďaka Covidu overili, aké ľahké je strašiť a manipulovať verejnosť. Manipulovať ju na svoj obraz tak, že bude vydávať jedno neslobodné opatrenie za druhým, šikanovať nenávidený súkromný sektor a na popletených politikoch si vydupať doživotnú valorizáciu životnej úrovne, o ktorej sa ľuďom, ktorí chodia do „normálnej práce“, zarábajú peniaze a platia dane, ani nezdá.

Dodo Púchovský, zdroj: reflex.cz

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x