18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Hlas: Minister VLČAN definitívne zlyhal, hazardoval so zdravím ľudí na Slovensku

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan podľa strany HLAS – sociálna demokracia definitívne vo svojej funkcii zlyhal a prezidentka Zuzana Čaputová by mu mala okamžite odobrať poverenie na riadenie rezortu.

„Minister Vlčan dnes priznal, že medzinárodná kontrola vzorky ukrajinského obilia zo slovenského mlyna potvrdila 150-percentné prekročenie nebezpečného pesticídu. Ide o hazard so zdravím všetkých občanov Slovenskej republiky vrátane malých detí, ktoré sú mimoriadne citlivé na zdraviu závadné látky v potravinách,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Ešte pred týždňom sa podľa neho minister usmieval do kamier a tvrdil, že ľuďom nič nehrozí. Dnes pritom štátne orgány potvrdzujú, že závadné obilie treba zlikvidovať. „Ako to teda bolo? HLAS strašil ľudí, alebo im bezostyšne klamal minister Vlčan, že im nič nehrozí? To je to nezávadné ukrajinské obilie, ktoré sa má teraz spáliť? Dnes sa potvrdili obavy HLASu: kauza dovozu nekvalitného ukrajinského obilia predstavuje hrozbu pre zdravie ľudí a na Slovensku a kroky ministerstva pôdohospodárstva sú neospravedlniteľné,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS sa zaviazal, že obnoví výrobu v Slovalcu a na Slovensku vybuduje silný štát

Minister však podľa neho zlyhal nielen pri ochrane potravinovej bezpečnosti, ale aj kvôli totálnej neschopnosti prísť aspoň s nejakým konkrétnym opatrením na zastavenie drastického zvyšovania cien potravín. „HLAS je jediná strana, ktorá prišla s kompletným riešením na zastavenie drastického zdražovania potravín. Ostatné strany s jednou výnimkou sami neprišli s ničím, zato na konkrétne návrhy HLASu vedeli povedať sto dôvodov, prečo sa to nedá. Pre HLAS je nepochopiteľné a absolútne neprijateľné, aby sa predseda vlády a minister pôdohospodárstva tvárili, že zdraženie potravín o tretinu je úplne v poriadku a nedokázali prísť s jediným konkrétnym opatrením,“ uzavrel Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x