8.1 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Právnik Peter Weis: Teraz je ten pravý čas na to, aby sa prešetrili všetky zločiny spáchané počas covidového obdobia (VIDEO)

Slovensko sa iba pomaly spamätáva z následkov pandémie a viac ako 21-tisíc mŕtvych, ktoré za sebou zanechal COVID-19. Ale bol o iba on, alebo aj „odborníci“, ktorí sa k nemu postavili tak, že aj ich pričinením zomrelo až príliš veľa ľudí zbytočne? Teraz za to budú zrejme niektorí aj pykať.

Rúška, lockdowny, celoplošné testovania, neustále testy a v konečnej váze experimentálne vakcíny stáli Slovákov nielen množstvo nervov, ale aj zničených či zmarených životov. Mnohí sa stále hlasnejšie pýtajú: „Prečo to všetko?“ Z neznalosti či pre naháňanie ziskov farmaceutickým spoločnostiam? Nech je to už tak či onak, niektorí sa za to zrejme budú zodpovedať pred zákonom. Hovorí o tom vo videu na profile Prinášame nádej právnik Peter Weis, ktorý informuje aj o tom, že Občianske združenie Prinášame nádej podalo trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania rôznych trestných činov.

SARS CoV 2 spĺňa definíciu biologickej zbrane

Podozrivými sú známe mená z obdobia takzvanej pandémie Pavol Čekan, Ján Mikas, Boris Klempa či bývalý kandidát na prezidenta Róbert Mistrík. „Zarážajúce však je, okrem spomenutých podozrivých sa v zozname podozrivých nachádza ŠÚKL a za posledné obdobie často skloňovaná spoločnosť ESET. Sme zvedaví ako budú vnímať orgány činné v trestnom konaní počiny nielen spomenutých jednotlivcov, ale i orgánov štátnej správy a softvérovej firmy ESET,“ píše sa v krátkom vyjadrení na stránke OZ Prinášame nádej, ktoré ďakuje Petrovi Weisovi a všetkým, ktorí sa podieľali, podieľajú a budú podieľať na odhaľovaní a usvedčovaní zločincov a ich zločinov…

Marián VISKUPIČ (SaS): Za povinné očkovanie nikdy nezahlasujem (rozhovor)

8. marca sa bývalý šéf CDC Robert Redfield vyjadril pred vyšetrovacou komisiou skúmajúcou otázky tzv. pandémie koronavírusu, že patogén s názvom SARS CoV 2 unikol z laboratória, teda je umelého pôvodu, a je produktom laboratórneho procesu s názvom Gain of function, keďže tento produkt spĺňa definíciu biologickej zbrane. Aj vakcíny mRNA, ktoré sú len komplementárne k časti vírusu, a teda zároveň komplementárne aj k časti biologickej zbrane. Sú dnes bez akejkoľvek pochyby logicky samé biologickou zbraňou,“ hovorí v úvode videa Weis, podľa ktorého je to teda presne tak, ako to publikovali v blogu už dávnejšie.

Dôvodom môjho rezervovaného prístupu k vakcinácií je skutočnosť, že nie sú zatiaľ regulárne schválené, hovorí MUDr. Fisher

Vakcíny výrazne pomohli dostať do obehu médiá

„Pokiaľ by naše zistenia konzultované so svetovými odborníkmi v oblasti biológie, medicíny a práva boli brané v tom čase vážne, mohlo sa včas zabrániť aplikácii tejto látky s názvom vakcína proti Covidu na množstve obyvateľov, a to nielen Slovenska. Dnes vieme iba s istou mierou pravdepodobnosti predpovedať, čo táto látka jej príjemcom v budúcnosti spôsobí. Vyhliadky však nie sú dobré. Keďže pred pár dňami Generálna prokuratúra Slovenskej republiky avizovala začatie trestného stíhania vo veci nad úmrtí počas obdobia tzv. pandémie, rozhodli sme sa, že je to ten pravý čas na to, aby sa prešetrili všetky zločiny spáchané počas tohto obdobia,“ oznamuje skúsený právnik.

Smutný príbeh Terezy Šaradinovej o tom, čo jej spôsobilo očkovanie proti COVID-19 (VIDEO)

„Vakcíny by totiž nikdy neboli uvedené do obehu, a neboli by v takej miere akceptované verejnosťou, keby sa nebol vytvoril desivý príbeh o nebezpečnej chorobe, a to aj za pomoci médií. Za výraznej pomoci médií bývalého hlavného prúdu by sa intenzívne a dennodenne nešírila panika o počte prípadov pozitívnych testov. Pozitívny výsledok testu neznamenal, že človek je nakazený. Bol tak ale vždy prezentovaný, a to aj napriek tomu, že na túto chybu boli médiá priebežne upozorňované. Testy predstavovali vždy iba nástroj na nafúknutie štatistiky a svoju úlohu tým pádom splnili,“ konštatuje Weis.

V rukách to majú orgány činné v trestnom konaní

Testy však boli podľa neho aj obrovským biznisom. „A to pritiahlo pozornosť ľudí, ktorým primárne nešlo o zdravie, ale o zisk, preto sa k testom teraz vraciame ako k prvej téme, ktorú je potrebné riešiť a osoby pohybujúce sa v tomto skvelom biznise a ich činnosť tým súvisiace považujeme za potrebné orgánmi činnými v trestnom konaní prešetriť. Občianske združenie prinášame nádej preto podáva trestné oznámenie vo veci podozrení zo spáchania zločinov neoprávneného podnikania, neoprávneného zaobchádzania so zdravotníckymi pomôckami, prečinu ohrozovania zdravia zločinu subvenčného podvodu, porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, prečinu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a neoprávneného experimentu na človeku,“ uviedol právnik dôvody trestného oznámenia.

Mesík: Pozrite sa na to, ako hynú ľudia v najzaočkovanejších štátoch. Vakcína je naozaj sloboda?

Ide zatiaľ iba o vrchol ľadovca, na ktorý môžu byť naviazané ďalšie protiprávne činnosti rôznych osôb. A celé to má obludný rozmer. A tieto osoby sa stali známi práve počas pandémie ako tzv. novoobjavení vedci, známi podnikatelia v oblasti vedy aj informatiky, poprední predstavitelia vedeckých inštitúcií orgánov štátnej správy a politici. Protiprávna činnosť popísaná v trestnom oznámení má samozrejme aj významný medzinárodný rozmer a je len na orgánoch činných v trestnom konaní či ich prešetrí komplexne, a ako hlboko zájde,“ prízvukuje právnik, podľa ktorého v tomto štádiu nie je prakticky ani takticky vhodné poskytnúť všetky informácie, keďže ich zverejnením by mohlo dôjsť k spätnej manipulácii s kľúčovými dátami.

Teraz sa začína maratón vyvodzovania zodpovednosti

V niektorých ohľadoch to však už možné nie je, pokiaľ ide o manipuláciu, preto vedia informovať v skratke o nasledovnom:

  • Podozrivé subjekty obchodovali s testami bez toho, aby mali na toto obchodovanie potrebné povolenia a certifikáty.
  • Podozrivé subjekty zneužili svoje postavenie a vytlačili iné subjekty hospodárskej súťaže. V oblasti testovania tak, aby mali sami z tejto činnosti prospech. Zároveň sa aktívne podieľali na šírení mediálnej paniky tak, aby sa predávali práve ich produkty alebo produkty, z ktorých mali mať. výhody.
  • Zneužili financovanie z verejných zdrojov na fiktívny vývoj produktov protiprávnu činnosť podozrivé osoby páchali organizovane a s vedomím, že tak robia za krízovej situácie, resp. počas núdzového stavu.
Zdroj: OZ Prinášame nádej

Médiá bývalého hlavného prúdu a podozrivé osoby navyše promovali ako osoby, bez ktorých by pandemickú situáciu nebolo možné riešiť. Prezentovali ich ako hrdinov a vysokí štátni predstavitelia ich navrhovali na štátne vyznamenania, prípadne si navzájom ocenenia verejne odovzdávali takéto verejné podujatia aj organizovali, aby vznikol v očiach verejnosti dojem ich heroického výkonu, resp. spoločenskej nenahraditeľnosti,“ hovorí záverom právnik Peter Weis, ktorý pevne verí, že táto doba je už za nami. „Podaním tohto prvého trestného oznámenia sa začína maratón vyvodzovania zodpovednosti. Je to však len úplný začiatok odovzdávame štafetový kolík orgánom činným v trestnom konaní. Teraz je tá jedinečná možnosť preukázať, čo pre orgány činné v trestnom konaní v realite znamená slovné spojenie mať rozviazané ruky, ďakujem za pozornosť,“ dodal na záver skúsený právnik Peter Weis.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x