13.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Nitrania a návštevníci mesta pozor! Od 5. marca sú isté zmeny na niektorých linkách MHD

Cestujúca verejnosť vie, že zmeny cestovných poriadkov so sebou vždy prinášajú nielen pozitíva, ale aj negatíva. Žiaľ, tých druhých je v ostatnom čase viac, a týka sa to rozličných druhov dopravy. Najnovšie sa chystajú zmeny cestovaného poriadku aj v MHD Nitra.

Mestská hromadná doprava menila svoj cestovný poriadok v nedeľu 11. decembra 2022, ktorý bol vyvolaný zmenou cestovného poriadku na železnici. Ľudia využívajúci MHD v Nitre si však budú musieť zvyknúť na ďalšiu zmenu grafikonu, ktorá vstúpi do platnosti od nedele 5. marca. Ako informuje spoločnosť Trandev, ktorá v meste pod Zoborom prevádzkuje MHD, týkať sa však bude iba niektorých liniek.  

MILODARY platobnou kartou? V tomto nitrianskom kostole na veriacich čaká novinka

„Podľa spoločnosti Transdev, ktorá v Nitre prevádzku mestskú hromadnú dopravu, bude na väčšine liniek vykonaná len aktualizácia jazdnej doby medzi zastávkami. Tá bude mať vplyv na niekoľkominútové posuny časov odchodov jednotlivých spojov,“ píše Mesto Nitra na svojom webe. Najväčšie zmeny sa dotknú liniek 1, 4, 9, 15 a 35.

ODŠKODNENIE po DOPRAVNEJ nehode? Advokát RADÍ ako na boj s poisťovňou

Zmeny na linkách MHD

Linky 1 a 9 Posúvajú sa časy odchodu spojov:

v pracovných dňoch po 18. hodine a v soboty, nedele a sviatky celodenne:
smerom na Zobor všetky spoje o 5 minút neskôr
smerom zo Zobora všetky spoje o 5 minút skôr

Týmto posunom vzniknú nové nadväznosti pri cestovaní na Zobor a späť z nasledujúcich smerov:

  • linka 11 smer Klokočina, Párovské Háje (prestup na zast. CENTRUM, Mlyny)
  • linka 19 smer Chrenová, Janíkovce (prestup na zast. CENTRUM, Mlyny)
  • linka 21 smer Mlynárce, Lužianky (prestup na zast. CENTRUM, Mlyny)
  • linka 30 smer Párovce, Diely, resp. smer Chrenová (prestup na zast. Pod Zoborom)

Mesto Nitra sa úspešne zbavuje reklamného smogu a patrí k najlepším na Slovensku

Linka 4

Posúva sa čas odchodu spoja: v sobotu, nedeľu a cez sviatky z 5:18 na 5:13 z Kmeťovej do Dražoviec cez Priemyselný park. Posun spoja zabezpečí včasnejší dovoz zamestnancov pracujúcich v Priemyselnom parku od 6. hodiny.

Linka 15

Posúvajú sa časy odchodu spojov: v pracovných dňoch zo 14:05, 15:05 a 16:05 na 14:02, 15:02 a 16:02 z Gorazdovej smer Jakuba Haška. „Dôvodom posunu časov odchodu je odstránenie časového súbehu s linkou 14,“ informuje dopravca.

Nitra vyhlásila doslova vojnu parkovaniu áut na chodníkoch

Linky 9 a 35

Štartuje sezóna s rozšírenou prepravou bicyklov počas sobôt, nedieľ a sviatkov: začína sa premávka sezónnej linky 35 na trase Kmeťova – Poliklinika Klokočina – Centrum – Andreja Hlinku, Centro – Predmostie – Mestský park: odchody z Kmeťovej každú hodinu od 8:30 do 18:30 (okrem 12:30), odchody z Mestského parku každú hodinu od 9:00 do 19:00 (okrem 13:00) na linkách 9 a 35 budú na označených spojoch opäť premávať autobusy s cyklonosičmi na umiestnenie 6 bicyklov

Ďalšie zmeny

Na linkách 1, 2, 4, 6, 7, 9, 10, 14, 15, 18, 19, 22, 25, 26, 27 a 32 dôjde k drobným časovým posunom (do 3 min.) z niektorých zastávok z dôvodu aktualizácie jazdných dôb medzi zastávkami. Kompletné zmenené cestovné poriadky nájdete TU.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x