15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nitra vyhlásila boj parkovaniu áut na chodníkoch. Pomôcť v tom jej majú bezpečnostné stĺpiky!

Parkovanie áut na chodníkoch je nešvárom mnohých miest. Na druhej strane, kde majú vodiči zaparkovať svoje štvorkolesové tátoše, keď parkovacích miest na sídliskách, ale i v meste samotnom je málo? Chodníkovú „vojnu“ medzi chodcami a autami sa pokúša vyriešiť aj mesto pod Zoborom.

Vodiči a aj chodci v Nitre o problémoch zaparkovaných áut na chodníkoch vedia svoje. Pomôcť vyriešiť túto záležitosť mali zákony a vyhlášky, lenže – nevyriešili. Mesto Nitra sa teda pustilo do boja proti parkovaniu na chodníkoch po svojom. Ako o tom informuje v statuse na sociálnej sieti, zabrániť tomu by malo osadenie bezpečnostných stĺpikov.

V hľadáčiku je ďalších 30 lokalít

Nové bezpečnostné stĺpiky pribudli tento týždeň na križovatke Štefánikovej a Staničnej. „Ide o lokalitu, na ktorú nás občania pravidelne upozorňovali,“ vysvetľuje Mesto Nitra, podľa ktorého bezpečnostné stĺpiky majú zamedziť státiu áut na chodníkoch, ale najmä vytvoriť čo najbezpečnejšie podmienky pre chodcov, cyklistov a ďalších nemotorizovaných účastníkov cestnej premávky.

V minulom roku pribudli stĺpiky v centre mesta v okolí Mostnej a Párovskej ulice, tiež v okolí železničnej stanice. „Mesto má v zásobe ďalších viac ako 30 lokalít, kde budeme reagovať na podnety občanov,“ dodáva na záver Mesto Nitra. Chodci, ale najmä vodiči, sa teda majú na čo tešiť.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x