30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Hattas pyšne: Nitra, čo sa týka reklamného smogu, patrí v súčasnosti medzi najčistejšie mestá

Podnikatelia isto dobre vedia, že bez dobrej reklamy veľký biznis nespravia. Zrejme aj preto sa na Slovensku rozmohol „nešvár“ umiestňovania reklamných plôch všade tam, kde sa len dá, hlavne aby to bolo na očiach potenciálnych zákazníkov.  

Reklamný „smog“ zašiel už tak ďaleko, že v podstate nie je možné nevšimnúť a neobísť nejaký billboard, v ktorom by firmy potenciálnym zákazníkom niečo neponúkali. Miestami to pripomína bulharský seriál z II. svetovej vojny „Na každom kilometri“, pretože povedľa ciest sú umiestnené reklamné billboardy doslova na každom kilometri, ba niekde aj na podstatne menšej vzdialenosti. Ako informuje v statuse primátor Nitry Marek Hattas, aj v meste pod Zoborom sa pustili do boja s týmto reklamným nešvárom.

Väčšina prevádzkovateľov reklám spolupracuje

Nitriansky primátor sa hneď v úvode pochválil, že z nábrežia za hydrocentrálou a z Chrenovskej ul. zmizlo 18 billboardov. „Minulý rok sme ukončili s bilanciou mínus 93 nepovolených reklamných stavieb. Z toho bolo 75 kusov billboardov, 3 bigboardy a 15 PVC plachiet. Šesť billboardov sme koncom minulého roka odstránili na pozemkoch Mestského kynologického klubu Nitra. Ostal tu už len jeden bigboard, ktorý má povolenie do roku 2025,“ napísal spokojný Hattas a dodal, že následne bude odstránený aj ten.

Mesto Nitra vyhlásilo boj aj parkovaniu áut na chodníkoch vedľa ciest

Posledných 12 kusov podľa primátora odstránili na Chrenovskej ulici v areáli kasární. „V tejto lokalite máme ešte jeden bigboard, ten pôjde dole tento rok. V oboch týchto prípadoch išlo o oblasť ochranného pásma alebo ekostabilizujúcej zelene, to znamená, že podľa územného plánu je absolútne neprípustné umiestnenie reklamných stavieb v takýchto lokalitách,“ vysvetľuje nitriansky primátor s tým, že v boji s nepovolenými reklamnými stavbami budú pokračovať aj tento rok.

Neďaleko Nitry vyrastie nová atrakcia, ktorá by mala byť vysoká 22 metrov

Som veľmi rád, že už to nie je taký boj aký to bol v začiatkoch a väčšina prevádzkovateľov reklám s nami začala spolupracovať. Nitra v súčasnosti patrí medzi najčistejšie mestá, čo sa týka reklamného smogu. Za posledných päť rokov sa nám v meste podarilo odstrániť takmer 400 rôznych reklamných stavieb. V centrálnej mestskej zóne sa momentálne nenachádza už ani jedna nepovolená reklamná stavba a rovnako nie je žiadna z takýchto stavieb na mestskom pozemku,“ popýšil sa na záver statusu Marek Hattas.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x