12.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Levice: Mesto zmodernizuje kompostáreň, na projekt získalo vyše 1,7 milióna eur

Mesto Levice zmodernizuje svoju kompostáreň. Na projekt získalo z Ministerstva životného prostredia SR nenávratný finančný príspevok v hodnote 1.737.106,29 eur.

Levice: Mesto zmodernizuje kompostáreň, na projekt získalo vyše 1,7 milióna eur

Ako informovala radnica, celková výška priamych výdavkov je viac ako 1,8 milióna eur. Mesto sa bude na spolufinancovaní podieľať sumou 91.426 eur. „V rámci projektu sa vybudujú nové dozrievacie komory na kompost, oporné múry a deliace kóje pre kompostovaný materiál. Zakúpi sa tiež technika potrebná na prevádzku zariadenia a na manipuláciu s biologicky rozložiteľným komunálnym odpadom,“ uviedol mestský úrad.

N. Baňa: Bývalú nemocnicu menia na zdravotné stredisko, má mať sedem ambulancií

Hlavnou úlohou kompostárne bude spracovanie a zhodnotenie biologického odpadu nielen z Levíc, ale aj z blízkeho okolia. „Realizáciou projektu sa zvýši kapacita zhodnocovania odpadov o 2000 ton. V súčasnosti mesto pripravuje areál na výstavbu kompostárne a tiež priľahlé objekty, ktoré budú jej súčasťou. Systém zberu bioodpadu sa do spustenia prevádzky nebude meniť,“ doplnila radnica.

(tasr, foto ilustr.)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x