19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Juraj Mesík: Malý vianočný darček všetkým v podobe dvoch grafov

Malý vianočný darček všetkým v podobe dvoch grafov

Kým komsomolci z vládnych médií držia svojich čitateľov, poslucháčov a divákov v strachu a úzkosti zo strašidla zvaného Omikron, dáta hovoria toto:

Doktor Bukovský to už opäť nevydržal. Otvorená výzva riaditeľke ÚDZS. Vytkol jej dve zásadné veci

Omikron je mimoriadne infekčný, ale jeho príznaky zodpovedajú zhruba nádche. Južnú Afriku premoril behom 3 týždňov ( od 24. 11. do 16. 12. – porovnajte strmosť krivky s predošlými vlnami), potom sa ale zlomil a prudko klesá.

Juraj Mesík: Malý vianočný darček všetkým v podobe dvoch grafov

Podobne prudko stúpa od začiatku decembra v UK – odhadujem, že sa aj tam zlomí behom cca týždňa. V krajinách EU to len začne. Potiaľ prvý graf.

Prezident ČLK by prijal diskrétne očkovacie miesta pre antivaxerov, tak ako je to v USA. Nech sa dajú očkovať a potom si hovoria ďalej čo chcú (VIDEO)

Čo sa deje s úmrtnosťou vidíte na druhom grafe: V J. Afrike došlo po mesiac od začiatku Omikron vlny k nepatrnému rastu úmrtnosti – je stále na úrovni 20% úmrtnosti v EU a polovice v UK. Tí, čo s ním boli hospitalizovaní ležali v nemocnici v priemere 3 dni – pri delte to bolo 10 dní a bolo ich mnohonásobne viac.

Juraj Mesík: Malý vianočný darček všetkým v podobe dvoch grafov

V UK zatiaľ nepozorujeme žiadny vzostup úmrtnosti, hoci omikron je tam už veľmi rozšírený a predstavuje najmenej 3/4 všetkých nových infekcií. Pred dvomi dňami mali v tejto 68 miliónovej krajine 129 hospitalizovaných s omikronom a vedeli o 14 mŕtvych „s“ omicronom (čo neznamená, že naň zomreli).

Právnik Géci aj Slováci sa zastali perzekvovaných lekárov a zhodujú sa: Títo skutoční lekári im „kazia“ ich kšefty, preto ich potrebujú umlčať

V nasledujúcich dňoch a týždňoch budú Slovákom, EUrópanom aj Američanom vládne médiá vymývať mozgy strachom z omikronu. Karol Wojtyla známy ako Ján Pavol II často opakoval slová „Nebojte sa!“. Aj v roku 1979 keď ako nový pápež navštívil rodnú krajinu zmietanú krízou. Poľská bolševická vláda nakoniec v decembri 1981 vyhlásila v krajine stanné právo a spustila masové zatýkanie odporcov totality. Ale Poliaci sa – aj vďaka „svojmu“ pápežovi – už odmietli ďalej báť vládneho teroru.

Takže Nebojte sa! Ničoho, ani omikronu, ani zastrašovania a vydierania obyčajnými, solidárnymi a rodinnými chlapíkmi čo sú dnes pri moci. Prídu o ňu tak rýchlo, ako ju získali. Jediné, čoho sa treba báť je vlastný strach, ktorý z ľudí robí slabé obete vírusu aj mocipánov.

Ďalší finančný škandál s koronadotáciami na Ústredí práce? Stojí za ním brat Zlatice Puškárovej Peter, alias Tony Tesla?

Všetkým želám šťastný Štedrý deň a lásku, priateľstvo a pochopenie pod vianočným stromčekom. A rozvahu, odvahu a vytrvalosť do ďalších dní a týždňov pred nami!

(„LONDON, Dec 22 (Reuters) – There are currently 129 people in hospital with the Omicron variant of the coronavirus and so far 14 people have died with it, junior health minister Gillian Keegan told Sky News on Wednesday…“)

Zdroj: Juraj mesík fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články