7 C
Nitra
utorok, 20 februára, 2024

Doktor Bukovský to už opäť nevydržal. Otvorená výzva riaditeľke ÚDZS. Vytkol jej dve zásadné veci

Pre mnohých Slovákov obľúbený lekár Igor Bukovský sa zrejme iba zázrakom vyhol „účasti“ na akejsi čiernej listine Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou aj tým aj Ministerstva zdravotníctva. Napriek tomu si neodpustil a riaditeľke úradu poslal výzvu.

Igor Bukovský sa nie raz otvorene vyjadril, že ľudia by sa miesto očkovania experimentálnou vakcínou mali radšej zamerať na zdravší životný štýl a lekári na liečenie pandémie už v ordináciách. Prirodzene, aj on bol za svoje „kacírske“ reči perzekvovaný. Po tom, ako zrejme iba o vlások unikol tomu, že sa ocitne na takzvanej čiernej listine Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), napísal jej riaditeľke otvorenú výzvu.

Riziká a následky podávania vakcín proti vírusu budú známe najskôr o 5 rokov

„Vážená pani riaditeľka Ing. Renáta Bláhová, asi len nedopatrením unikli vašej pozornosti tieto DVE ZÁSADNÉ VECI:

1) profesor Krčméry ako člen všetkých odborných poradných telies vlády odkázal slovenskej laickej i odbornej verejnosti v jednom zo svojich verejných televíznych vystúpení, že všetky riziká a možné následky podávania vakcín proti vírusu SC2 budú známe najskôr o 5 rokov a

2) že Ministerstvo zdravotníctva dalo predsa časom priamy pokyn pre ambulancie praktických lekárov, aby ľuďom s pozitívnym výskytom PCR testov a ľuďom s príznakmi ochorenia C19 nebola poskytovaná potrebná a primeraná liečba, aby nechodili ku svojim lekárom, liečili sa svojpomocne doma a v prípade zhoršenia stavbu volali záchrannú službu,“ píše vo výzve Bukovský.

„To prvé je dôvodom, aby ste okamžite upustili od akejkoľvek aktivity, ktorá by mala viesť k „trestaniu“ za názor o vakcínach voči vírusu SC2. To druhé je dôvodom, aby ste okamžite preskúmali konanie Ministerstva zdravotníctva a vyvodili zodpovednosť voči jeho predstaviteľom, ktorí takým nezodpovedným usmernením zrejme spôsobili zlú situáciu v nemocniciach a nepriamo aj zbytočne úmrtia,“ dodáva na záver svojej výzvy doktor Igor Bukovský. Čo hovoríte? Odvážny to lekár. Pridá sa k nemu a jeho piatim perzekvovaným kolegom doktorom Štefanovi Hrušovskému, Andrejovi Jancovi, Jánovi Lakotovi, Petrovi Liptákovi a Michalovi Pijákovi niektorý ďalší?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články