11.5 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Prezident ČLK by prijal diskrétne očkovacie miesta pre antivaxerov, tak ako je to v USA. Nech sa dajú očkovať a potom si hovoria ďalej čo chcú (VIDEO)

Kým v susednom Česku sa našla televízia, kde sa o Covide a experimentálnych vakcínach veselo a najmä vášnivo diskutuje, na Slovensku je absolútne ticho. Aj to svedčí o tom, že našim médiám nejde o pravdu a diskusiu, ale iba o peniaze, ktoré dostanú za to, že druhý názor zverejňovať odmietajú.

Prezident ČLK by prijal diskrétne očkovacie miesta pre antivaxerov, tak ako je to v USA. Nech sa dajú očkovať a potom si hovoria ďalej čo chcú (VIDEO)
Televízna diskusia medzi advokátkou Klárou Samkovou a prezidentom Českej lekárskej komory Milanom Kubekom bola poriadne ostrá. Zdroj: screenshot video

Vzorom pre slovenské mainstreamové médiá môže byť česká súkromná televízia CNN Prima News, ktorá už odvysielala niekoľko diskusných relácií, v ktorých sa na tému COVID-19 či očkovanie experimentálnymi vakcínami dosť vážne diskutovalo. To preto, že v relácii mali zastúpenie odborníci z oboch táborov. Veľmi ostrá diskusia sa rozvinula aj medzi advokátkou Klárou Samkovou a prezidentom Českej lekárskej komory Milanom Kubekom.

Právny štát má voči svojim občanom povinnosť byť transparentný

Samková v úvode diskusie kritizuje zmluvy s firmou Pfizer, ktoré by ona rada zverejnila. „Pani doktorka, myslíte si, že by americký prezident, nemecká kancelárka, francúzsky prezident či ďalší svetoví štátnici po konzultácii so svojimi tímami pustili do sveta niečo také, čo by mohlo…?“ pýta sa Samkovej moderátor. „Áno, určite“ kontruje právnička. „A prečo by to robili? Čo by z toho mali?“ prichádza s ďalšími otázkami Kubek. „No ja neviem, napríklad peniaze,“ odpovedá Samková. „A to je práve to paranoidné myslenie,“ púšťa sa do ofenzívy prezident lekárskej komory. „Nie, to nie je paranoidné myslenie. To je prosím základ právneho štát, keď má právny štát voči svojim občanom povinnosť byť transparentný,“ vysvetľuje právnička. „Ale vy ako právnička predsa musíte vedieť, že existuje niečo ako obchodné tajomstvo,“ nenecháva sa Kubek zatlačiť do kúta.

Viete, prečo nechcú uznávať protilátky po covide? Tu je neuveriteľná odpoveď

„Ale prosím vás, s týmto na mňa nechoďte. A čo tam je za obchodné tajomstvo? Veľkosť prirodzenia hlavného akcionára Pfizeru? Alebo koľko je tam marža?“ čertí sa Samková a vyzýva Kubka, aby jej povedal, čo je za obchodným tajomstvom. „Nemal by Pfizer jednoducho buchnúť po stole a povedať, že my sme tu, my sme to vyvinuli a my za to jednoznačne ručíme?“ pýta sa moderátor. „Veď to aj povedal. My vidíme, že tá vakcína funguje, a že nežiadúcich účinkov je absolútne minimálne. Čo chcete viac?“ ide si stále za svojím Kubek. „Cenu! Čas a aj podmienky odstúpenia od zmluvy, čo sú klasické náležitosti zmluvy,“ stojí si za svojím právnička.

Dokedy nás chcú klamať? Desivé slová doktora Maloneho, ktorý vynašiel mRNA technológiu. VIDEO, ktoré vás určite prinúti zamyslieť sa

Politici priniesli obrovskú nenávisť medzi ľuďmi navzájom

Kubek okrem iného poukazuje na to, že v USA pre ortodoxných antivaxerov zriadili diskrétne očkovacie miesta, kde sa mohli dať zaočkovať a potom mohli ďalej rozprávať čo chcú. Toto by navrhoval aj v Česku. Samková priznáva, že hru, ktorá sa šíri sociálnymi sieťami, kde sa v mnohom používajú dezinformácie, odmieta hrať. „To je záležitosť, ktorá je, podľa mňa, umelo vyvolaná politikmi a politickými vášňami. A tiež priniesla obrovskú nenávisť medzi ľuďmi navzájom. Takže očkovaní nenávidia neočkovaných a naopak. Témou je COVID, ale k lekárskej stránke sa vyjadrovať nechcem,“ hovorí v relácii Samková, ktorú zaujímalo aj niečo iné. „Prečo tu nemáme povolený Sputnik a ďalšie vakcíny, s ktorými sa očkuje v sedemdesiatich krajinách? Prečo nie sú testy ako jeden z najúčinnejších preventívnych bojov vyňaté ako zdravotné úkony, tak aby bolo možné ich významným spôsobom zlacniť?“ pýtala sa Samková a od Kubka žiadala jasné vysvetlenie.

On sám ale odpovede nepozná, napriek tomu postup európskych inštitúcií obhajuje a chová k nim totiž plnú dôveru: „Na mojom názore nezáleží, Európska agentúra pre lieky (EMA) má na to svoje dôvody. Ako vyzerajú zmluvy medzi Európskou komisiou a Pfizerom, samozrejme neviem,“ skonštatoval Kubek. „A to je práve ono. Dôverovať,“ zdôraznila Samková, kde začína kameň úrazu a naznačila Kubkovi, že tu môžu byť úplne iné záujmy ako ochrana ľudského zdravia. Šéf českej lekárskej komory iba poznamenal, že pokiaľ budeme stále niečomu nedôverovať, tak tu ťažko bude niečo fungovať.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články