19.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Ján HUBINSKÝ: Aj ten najmenší skutok môže veľkým spôsobom ovplyvniť to, čo žijeme

Ján Hubinský je známy nielen ako kouč životného štýlu a motivátor, ale aj ako podnikateľ so zdravou výživou a diagnostik v oblasti zdravia, kde mu pomáhajú aj výnimočné technológie. Aký bol rok tvorcu projektu zdravého varenia a pečenia Páni Baklažáni a Kliniky celostného zdravia STUDIO IQ v Nitre? Aké budú jeho Vianoce? Nielen to sa dozviete v našom rozhovore.

Mons. Viliam JUDÁK: Vianoce sú o zodpovednosti

Ján HUBINSKÝ: Aj ten najmenší skutok môže veľkým spôsobom ovplyvniť to, čo žijeme
Ján Hubinský a jeho Vianoce na Novom Zélande

Aký bol váš uplynulý rok, čo vo vás najviac zarezonovalo?

Rok bol pestrý, dynamický a hlavne poučný po mnohých stránkach. Hlavne v nových, neobvyklých situáciách. Z tých do popredia vystupujú hlavne tie záťažové skúšky. V našom prípade je to neustále prenasledovanie našimi úradmi, exekúcie na mňa osobne aj na firmu a to za nedodržiavanie Mikasových nariadení v dobe kovidovej. Spoločenská situácia je vždy zrkadlom toho, ako žijeme my všetci, ako celok. A tento hlboký spoločenský nepokoj, nedôvera, hnev, agresia, strach z nepoznaného – to je náš aktuálny status nezvládnutia vlastných životov.

Každý takýto otras na rovine osobnej, rodinnej, národnej či dokonca globálnej, ohromným spôsobom rezonuje nami všetkými. Rozdiel je v tom, kto a akým spôsobom to vníma, cíti a ako na to reaguje. To je nová škola života pre nové generácie.

Ján Hubinský: Uvrhli sme seba samých aj so svojimi deťmi do veľmi chorej a nebezpečnej situácie

Ján HUBINSKÝ: Aj ten najmenší skutok môže veľkým spôsobom ovplyvniť to, čo žijeme
Vianoce v Austrálii

Čo považujete za svoj najväčší osobný úspech tohto roka, na
čo ste hrdý?

Som hrdý na to, že skúšky, ktorými prechádzam, ma citeľne posilňujú a to vďaka tým momentom, ktoré sú najnáročnejšie. Dozrievam, dospievam, učím sa vnímať, vidieť a načúvať mnohým dejom a javom, ktoré pred tým moje zorné pole nezachytávalo. V paľbe mohutných pokusov zastrašiť svet je pre mňa dôležité zostať vnútorne nad vecou a byť schopný ochrániť sa pred paralýzou strachu a obáv. Rovnako dôležité je pre mňa zvládnuť skúšku v mojej úlohe, ako ochrancu rodiny a svojho pracovného tímu, udržovať medzi nami silného ducha a pocit bezpečia. Vďaka týmto spoločenským pochodom som konečne po 48.rokoch života vyzval „na férovku“ aj môjho odvekého protivníka, ktorým je chlad a zima a začal som otužovať. Teda v dobe najväčších spoločenských tlakov som si dobrovoľne pripravil dobrovoľne vyvolaný stres, vo forme pravidelných ľadových kúpeľov. Efekt je naozaj geniálny po každej stránke mojej existencie.

Prof. Peter STANĚK: Jediným spôsobom riešenia súčasnej globálnej situácie môže byť riešenie na lokálnej, regionálnej úrovni

Ján HUBINSKÝ: Aj ten najmenší skutok môže veľkým spôsobom ovplyvniť to, čo žijeme
Ján Hubinský pod Vianočným stromčekom 🙂

Spomínate si na svoje Vianoce v detstve, aké boli? Čo vám nosieval Ježiško pod stromček?

V čase môjho detstva to boli Vianoce oveľa skromnejšie ako dnes. Naša detská fantázia nesiahala ani zďaleka tam, kde sú dnešné deti už v realite. Ak to bola hračka, tak jedna, alebo dve. Väčšinou to ale boli veci naozaj praktické, teda nie z rozmaru. Keďže mamina bola výborná krajčírka, často nám šila nové nohavice, bundy a samozrejme nejaká tá sladkosť sa našla vždy. Najviac sa mi páčilo chodiť po celej rodine a obdivovať, aký kde mali stromček, čo dostali iní a veľmi rád som koštoval, čo nám kde ponúkli. Tieto rodinné návštevy, stretávanie bratrancov a sesterníc, mi dnes v našich strnulých a okresaných rodinných vzťahoch často chýbajú.

Jano Svetlan Majerčík: Dýchaj, dýchaj, dýchaj a prestaň sa báť (rozhovor)

Ján HUBINSKÝ: Aj ten najmenší skutok môže veľkým spôsobom ovplyvniť to, čo žijeme
Vianoce na Novom Zélande

Ako budete tráviť Vianoce, ako bude vyzerať váš štedrovečerný
stôl? Udržiavate nejaké zvyklosti a tradície spájané s
Vianocami?

Základom je najbližšia rodina spolu, v príjemnej atmosfére, v čistom a dobrotami prevoňanom domove. Vianoce mám v tom príjemnom slova zmysle prepojené s vôňou stromčeka a vianočných svetiel. Tento rok máme aj vnútorný, ale vonkajší krásne vysvietený stromček. Rodinné teplo, horúci domáci punč, tradičný majonézový šalát, štedrák, makové pupáčky, oblátky s medom a cesnakom, jabĺčka a tento rok nový druh „ryby“, obaľovanej v mäkkom zemiakovom cestíčku a vianočná kapustnica. Samozrejme, všetko 100% v rastlinnom prevedení, teda bez ubližovania zvieratám, bez nadmerného zaťažovania trávenia. Tak, aby si oddýchli hlava aj telo. Určite sa spojím aj s pár blízkymi ľuďmi, na ktorých až tak veľa času počas roka nezostáva, najmä však tých, ktorí žijú ďaleko.

Domáce ÚDENIE bude obmedzené zákonom! V návrhu sa spomína obmedzenie chovu hospodárskych zvierat, kúrenia v krbe…

Čo by ste popriali sebe a svojmu okoliu do Nového roka?

Prajem všetkým pokojné a hodnotné sviatky, hlavne po tej ľudskej stránke, aby sme do roku 2023 vykročili ešte viac odhodlaní žiť zdravší a kvalitnejší život svoj, svojich rodín a celej spoločnosti. Aby sme si boli stále a ešte viac vedomí, že každý náš krok, náš skutok, aj ten najmenší, môže veľkým spôsobom ovplyvniť to, čo žijeme. Sloboda, Česť a Sláva, aby zostali našimi ľudskými talizmanmi, ktoré budú po nás môcť hrdo niesť naše nové generácie 🙂

Ján HUBINSKÝ: Aj ten najmenší skutok môže veľkým spôsobom ovplyvniť to, čo žijeme

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články