10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

FC NITRA: Miesto ligy majstrov a svetových klubov – fackovací panák v III. lige

Mala to byť veľká sláva, no je z toho potupa a hanba na 100 ďalších rokov. To, čo sa podarilo funkcionárom futbalového FC Nitra sa len tak ľahko nevidí. Tí namiesto rozvíjania výbornej práce, ktorú odviedli ich predchodcovia, poslali klub nielen do III. ligy, ale do ekonomického kolapsu a v neposlednom rade sa spoločne postarali o obrovskú hanbu.

FC NITRA: Miesto ligy majstrov a svetových klubov - fackovací panák v III. lige

Ako inak pomenovať to, že z plánovaného účinkovania FC Nitra v Lige majstrov a súperov zvučného mena hrá najpopulárnejší klub spod Zobora iba najvyššiu regionálnu súťaž a namiesto hviezdnych klubov do Nitry chodia tímy ako Kalná nad Hronom, Častkovce, Imeľ, Beluša, Malženice, Marcelová… A dalo by s pokračovať vo výpočte dedinských tímov. Pri všetkej úcte k ich entuziazmu a najmä ekonomickému zázemiu, ktoré je v súčasnosti určite lepšie ako to v FC Nitra.

Postretne FC Nitra osud Považskej Bystrice? Bude hrať najposlednejšiu súťaž?

Nitra už veľmi túžila po kluboch z Nemecka, Anglicka, Talianska, Španielska či z Francúzska, dobré by však boli aj z Maďarska, Rakúska, Belgicka, Holandska, Írska, Škótska alebo hoci aj z takej Malty, Cypru, Čiernej Hory, Albánska, alebo i Gibraltaru. Dobré by bolo všetko, čo by malo nádych medzinárodného a najmä pohárového. Prirodzene nie toho pivového či vínového. Aj keď… Pri súčasnej kvalite nitrianskeho kádra by ani súťaž O Pivový pohár z mníchovského októberfestu nebol zlý. Však uznajte, nie je na hanbu ešte vlani extraligového klubu, ktorý doma v treťoligovej súťaži prehrá s Belušovu aj Kalnou nad Hronom a vonku v Imeli či v okresnom derby s Vrábľami? Už v prvom kole si ich doslova vychutnala Považská Bystrica, ktorá si tiež veľmi dobre pamätá pád z III. ligy v roku 1989 až na samé dno – do poslednej okresnej ligy. V tom roku dokonca hrali finále slovenského pohára, v ktorom podľahli Slovanu Bratislava iba 1:2.

https://www.nitranoviny.sk/skandal-toto-ste-o-martinovi-peskovi-predsedovi-predstavenstva-fc-nitra-urcite-nevedeli/

FC Nitra je ako vlaňajší extraligista nieže postrachom III. ligy, ale takmer jej fackovacím panákom. Však si len zoberme prehru v Považskej Bystrici 3:0, na Myjave 2:1, v Imeli 3:1, v Novom Meste nad Váhom 3:0, doma s Belušou 0:2, v Galante 2:0, doma s Kalnou nad Hronom 1:3 a naostatok vo Vrábľoch 3:0. Toto všetko pasovalo FC Nitra do úlohy zachraňujúceho sa mužstva, ktoré je s 12 bodmi na 14 mieste v 18-člennej tabuľke. To znamená, že je v pásme zostupu do IV. ligy! Tá hanba!

https://www.nitranoviny.sk/martin-pesko-za-fc-nitra-erik-jendrisek-klame-a-spolocne-s-nemcami-je-najvacsim-omylom-v-historii-fc-nitra/

Bude mať súčasné vedenie FC Nitra dostatok charakteru na odchod z funkcií?

A funkcionári boli zrejme dlho spokojní ako ich áčko hrá, pretože až po poslednej prehre odvolali z funkcie trénera Michala Ščasného. Aj jeho anabáza pod Zoborom bola viac ako zaujímavá. Prvýkrát viedol FC Nitra ešte vo vlaňajšom ročníku extraligy, keď do funkcie nastúpil na začiatku januára, lenže na lavičke pobudol iba 17 dní (!) a musel sa z nej porúčať. Opäť sa na ňu vrátil na konci marca, ale po katastrofálnych výsledkoch v III. lige ho po prehre vo Vrábľoch opäť poslali z Nitry kade ľahšie. Ale, aké vedenie, taký tréner. To v tomto smere platí pre FC Nitra viac ako trefne.

https://www.nitranoviny.sk/hanba-fc-nitra-na-velkoklub-si-uz-trufa-kadejaka-dedinka/

Klub sa ale porúčal aj s ďalším trénerom, tentokrát zo staršieho dorastu. Po podobne zlých výsledkoch ako malo „hviezdne“ áčko sa v klube rozlúčili u U-19 s nemenej hviezdnym menom, trénerom a trnavskou ikonou Miroslavom Karhanom. Kto skončí v FC Nitra ďalší? To nevedno, ale už by bolo namieste aby v nej skončilo aj súčasné vedenie, ktoré má toto všetko na svedomí. To by ale musel mať jeho predseda predstavenstva Martin Peško a jeho okolie nielen svedomie, ale aj charakter a nie iba poukazovať na to, že zlí sú tí druhí. Ak totiž vo svojich funkciách neskončia, tak FC Nitra nebude pýchou futbalu pod Zoborom, ale jeho hanbou… A to bude už skutočne hanba.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články