19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Škandál: TOTO ste o Martinovi Peškovi, predsedovi predstavenstva FC Nitra určite nevedeli!

Jozef Uhlárik

Futbalový klub FC Nitra bol po „nežnej“ revolúcii prvým profesionálnym klubom na Slovensku. Dnes, na hanbu sveta, bude pôsobiť iba v III. lige a navyše problémov je v ňom viac ako v nejakom provinčnom klube hrajúcom poslednú horskú ligu. To, čo sa deje v zákulisí futbalu, by pokojne uživilo aj ten najbulvárnejší plátok, ba dokonca to začína byť zaujímavejšie, ako futbal samotný. Je toto možné?

Nahrávka nie je vhodná pre osoby mladšie ako 18 rokov. Obsahuje vulgarizmy.

Kopačky dostaneš až vtedy, keď nám dáš peniaze, alebo sa vzdáš platu

O tom, ako to v skutočnosti v klube vyzerá, svedčia aj statusy na sociálnej sieti Facebook, kde sa niektorí ľudia zameriavajú najmä na nového predsedu predstavenstva Martina Peška, ktorý je zároveň aj jeho generálny manažér. Všetko odštartoval Erik Jendrišek, ktorý o klube verejne prehovoril.

Peško je bývalý brankár klubu, ktorý od roku 1997 po 2003 chytával aj v Izraeli za štyri tamojšie kluby a je v súčasnosti na futbalovom dôchodku. Jozef Chudý, bývalý funkcionár klubu ho spomenul aj v jednom zo svojich statusov na profile Futbalové zákulisie. A rozhodne nie v pozitívnom svetle.

Škandál: TOTO ste o Martinovi Peškovi, predsedovi predstavenstva FC Nitra určite nevedeli!
Zdroj: FB

„Majovi Chobotovi chodili sponzorské kopačky značky Puma na klub do Nitry. Keď podal výpoveď v Nitre, nedostal kopačky. Zavolal vedúcemu na klub, či prišli kopačky. Vedúci mu povedal: Kopačky prišli, ale zobral si ich Peško. Majo zavolal Peškovi, ktorý mu povedal: Kopačky dostaneš až vtedy, keď nám dáš peniaze, čo bola rozviazaná zmluva, alebo sa vzdáš platu.“

Škandál: TOTO ste o Martinovi Peškovi, predsedovi predstavenstva FC Nitra určite nevedeli!
FC Nitra/ Martin Peško si spravil veľkého nepriateľa aj v osobe bývalého futbalového reprezentanta Erika Jendrišeka.

Šokujúci status, ktorý mal poukázať na to, aký Martin Peško v skutočnosti je. A svoje si „zlízol“ aj od diskutujúcich. Roman Šooš mu odkazuje: „Ty nielenže vyzeráš, ale aj si fakt hajzel!!! Len sa čudujem že máte ešte odvahu chodiť aj po meste!!! Raz niekomu rupnú nervy a v tých kopačkách čo si ukradol sa ti nebude dobre utekať… Potkan!!!“ Nič mu nenechal dlžný ani Mário Drienovský: „Všade na svete dokonca aj u nás v Moravciach by dávno dostal po hube. Neviem, načo ešte čakáte v tej Nitre.“ No a zaklincoval to Igor Tábi: „Jeho len je*at a je*at po krížoch… Chrapúň najväčšieho zrna.“

Nahrávka s vulgárnou nadávkou: „Ťa zlomím jak lyžu ty ko*ot vyj*baný!“

Oveľa zaujímavejšie je však video, presnejšie nahrávka, ktorá má zachytávať hlasovku Martina Peška nemeckému záujemcovi o kúpu klubu Petrovi Hammerovi. „Hammer, ty po*ebaný aršloch, ešte si na štadióne? Ak áno, tak odtiaľ vypadni, lebo ťa zlomím jak lyžu ty ko*ot vyj*baný!“ Peško sa mal pritom rozprával s Petrom Hammerom, ktorý chcel spolu s Nikolaiom Schwarzom kúpiť po uši zadlžený nitriansky klub. Hammer a Schwarz mali v prvej fáze od 1.1. do 31.3. 2021 zabezpečovať finančne, personálne a športovo chod FC Nitra s tým, že sa k 31.3., teda po zaplatení časti kúpnej ceny, stanú majoritnými akcionármi klubu.

Peter Hammer je známy z asistencie agentovi Jurajovi Venglošovi pri prestupoch deviatich Slovákov do Nemecka (Mintál, Vittek, Šesták, Slovák, Mak, Jendrišek, Breška, Šupák a E. Le Giang. Po úspešnej baráži s Dubnicou, ktorá bola 17. júla sa dohodli na kúpe klubu. „Dvakrát sme si podali ruky, náš človek v Nitre týždeň čakal na hotovú zmluvu. Stále neprišla a nikto z klubu nám nezdvíhal telefón,“ povedal vtedy pre médiá Peter Hammer. Peško mal pôvodne pod Zoborom skončiť práve pre nezhody s nemeckými investormi. Koncom januára pritom avizoval koniec v nitrianskom klube, spolu s ním skončil aj vtedajší generálny manažér Jozef Petráni. Zverejnenie zvukového záznamu, ktorý na sociálnu sieť umiestnil profil Futbalové zákulisie naznačuje, aké „vzťahy“ mal Peško s Hammerom, ktorý radšej z klubu odišiel.

Martin Peško: Toto má veľmi ďaleko od môjho hlasu

Ešte večer sme sa snažili overiť, či hlas na nahrávke skutočne patrí Peškovi a či o nej vie. Ako nám napísal, nemá FB, a hoci nahrávku nepočul, nie on nadával Hammerovi. „Ak si to myslia futbalisti, potom sa mýlia,“ dodal, „toto má strašne ďaleko od môjho hlasu, ale pokus to bol. Neviem, akí futbalisti to tvrdia (že je to on a jeho hlas, pozn. red.), ani kto je autor a ako nahrávka vznikla, takže sa to presne a pravdivo nedá okomentovať.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články