23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Martin PEŠKO za FC NITRA: Erik Jendrišek klame a spoločne s Nemcami je najväčším omylom v histórii FC Nitra

Jendriškove dva góly v 13 majstrovských zápasoch stáli klub 33-tisíc eur, čiže jeden stál 16 500, povedal v reakcii na vyjadrenia futbalistu Erika Jendriška generálny manažér FC Nitra Martin Peško pre sport.aktuality.sk.

Martin PEŠKO za FC NITRA: Erik Jendrišek klame a spoločne s Nemcami je najväčším omylom v histórii FC Nitra
Martin Peško , FC NItra

Erik Jendrišek otvorene porozprával, čo sa dialo počas jeho pôsobenia v FC Nitra a o pomeroch, ktoré panovali a panujú v klube.  Sport.sk dal priestor na vyjadrenie aj druhej strane.

Martin Peško všetky Jenrišekove tvrdenia odmieta a 37-násobného slovenského reprezentanta, rovnako aj nemeckého investora, ktorý sa ešte nedávno snažil vstúpiť do klubu, označil nielen za klamára, ba dokonca za najväčšiu tragédiu a omyl FC Nitra v celej histórii klubu.

„Hneď prvé klamstvo je, že keď podpisoval zmluvu v Nitre, tak nevedel, že Nemci nie sú majiteľmi a ani tak skoro nebudú, pokiaľ nesplatia dohodnutú kúpnu cenu za majoritný podiel akcií. To malo byť najskôr o dva roky, ak nebudú meškať so splátkami. Sám som mu to v januári vysvetľoval, keď podpisoval zmluvu,” povedal Peško pre portál sport.sk. Dodal, že z celého procesu existuje fotodokumentácia.

Erik Jendrišek povedal, že musel odísť z prenajatého bytu, pretože klub neplatil nájom za ubytovanie. „Nikto ho nevyhadzoval. To on prišiel za majiteľom bytu, mojím známym, a povedal mu, že klubu odkáže, že ho majiteľ vyhodil, čo posunie médiám a obaja tým pádom skôr dostanú od klubu peniaze,” tvrdí funkcionár Nitry.

Martin PEŠKO za FC NITRA: Erik Jendrišek klame a spoločne s Nemcami je najväčším omylom v histórii FC Nitra
Foto: FC Nitra

„Keď dostal tréner Peter Lérant odstúpenie od zmluvy pre jej hrubé porušenie, tak v rozhovore pre médiá povedal, že celá kabína stojí za ním. Avšak tri dni po nástupe staronového trénera Michala Ščasného za ním prišiel Jendrišek a povedal, že konečne majú tréningy intenzitu a úroveň,” vyvracia jeho tvrdenia Peško. Vyjadril sa aj ku kúpe luxusného Jaguaru, na ktorý Jendrišek poukázal. „Mal ho objednané ešte pred tým, ako kúpil majoritný podiel v FC Nitra. Auto pritom vlastní firma BCF Energy a nie pán Kara. Keď sa prišiel Jendrišek ‚akože rozlúčiť’ a dohodnúť, tak priniesol výpoveď s tým, že mu ju mám podpísať. Takže o žiadnej dohode a odpustení výplat sme sa vôbec nebavili,” povedal.

„Verím mu, že je zahanbený, urazený a strápnený, ale mal by sa v prvom rade pozrieť do zrkadla, pretože tam nájde vinníka tohto stavu a nie útočiť na všetkých v klube, ako to urobil on. Jediný, kto môže byť nahnevaný a smutný, je klub. Jendriškove dva góly v 13 majstrovských zápasoch ho stáli 33-tisíc eur, čiže jeden stál 16 500,” tvrdí Peško, „ešte sme aj vypadli ‚vďaka’ jeho Nemcom až do 3. ligy, pretože zaplatili jednu výplatu, aj to z požičaných peňazí od miestneho podnikateľa. Pritom z tej výplaty nezaplatili dane ani odvody do sociálnej a zdravotných poisťovní. My to teraz za nich splácame. Takže Jendrišek a jeho Nemci sú najväčšou tragédiou a omylom FC Nitra v celej histórii klubu,” vyhlásil bez servítky Martin Peško.

Futbalisti FC Nitra sa momentálne pripravujú na štart III. najvyššej futbalovej ligy, do ktorej ich zosunula nedávna strata licencie. Klub sa síce ešte snažil napadnúť verdikt Licenčnej komisie SFZ podnetom na preskúmanie, no celá snaha „bielo-modrých” vyšla aj tak na zmar.

Martin PEŠKO za FC NITRA: Erik Jendrišek klame a spoločne s Nemcami je najväčším omylom v histórii FC Nitra
Martin Peško a Erik Jendrišek, FC NITRA

Pripúšťa si však nejaké zlyhanie aj vedenie FC Nitra? Zdá sa, že nie

„Pozrite sa na skutkový stav, v ktorom sa klub nachádzal pred vstupom majoritných akcionárov manželov Karovcov – bol pred konkurzom, čiže pádom na úplne dno. Hrozila likvidácia klubu. Oni ho zachránili tým, že začali vyplácať všetky dlžoby, no boli tam aj fiktívne a dodnes vyskakujú ďalšie, takže veľa vecí sa musí riešiť spormi a súdmi. Veď tak je nastavená legislatíva,” poukázal na súčasný stav klubu Martin Peško.

Na nemeckého investora v osobe Petra Hammera a Nicka Schwarza, ktorý sa snažil vstúpiť do FC Nitra, nenachádzal dobré slovo.

Manželia Karovci, väčšinový vlastník klubu, podľa Peška urobili vraj len jednu chybu, „že v dobrej vôli verili, že v Nemecku nie sú podvodníci, ktorým navyše vzorne a ukážkovo sekundoval lokálny plátok. Podpísali zmluvy o predaji s podvodníkmi ako z učebnice. Za to tvrdo zaplatil celý klub, teda vypadnutím do 2. ligy, následnou stratou licencie a pádom až do 3.ligy.”

Na záver generálny manažér FC Nitra dodal: „Vrátim sa na začiatok a uzavriem to tým, že my, majoritní akcionári a vedenie klubu, hasíme požiar, ktorý sme nezaložili. Každý rozumný a súdny človek, ktorému záleží na tomto klube, by nám mal podávať vodu alebo si nás nevšímať.”

Pôvodný článok si prečítate na sport.aktuality.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články