15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Blaha do toho opäť udrel: Ak múdri budú ticho sedieť, hlupáci budú ďalej vládnuť! Hlúpi ľudia vládnu svetu…

A je to tu zase! Pýtate sa, že čo? Nuž boj medzi politikmi a novinármi, respektíve médiami ako takými. Tento boj je zrejme prirodzený a možno nikde a nikdy ani víťaza mať nebude, lenže istá kultúra by tu predsa len mala byť. A to na oboch stranách. Na Slovensku však rozhodne chýba.

Smutné je, že obe strany ukazujú prstom na toho druhého, že práve on je vinníkom toho, v akom marazme žijeme. Najsmutnejšie však je, že obe strany na tom majú svoj podiel, nech už tvrdia čokoľvek. Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha sa v statuse na sociálnej sieti Telegram zameral na to, aby ukázal, akíže „novinári“ sa to snažia robiť žurnalistiku a pri tom poúčať o niekoľko hláv vzdelanejších ľudí, že to, čo hlásia a píšu oni je jediná pravda a múdrosť. Blaha je presvedčený, že ak múdri ľudia ostanú ticho, hlupáci budú čoraz drzejší.

Nevzdelaný a lenivý pánko osočuje intelektuálne osobnosti

Slovenské médiá ovládla podľa Ľuboša Blahu nevzdelaná spodina, ktorá si dovoľuje určovať, kto smie a nesmie prehovoriť. „Profesorov kádrujú brigádnici, docentov zosmiešňujú študentíci, vážených odborníkov poučujú mladé žabky. Toto je koreň všetkých problémov. Hlúpi ľudia vládnu svetu. Čím väčšie medzery vo vzdelaní, tým viac kričia,“ konštatuje podpredseda Smeru-SD, ktorý si vraj v denníku SME prečítal, že ľudí ako Eduard Chmelár či Jozef Banáš by bolo najlepšie treba zakázať, lebo nemajú tie správne názory. Nešíria americkú propagandu a sú vraj preto „dezinformátori“. Tvrdiť to má komentátor Peter Schutz, ktorý podľa Blahu nemá vysokú školu a až do svojich 35 rokov predstieral, že je invalidný dôchodca, aby nemusel robiť. „Ako sám priznáva, klamal takto aj vlastnú manželku. Bravó!“ prízvukuje Blaha.

Poriadnu dávku kritiky dostal od Blahu aj poslanec parlamentu za SaS Peter Osuský

A tento človek kádruje jedného z najslávnejších slovenských spisovateľov Jozefa Banáša, ktorý ovláda päť jazykov a má za sebou bohaté skúsenosti z diplomacie. Schutz kope do docenta Chmelára, do historika, ktorý patrí k najlepším slovenským intelektuálom a napísal zásadné historické práce, z ktorých sa učia študenti po celom Slovensku. To je proste absolútna strata súdnosti. Kým Chmelár či Banáš poctivo študovali na univerzitách a zbierali životné skúsenosti, Schutz podľa svojho životopisu robil, citujem, „figuranta v geodézii či kulisára v bábkovom divadle“. A tento nevzdelaný a lenivý pánko dnes osočuje osobnosti intelektuálneho života, ktorým nesiaha po členky. Povaľači a príživníci rozhodujú o tom, či smú vysokoškolskí učitelia prehovoriť, perfektné,“ nedáva si servítku pred ústa smerák.

Vlna kritiky od Ľuboša Blahu za jeho eštebácku minulosť neobišla ani Jána Budaja

Disident Čarnogurský je nič a eštebák Budaj je hrdina kapitalizmu?

„Aby sme si rozumeli, mne nevadí, že Schutz píše do novín. Nemusí mať formálne vzdelanie. Je absolventom väčšiny košických šenkov, to vzhľadom na intelektuálny zásah denníka SME bohato stačí. Vadí mi, ak takíto ľudia kádrujú iných. A chceli by ich zakazovať. To je ako by čerstvý maturant chcel poučovať profesora na vysokej škole, čo smie a nesmie hovoriť. To je proste nepredstaviteľné,“ vysvetľuje Blaha, ktorý vraj zažíva to isté. „Mám vyštudované dve vysoké školy, mám PhD., napísal som tucet vedeckých kníh, celý život sa venujem politológii. A tu so mnou idú cvičiť nejakí nímandi, ktorých jedinou vedeckou tvorbou bol diktát na strednej škole,“ konštatuje sarkasticky podpredseda Smeru-SD.

Blaha do toho opäť udrel: Ak múdri budú ticho sedieť, hlupáci budú ďalej vládnuť! Hlúpi ľudia vládnu svetu...
Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

Naď vo svojej dizertačke použil menej kníh, než som ja napísal. A svoju smiešnu prácu obhájil u kamaráta, ktorého svojho času dosadil do funkcie. Toto sú intelektuálne veličiny slovenskej pravice, amen-tma. A takíto prázdni ľudia sa dnes idú vyvyšovať nad Chmelára, Banáša či Blahu. Odmietajú do televízie pozvať doktora Čarnogurského, právnika a disidenta, ale eštebák Budaj je pre nich hrdina kapitalizmu. Brigádnik na TA3 si dovolí vymazať profesora Sachsa z USA, nevzdelaní písalkovia z N-ka sa vysmievajú Chomskému, magistri z liberálnych plátkov kopú do profesorov Hobsbawma či Mearsheimera. Veď to je také primitívne,“ pokračuje v nemilosrdnej kritike Blaha.

Blahovej kritike sa asi pred pol rokom nevyhol ani moderátor TV Markíza Michal Kovačič

Kým nuly budú kádrovať profesorov, na Slovensku nebude dobre

„V Česku takto naháňajú profesora Druláka či Kellera. Liberálni aktivisti kopú do docenta Hrubca. A tak ďalej. Šikanujú a kádrujú intelektuálnu špičku národa – lebo nemá tie správne názory, aké si hŕstka nevzdelancov navymýšľala dakde v liberálnej kaviarni. Platón mal kedysi pravdu, keď varoval, že „vám budú vládnuť tí najhlúpejší z vás“. A nehovorím iba o plagiátorovi Matovičovi či magisterke Čaputovej, hovorím o predstaviteľoch médií či mimovládok, ktorí prekypujú nekonečnou aroganciou, no o spoločenské vedy nikdy ani nezavadili,“ píše záverom Ľuboš Blaha, podľa ktorého kým budú takíto intelektuálni nedorobkovia určovať, kto na Slovensku smie chodiť do médií, kým budú ľudí kádrovať nevzdelanci, ktorých by sme ani nepripustili na skúšku, kým nuly budú kádrovať profesorov, dovtedy na Slovensku nebude dobre.

YouTube video
Aj takto pred časom prezentovali dnes už exministra zdravotníctva Mareka Krajčiho. Zdroj: YouTube.com

„Nesmieme byť ticho, musíme bojovať – ak múdri budú ticho sedieť, hlupáci budú ďalej vládnuť. Už stačilo!“ zakončil podpredseda Smeru-SD nemilosrdne svoj status.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x