19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Blaha si kopol do Budaja: Súdruh Budaj, odstúpte. A už nikdy sa neukazujte na ulici

Už se zase perou?! Nabehli sme si na známy výrok z českej kultovej komédie Slunce, seno a pár facek, ktorý je ako vyšitý pre našu súčasnú politickú scénu. Nie je totiž asi ani dňa, keby si opozícia s koalíciou, hoci tá aj nie raz sama medzi sebou, neskočili do vlasov. Naposledy sa pustil Blaha do Budaja, za jeho – eštebácku minulosť.

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha je známym bojovníkom proti súčasnými vládnym „špičkám“, ktorý nevynechá žiadnu príležitosť na to, aby si do niektorého z nich schuti kopol. Teraz sa mu naskytla ideálna príležitosť v osobe ministra pre životné prostredie Jána Budaja, inak známu tvár protikomunistickej Nežnej revolúcie 1989, ktorý vraj bol členom komunistickej ŠTB! A Blaha svoju príležitosť v statuse na sociálnej sieti Telegram aj náležite využil.

Milan ŽITNÝ: Spolupráca Budaja s ŠTB? Objavený dokument nič nedokazuje

Každý vedel, aký je Budaj alias Domovník pokrytec a farizej

V celej veci okolo Jána Budaja a jeho angažovaniu sa v ŠTB je zaujímavé, že celý spis niekdajšieho lídra Nežnej revolúcie sa stratil v 90. rokoch. Isté fragmenty o jeho spolupráci so štátnou tajnou bezpečnosťou našiel český historik pri príprave dokumentárneho filmu, ktorý sa natáčal o spolupracovníkoch ŠTB. Z nich malo byť zrejmé, že Ján Budaj podpísal spoluprácu s komunistickou tajnou službou ŠTB. „Je to oficiálne – Budaj bol agentom ŠTB,“ hlása hneď v úvode statusu Blaha, ktorý sa vzápätí diví, čo sú všetci odrazu takí prekvapení. „Jasné, že Budaj bol eštebák, veď to hovoríme už roky. Teraz sa odrazu objaví jeho podpis a oficiálne sa preukáže, že donášal a médiá z toho robia škandál – ale tie isté médiá ho roky kryli,“ pokračuje podpredseda Smeru-SD.

Blaha sa neváha pustiť s kritikou aj do novinárov

„Všetci vedeli, čo je Budaj zač. Nie nadarmo sme ho nazývali krycím menom Domovník. Každý vedel, aký je to pokrytec a farizej. Po komunistoch vybliakoval, ale sám za bývalého režimu slúžil ŠTB a donášal,“ kope Blaha s chuťou do Budaja. Otázkou podľa neho je, prečo sa jeho podpis dostal na verejnosť práve teraz. Pár týždňov po tom, čo opustil Matovičovo OĽaNO a chcel ísť do projektu s Hegerom. „Žeby pomsta Matoviča? Toto sú jeho metódy. Spomeňte si, ako vydiera Sulíka. Ako zbieral kompro na Procházku. Ako mafiánsky ničí svojich oponentov. Je dosť možné, že Matovič Budaja vydieral a teraz, keď sa mu Domovník vzoprel, všetko išlo von. A trnavský mafián sa za rohom rehlí,“ zamýšľa sa smerák, ktorému sa celá situácia náramne hodí.

Aj Lipšica označil Blaha za mafiána, ktorý mal už dávno sedieť v base

Čestných komunistov okydávali a oni sa hrali na hrdinov

Toto odhalenie podľa Blahu najviac prezrádza o Matovičovi. „Do politiky išiel ako veľký antikomunista, a pritom sa obklopil eštebákmi. Do politiky išiel ako veľký bojovník proti korupcii, a sám páchal daňové podvody, robil kšefty s Majským a nechal si mafiánom Petrovom prepierať peniaze… Podvodníček,“ neváhal otočiť svoju zbraň aj na šéfa OĽaNO. „Budaj by mal okamžite odstúpiť z funkcie ministra. Nie preto, že bol eštebák, ale preto, že je pokrytec. S plechovým ksichtom tu roky moralizuje a sám pritom donášal na ľudí. Ale možno sa Budaj teraz slávnostne postaví a vyhlási sa za hrdinu. Veď dnes je služba spravodajským službám bývalého režimu opäť v móde – pozrite sa na Petra Pavla,“ neváha Blaha sršať svoje plamene aj na nového českého prezidenta.

„Budúceho českého prezidenta oslavujú kaviarne v Česku i na Slovensku – dojatá Čaputová si išla nohy polámať, aby od bývalého komunistického agenta prevzala v Prahe košieľku. Možno aj Budaj bude rozdávať košieľky. Domovnícke… Čaputová sa určite poteší. A spolu si aj s Pavlom zanadávajú na zlý socializmus, to bude epické. Setkání agentů po letech,“ pokračuje Blaha svojím typickým sarkastickým humorom. „Budaj nie je jediný, kto tu roky predvádzal ohňostroje pokrytectva. Zoberte si Dostála z SaS, ktorý písal pre Nové Slovo budovateľské články, a pritom sa hrá na veľkého antikomunistu. Leško detto. Raz velkotonážny marxista-leninista, potom velkotonážny liberálny kapitalista. Kiska to isté, Vášáryová to isté… Banda pokrytcov,“ našiel si smerák aj ďalšie ciele na svoju paľbu do tých, ktorí v správnom čase prehodili kabáty z červených na – rôznofarebné.

Blaha si kopol do Budaja: Súdruh Budaj, odstúpte. A už nikdy sa neukazujte na ulici
Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

Budaj je len tým najsmiešnejším symbolom celej tejto frašky. Čestných komunistov, ktorí verili v lepší svet, celé roky okydávali za to, že tvrdo pracovali a budovali po vojne Slovensko. A tí najbrutálnejší eštebáci, ktorí iba zneužívali režim, sa hrali na hrdinov. Súdruh Budaj, odstúpte. A už nikdy sa neukazujte na ulici. Opľujú vás jedni aj druhí. Konečne niekto, kto v niečom spojil Slovákov – vami dnes pohŕda doslova celé Slovensko,“ skonštatoval Ľuboš Blaha na samý záver statusu smerom k Jánovi Budajovi.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x