9.2 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Kurta pripomína Matovičovi jeho slová: „Prečo sa boja predčasných volieb? Lebo keď dôverujú ľuďom a robia dobrú prácu, tak sa ich nemôžu báť!“ (VIDEO)

Slovensko je v kŕči predčasných volieb. O ich termíne je síce už rozhodnuté, konať by sa mali konať na konci septembra, prezidentka a opozícia si však želajú, aby boli ešte v prvom polroku. Predčasným voľbám sa však doslova horúčkovito bráni najmä „najdemokratickejšie“ hnutie OĽaNO a jeho šéf Igor Matovič. On aj jemu spoluposlanci by ale mali zaloviť trochu vo svojej pamäti a spomenúť si na rok 2018.

Prečo spomíname rok 2018? Pretože aj vtedy opozícia žiadala predčasné voľby. A ak by ste náhodou zabudli, kto vtedy sedel v opozícii, tak vedzte, že v nej bol aj Igor Matovič a jeho OĽaNO. A aby bolo každému úplne jasné, aký názor mali vtedy títo „demokrati“, tak Marek Kurta z hnutia Republika to Slovákom v zostrihu videa pripomína. A slová Igora Matoviča v ňom vyznievajú priam neuveriteľne. Nuž, nie je meter ako meter.

Ľudia sú hlúpi a neocenia tú ich veľkú snahu o…?

Prečo sa bojíte predčasných volieb? Veď ľudia nie sú hlúpi. To hovorí sám veľký Igor Matovič. Tak čoho sa dnes tak boja?“ píše hneď v úvode krátkeho statusu Marek Kurta, ktorý vzápätí so sarkastickým humorom dodáva: „Ten vpravo vzadu za ním možno medveďa vegetariána. A ten vľavo za ním možno toho, že ho Dibáková z Jojky označí za otca jej dieťaťa. Ale inak sa naozaj nie je čoho báť.“ Iba na vysvetlenie, ten vpravo je dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj, ktorý sa už chystá z najdemokratickejšieho hnutia odísť, ten vľavo je Gábor Grendel, podpredseda Národnej rady a člen OĽaNO.  

Igor Matovič a jeho OĽaNO patria podľa Branislava Becíka na smetisko politických dejín

„Takto vyzerá politik so skrivenou chrbticou. Raz hovorím to, potom to popriem. A možno to nie je len chrbtica, ale aj nedostatok práškov. Veď lekárne bežne hlásia výpadky liekov, tak asi ani Matovičovi nedodali,“ končí rovnako s nádychom humoru Marek Kurta svoj krátky status. „Ale nebojte sa, to sa zoceliť dá a ľudia sa predčasných volieb vôbec nemusia báť. A vôbec nemusia počúvať strašenie Kotlebom. Aj bez Kotlebu demokratická časť opozície má hlasy na to, aby keby boli dnes predčasné voľby, by na hlavu porazila zoskupenie, ktoré nám dnes vládne,“ dušoval sa Matovič.

Lenže oni sa toho boja. A my by sme im preto chceli dať otázku: Prečo sa boja predčasných volieb? Lebo keď dôverujú ľuďom, tak sa ich nemôžu báť. Keď robia dobrú prácu. Zrejme si myslia, alebo nedôverujú ľuďom, alebo si myslia, že ľudia sú hlúpi a neocenia tú ich veľkú snahu o budovanie spravodlivého sociálneho štátu,“ končia sa vo videu silné slová Igora Matoviča. Ozaj, prečo on a jeho partia teraz nedôverujú ľuďom keď robia dobrú prácu?  

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x