18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Blaha poriadne naložil Osuskému: Nič sprostejšie a bezcharakternejšie ešte nikto v našom parlamente o Slovákoch nepovedal! (VIDEO)

Slovensko je teraz plné protirusky naladených ľudí, ktorí by túto krajinu najradšej videli na kolenách, alebo ešte radšej vymazané z mapy sveta. To všetko za jej inváziu na Ukrajinu a to, akým spôsobom sa usiluje pripojiť si jej Doneckú a Luhaňskú oblasť. Škoda len, že si pri tom nevšímajú aj niečo iné – ako ukončiť vojnu a konečne nastoliť mier!

Vo vojne proti Rusku nestojí iba Ukrajina, ale prakticky väčšina členských krajín NATO a najmä USA. Práve táto krajina sveta najviac zásobuje Ukrajinu zbraňami s cieľom poraziť Rusko, svojho odvekého úhlavného nepriateľa. A Ukrajinci sú pre nich v tomto smere v súčasnosti najvhodnejšími vykonávateľmi. Boje proti Rusku sa však odohrávajú aj v našom parlamente, kde niektorí poslanci urážajú dokonca Slovákov za to, že neodsudzujú Rusko. Na jednom z nich, Petrovi Osuskom z SaS, si vo svojom vystúpení, ktorého zostrih aj s krátkym statusom zverejnil na sociálnej sieti Telegram, si poriadne „zgustol“ podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha.

Toľko zloby, nenávisti a komplexov, koľko vy v sebe máte…

Pán Osuský, vo svojom príhovore, ste len potvrdili, že chorobne nenávidíte Rusko a ruský národ, že ste vlastne obyčajný rasista. Ale že si dovolíte urážať Slovákov, účastníkov mierových pochodov, a označíte ich, že sú sprostí a bezcharakterní, to čo si dovoľujete človeče? To je také morálne dno, aké tento parlament ešte nezažil. Ako nič sprostejšie a bezcharakternejšie ešte nikto v slovenskom parlamente o Slovákoch nepovedal. A len preto, že majú iný názor, len preto, že na rozdiel od vás nechcú vojnu a chcú mier. Len preto ich takto urážate. Čo si to dovoľujete, človeče?“ pustil sa Blaha poriadne zostra do Osuského. „Toľko zloby, nenávisti a komplexov, koľko vy v sebe máte… Naozaj s vami netreba strácať čas. Hovoríte o tom, aké strašné je Rusko, ruský národ, aký strašný bol Sovietsky zväz, aké strašný bol bývalý režim. Však vy ste tu v tom bývalom režime žili a prosperovali,“ pokračuje smerák v protiofenzíve.

Blaha si kopol aj do disidenta Budaja, ktorý mal byť spolupracovníkom ŠTB

„Vy ste boli na lekárskej fakulte. Vďaka komunistom ste vyštudovali, vy ste potom robili lekára, vďaka komunistom ste zarábali 2000 československých korún. To bolo na dané pomery obrovitánsky plat, a vy teraz ten režim odrazu nenávidíte? Hej, keď ste vtedy mohli byť hrdinom, vtedy ste boli ticho, vtedy ste sa nepridali k disidentom. Nie. Na rozdiel od povedzme Jána Čarnogurského, ktorého dnes nenávidíte, lebo má iný názor na Rusko, kde ste boli vtedy? Teraz ste hrdina? Teraz, keď je to také príšerne lacné… Viete, keby sme každý štát, ktorý je vo vojne, označovali za teroristický, tak v prvom rade musíme označiť za teroristov všetkých prezidentov Spojených štátov amerických po druhej svetovej vojne,“ naznačuje Blaha, kto je tu najväčší vojnový štváč.

Šéf špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic mal podľa Ľuboša Blahu už dávno sedieť v base

Raz ten mier musí prísť. Vždy príde, vždy skončí vojna

Kto viedol vojnu vo Vietname, kto viedol vojnu v Juhoslávii, kto viedol vojnu v Iraku, kto viedol vojnu v Afganistane, Grenada, Guatemala, Panama Čile…? Prevraty, vraždenie, znásilňovanie, vojny. A tu nie sú teroristi? To sú tí mierotvorcovia? To si robíte srandu. Ale vy chcete neustále iba eskalovať vojnu, chcete neustále iba zbrojiť. Posielať tam stíhačky dokonca. Ako prvá krajina na svete poslať na bojisko na Ukrajine stíhačky, ktoré môžu vyvolať takú reakciu Ruskej federácie, že tu môže byť z toho až jadrová vojna. Ale nie, vy ste ochotní obetovať celý slovenský národ len preto, aby ste si mohli kopnúť do ruského národa, lebo ich nenávidíte. Ako jeden prach sprostý fašista. Takú mieru nenávisti voči Rusom, akú predvádzate vy, nepredvádzal naozaj ani Adolf Hitler,“ nedáva si Blaha pred ústa servítku.

Blaha poriadne naložil Osuskému: Nič sprostejšie a bezcharakternejšie ešte nikto v našom parlamente o Slovákoch nepovedal! (VIDEO)
Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

„Namiesto takýchto hlúpych rezolúcií, že Rusko je také, Rusko je onaké, čo tak sa s nimi porozprávať o tom, ako vyriešiť tento konflikt, ako zabezpečiť mier, lebo o to nám ide. V tej vašej rezolúcii ani raz slovo mier, ani raz. Vojna, vojna, vojna, terorizmus, terorizmus, vojna. Kde tam máte mier? Lebo asi všetci chceme, aby to jedného dňa skončilo. A ja sa pýtam, musíme teraz čakať, koľko rokov, kým to konečne pochopíte? Dva, tri, štyri, päť či 10 rokov? Raz to príde, raz ten mier musí prísť. Vždy príde, vždy skončí vojna. Prečo to musí trvať niekoľko rokov? To znamená niekoľko státisíc ľudí navyše, ktorí zomrú zbytočne. A opakujem, najväčší hrdinovia sú tu na Slovensku, ktorí si popíjajú kávičku v bratislavských kaviarňach, ktorí keby ich poslali na front, tak by sa tam zlomili do dvoch minút. Áno, pán Šefčík (poslanec za OĽaNO Marek Šefčík – pozn. red.), jasné, choďte bojovať. Prečo nejdete? Máte na to vek, milujete tú Ukrajinu, nech sa páči, choďte! Je veľké byť hrdina,“ šíri ďalej síru a oheň bojovne naladený podpredseda Smeru-SD.

Zaujímavú otázku, že koľko miliárd sme ochotní poslať Ukrajine, položil Milan Uhrík

Kým si nesadne Amerika s Ruskom, po vojne nebude

„Viete, keď sedíte v teplúčku, dostávate takýto príjem, a teraz tu vrieskate ako tí Ukrajinci majú bojovať proti tomu zlému Rusku, no choďte bojovať vy. Oni zomierajú. Keď ste presvedčený, že je to taká správna vec, čo tu ešte sedíte? Ste obyčajný zbabelec, pokrytec a huckáte do vojny iných, aby zomierali namiesto vás. To je v poriadku? To je morálne?“ kopol si Blaha poriadne ostro do Šefčíka. Podľa Blahu je tu geopolitický konflikt medzi Spojenými štátmi americkými a Ruskou federáciou a bojiskom je Ukrajina. „Je to zástupná vojna Američanov. A rveme do toho Zelenského režimu, naozaj skorumpovaného Zelenského režimu, obrovské množstvo zbraní,“ hnevá sa smerák.

Chmelár odkazuje naším politikom, že ich vojnové besnenie je je v záujme Slovákov

„Inak by už bolo dávno po vojne keby to nebolo. A kým si nesadne Amerika s Ruskom, tak po tej vojne ani nebude. A preto k tomu musíme vyzývať. A toto hovorí Sachs, toto hovorí Maersheimer, toto hovorí Chomský, toto hovoria ďalší americkí analytici, či už ľavičiari alebo pravičiari. To je jedno. Maersheimer je skôr pravičiar, Sachs bol vždy neoliberál, Chomský ľavičiar, ale zhodnú sa na tom, že chceme mier, a že jediný spôsob, ako zabezpečiť mier je, aby sa Američania dohodli s Rusmi,“ zakončil Ľuboš Blaha svoje video.

Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

Ľuboš Blaha v krátkom statuse prezradil, že v parlamente tvrdo odsúdil hlúpu a pubertálnu rezolúciu poslanca Petra Osuského, v ktorej Rusko označuje za teroristický štát. „My nechceme eskalovať konflikt, nechceme protiruský rasizmus, nechceme predlžovať vojnu vyzbrojovaním Ukrajiny – my chceme mier. A vyprosujem si, aby zbabelec Osuský nadával Slovákom, ktorí sa zúčastňujú mierových pochodov, že sú „sprostí“ a „bezcharakterní“. To, čo si dnes dovolil, je cez všetky čiary,“ napísal nekompromisne Ľuboš Blaha.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x