16.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Becík: Bijem na poplach lebo viem, ako to dopadne. Jednou obrovskou katastrofou (VIDEO)

Poľnohospodári a potravinári to v našej republike rozhodne nemajú ľahké. Vie to aj starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík, ktorý je synom exministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka, a ktorý má doma veľké hospodárstvo.

Súčasní vládni predstavitelia toho pred voľbami nasľubovali naozaj veľa, no zatiaľ z toho splnili iba veľmi málo. Čo síce nesľubovali, ale je to realita, je veľké zvyšovanie cien nielen potravín, ale aj energií, a teda prakticky všetkého. Branislav Becík v statuse aj vo videu kritizuje vládnu politiku smerom k naším poľnohospodárom a potravinovej sebestačnosti.

Prvoradá je u nás chamtivosť, pažravosť a útlak drobných vlastníkov pôdy

„Kto má zdravie, pokoj, chleba, ten má všetko, čo mu treba. A my Slováci pri OĽaNO vláde nemáme nič z toho…“ píše hneď v úvode Becík, podľa ktorého vládni predstavitelia svoju neschopnosť, neodbornosť a amaterizmus v týchto dňoch zakrývajú svojimi vyjadreniami o vojne v polícii. Podľa Becíka by sme sa mali už konečne venovať podstatným veciam v našej krajine, a to aj tomu, že poľnohospodárstvo má dve rovnocenné poslania:

1. dorábanie poľnohospodárskej produkcie

2. krajinotvorba, boj proti klimatickým zmenám, ochrana biotopov, udržanie rozvoja vidieka a protierózne opatrenia a to správnym obrábaním pôdy.

„Mestskí veľkopodnikatelia a privatizéri družstiev však o druhom poslaní nechcú ani počuť. Ide im len čo najlacnejšie vyrobiť produkciu – vyviezť ju von a na vidieku úpadok. A sebestačnosť? Zabudnime!“ konštatuje Becík, podľa ktorého je prvoradá chamtivosť, pažravosť a útlak drobných vlastníkov pôdy nízkym nájmom a skupovaním pôdy. „A zamestnanci? To sú len rukojemníci nepredvídaných rozhodnutí agromafie,“ končí svoj status starosta Dvorov nad Žitavou, ktorý je zároveň poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja.

https://www.nitranoviny.sk/becik-toto-je-ta-vlada-ktoru-sme-si-zvolili-obavam-sa-ze-sme-si-zvolili-ovela-vacsie-zlo/

Pri zakladaní novej úrody pociťujeme ohromný nárast vstupných nákladov

Problém, ktorý podľa Becíka na Slovensku máme je OĽaNO, ktoré má na starosti Ministerstvo pôdohospodárstva. „Mičovský nevyboxoval pre toto odvetvie, odvetvie produkcie potravín, ani jedno euro, čo nás teraz dobieha,“ hovorí v úvode videa Becík, ktorý na jar avizoval, že nám hrozí nárast cien potravín. Zároveň odporúčam ľuďom odkladať si účtenky za nákup potravín a o nejaký mesiac si ich porovnať. Becík tiež priznáva, že za viac ako 20 rokov čo pôsobí a pracuje v odvetví pôdohospodárstva sa nestretol s takým rapídnym rastom cien komodít.

„Už dnes, pri zakladaní novej úrody pociťujeme ohromný nárast vstupných nákladov ako sú osivá, hnojivá i chémia. Veľmi rýchlo zareagovali majitelia vlastniaci veľké závody na výrobu umelých hnojív, alebo výrobcovia biopalív, teda skutoční agrobaróni, ktorí majú dosadených svojich ľudí veľmi blízko k súčasnému ministrovi pôdohospodárstva, bankárovi, tak o tejto realite sa nahlas nehovorí. Ako keby to tu vôbec nikoho netrápilo,“ konštatuje vo videu starosta Dvorov nad Žitavou a dodáva, že krmoviny ako kukurica húfne opúšťajú Slovensko a bez pridanej hodnoty sa vyvezú do okolitých štátov.

https://www.nitranoviny.sk/becik-pan-micovsky-pre-nasich-polnohospodarov-a-potravinarov-ste-neurobili-vobec-nic/

Takýmto laxným prístupom Matovičovej vlády bude trpieť len slovenský národ

„Tam ju farmári cez svoje hospodárske zvieratá skŕmia, tie sa tam zabijú, spracujú, čím sa vytvárajú aj pracovné pozície, a sem na Slovensko sa dovezú hotové výrobky. Z mesiaca na mesiac drahšie výrobky,“ opisuje Becík to, čo sa podľa neho deje v súčasnosti a dodáva, že každý jeden hypermarket u nás si uvedomuje, že sme krajina, ktorá neprodukuje potraviny, a preto si môže zvyšovať svoju maržu. „A dnes máme preto najdrahšie potraviny v celej európskej únii. Náš národ kupuje z mesiaca na mesiac drahšie a predražené potraviny, ale to našej vláde, ktorá sa hrdí tým, že pracuje pre slovenský národ, žily netrhá,“ vysvetľuje Becík. „Toto sú tí „obyčajní“ ľudia, ktorí v skutočnosti pracujú proti slovenskému národu a proti budúcnosti tejto krajiny,“ ukazuje starosta Dvorov nad Žitavou prstom smerom k OĽaNO.

https://www.nitranoviny.sk/becik-sa-hneva-ak-sa-nic-nezmeni-nasmu-polnohospodarstvu-zazvoni-umieracik/

„Prečo vláda nezastaví vývoz komodít do okolitých štátov, prečo nenakupuje slovenské komodity do štátnych hmotných rezerv, prečo nenavyšujeme stavy hospodárskych zvierat a prečo sa nepodporujú chovatelia hospodárskych zvierat minimálne na takej úrovni ako to robia Česi, Rakúšania, Poliaci alebo Maďari?“ pýta sa Branislav Becík. „Prečo si súčasná vláda nevie uvedomiť to, čo si uvedomili vlády v okolitých štátoch, že na prvom mieste je produkcia potravín a podpora závodov na spracovanie mäsa, mlieka a tak ďalej,“ nechápe starosta Dvorov nad Žitavou, podľa ktorého sme krajina, ktorá je predurčená na lacný vývoz a produkciu zdravých a lacných potravín, ale takýmto laxným prístupom Matovičovej vlády bude trpieť len slovenský národ. „A to obrovským spôsobom. Áno, bijem na poplach, lebo viem ako to dopadne. Jednou obrovskou katastrofou,“ končí svoje video Branislav Becík.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články