19.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Becík: Toto je tá vláda, ktorú sme si zvolili? Obávam sa, že sme si zvolili oveľa väčšie zlo

Branislav Becík nie je len poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja, ale aj starostom vo Dvoroch nad Žitavou a najnovšie aj členom politickej strany Hlas-SD. S Petrom Pellegrinim spojil svoje sily zrejme i preto, že on sám bol veľkým odporcom súčasnej vlády a bojovníkom proti nej. Tak, ako to dokumentuje aj v jeho najnovšom videu.

https://www.facebook.com/branislavbecik/videos/774764369866562

Postaviť sa za ľudí nebolo pre Branislava Becíka nikdy cudzie, a tak je tomu aj v jeho najnovšom videu, v ktorom opäť kritizuje súčasnú vládnu koalíciu za jej kroky proti obyčajným ľuďom. Ako Becík v úvode videa priznáva, začína mať pri tejto koalícii pocit, že všetko, čo sa v minulosti urobilo, a spravili sa aj dobré veci, sa silou mocou musia všetko zrušiť.

Kto tu chce zle tomuto národu? Nebolo tej zloty od tejto vlády už dosť?

„Ako keby mali komplex z toho, že to nebolo z ich hláv. Na čo bolo dobré zlikvidovať obedy zadarmo pre deti v našich školách. Počas pandémie množstvo rodín stratilo prácu a tieto dnes majú skutočne finančné problémy. Tieto rodiny si naozaj dnes nemôžu dovoliť vyskakovať a ja som svedkom toho, ako rodiny šetria už aj na školských jedálňach,“ konštatuje starosta Dvorov nad Žitavou a priznáva, že z 500 detí v obecnej škole chodí na obedy už len okolo 220. „A to hovorí za všetko. A prečo sa tiež vláda nezaoberá tým, aby sa do školských zariadení dostávali zdravé potraviny zo slovenských regiónov. Veď tým by sa len podporili regionálni prvovýrobcovia, ktorí by aj týmto spôsobom vedeli ponúknuť pracovné miesta. A to aj ľuďom, ktorí prišli pre pandémiu o prácu,“ hovorí Becík.

„Stále sa tu len kecá ako treba dbať na životné prostredie, ale aj týmto spôsobom znížime uhlíkovú stopu. A to práve na potraviny, ktoré sa sem húfne dovážajú zo zahraničia. Niekedy otáznej kvality a tie končia práve na tanieroch našich detí. Preto sa pýtam, kto tu chce zle tomuto národu? Nebolo tej zloty od tejto vlády už dosť?  Zlikvidovali rodiny, podnikateľov, gastro a teraz idú likvidovať aj zdravie našich detí, ktoré sú našou budúcnosťou?“ kladie náš krajský poslanec smerom k vláde nepríjemné otázky.

Becík: Toto je tá vláda, ktorú sme si zvolili? Obávam sa, že sme si zvolili oveľa väčšie zlo

Becík priznáva, že znížením obedov je nútený znížiť aj počet pracovníkov. „A ja sa pýtam, žena, ktorá v kuchyni robila celý život, ktorá má odrobených 30 rokov, kto ju dnes zamestná? Kto tie kuchárky, ktoré budú musieť skončiť zamestná? Heger? Sulík? Alebo Matovič? Nie, budú evidované na úrade práce. Ale čo potom? Toto je tá vláda, ktorú sme si zvolili? Toto sú tí naši akože menšie zlo?“ opäť kladie Becík nepríjemné otázky, na ktoré si vzápätí aj odpovedá: „Obávam sa, že sme si zvolili oveľa väčšie zlo. Prečo, páni politici, je vám náš národ ukradnutý? Prečo máte iné priority ako zdravie našich detí. Lebo z toho vám asi do vačku nekvapne, však?“

foto: Branislav Becík sa opäť pustil do kritiky našej vlády, ktorej sa v závere svojho videa pýta: „Prečo, páni politici, je vám náš národ ukradnutý?! Zdroj: FB / Branislav Becík

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články