10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Erik Tomáš: Mafia? Áno, tá Matovičova

Nejde o žiadnu vojnu v polícii, ale o odhalenie ohavného konania policajtov na politickú objednávku. Každému kto si prečítal uznesenie o obvinení štyroch “elitných” vyšetrovateľov NAKA a povereného šéfa inšpekcie ministerstva vnútra sa musel zdvihnúť žalúdok. Dôkazy sú nepriestrelné. Nejde o žiadne výpovede pochybných kajúcnikov, ale rovno o záznamy legálnych odposluchov komunikácie týchto policajtov.

Erik Tomáš: Mafia? Áno, tá Matovičova

Rozumiem, že obhajca môže v mene obrany svojho klienta robiť prakticky čokoľvek, ale to čo v tejto kauze predvádza Lipšicov kamoš a exporadca prezidentky Peter Kubina je perfídnosť najhrubšieho zrna. Vraj obvinenie jeho klientov “stojí na vode” a oni “celý život hrali podľa pravidiel”. A neváha dodať, že vyšetrovatelia takýmto spôsobom spracúvajú skutky bežne. To naozaj ?No tak sa na to pozrime. Zvukové záznamy z policajnej kancelárie jasne ukazujú ako sa táto “elitná partička” snaží krvopotne vymyslieť falošné obvinenie príslušníkov inšpekcie ministerstva vnútra a ďalších osôb, ktoré poukázali na manipulovanie výpovedí v známych kauzách. Rozkaz totiž znel jasne – “treba ich zastaviť “ prezrádza jeden z nich pokyn, ktorý mal dať priamo minister vnútra Mikulec.

Čurilla a spol. sa teda ako v lacnom akčnom filme dohadujú, či do uznesenia o začatí trestného stíhania dajú sabotáž, alebo vydieranie, alebo korupciu, alebo rovno založenie organizovanej zločineckej skupiny. Hlavne tam musia “vtesnať” niečo, čo bude môcť dozorovať špeciálna prokuratúra, teda Lipšic. Nie a nie to vymyslieť, lebo dôkazy žiadne nie sú, ale to sa nejako dodatočne vybaví, napr. úradnými záznamami. U jedného z nich sa aj nachvíľu prebudí svedomie a vzdychá, že to “už je na neho veľa”, iný zase všetkých upokojuje, lebo minister mal odkázať, “že môžu robiť, lebo ak tie sračky budú padať na hlavu, tak on to znesie”.

No a všetko má samozrejme pod riadiacou kontrolou Lipšic, ktorý posiela “v obálke” realizačný návrh (bez ktorého nie je možné začať trestné stíhanie) prisluhovačovi a poverenému šéfovi inšpekcie Scholtzovi. Ten ho celý nažhavený bez prečítania podpíše, čím posvätí snahu umelo obviniť jeho podriadených kolegov. Toto všetko obsahuje uznesenie o obvinení vyšetrovateľov, pričom je zaražajúce a zároveň veľavravné, že väčšina médií hlavného prúdu (česť výnimkám) sa podrobnosti z neho snaží pred vrejnosťou utajiť, alebo minimálne zahmliť. Naopak veľký priestor v nich dostáva advokát Kubina, ktorý napriek tomu, čo ste vyššie čítali s plechovým ksichtom vyhlasuje, že jeho klienti sú nevinní baránkovia a ide o bežnú prax v polícii. Ak je toto pravda tak nám všetkým občanom potom Pán Boh pomáhaj !

A čo na to súčasné vládne špičky. Tak tie predvádzajú ešte väčší hnus ako spomínaný Kubina. Matovič a Heger opäť tárajú o mafii prerastenej v bezpečnostných zložkách. Fakt neskutočné ! To akože kto má byť tá mafia ? Generálny prokurátor Žilinka, ktorého chcela aj s rodinou odstrániť skutočná mafia? Alebo prokurátori Krajskej prokuratúry v Bratislave sú mafia? Alebo sudcovia Okresného súdu Bratislava 3 sú mafia ? Či príslušníci inšpekcie ministerstva vnútra sú mafia? NIE. Sú to len statoční ľudia, ktorí sa postavili za zákonnosť a proti politickému zneužívaniu orgánov činných v trestnom konaní.

A tou “mafiou” sa v skutočnosti stala súčasná vládna moc. Tá moc, ktorá neváha spolupracovať s reálnymi mafiánmi zo skupiny takáčovcov aby manipulovala výpovede. Tá moc, ktorá neváha lynčovať všetkých ľudí, ktorí sa jej postavili. Tá moc, ktorá si aj v spolupráci s niektorými médiami chcela sprivatizovať spravodlivosť. Skôr, či neskôr sa potvrdí, kto stojí na jej čele. Indície sú jasné. Bol to Matovič, ktorý chcel ukazovať prstom na tých, po ktorých si má prísť NAKA. Mračná sa sťahujú a on sa opäť vyhráža. Najbližšie obdobie ale ukáže, či ešte sme právnym a demokratickým štátom.

Text: Erik Tomáš, fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články