11.5 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

ZUZKIN STĹPČEK: Bude normálne, alebo normalizačne

   Svätý otec je už doma. Teda nie v nebi, ale vo Vatikáne. Portál Vatican News informoval, že bol na apoštolskej ceste po Slovinsku, čo by vysvetľovalo záhadu, prečo tak veľmi túžil vidieť Luník IX. Hm, lenže tam nie je more, ale móre. A to je rozdiel. Asi taký, ako medzi Slovinskom a Slovenskom. Alebo medzi dobrým a zlým policajtom. Hoci… V tomto sa u nás už ani divá sviňa nevyzná. Zatýkanie zlých policajtov,vyšetrovateľov či prokurátorov, ktorí predtým boli akože dobrí, nabralo obrátky, ktoré veštia veľký tresk.

ZUZKIN STĹPČEK: Bude normálne, alebo normalizačne

   Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic vraj počíta s tým, že môžu zadržať aj jeho. K tomu, že údajne manipuloval výpoveďami svedkov v dôležitých kauzách, sa nevyjadruje, skôr sa cíti ako ten Don (Quichot, nie Corleone!), ktorý neúnavne bojuje s veternými mlynmi spravodlivosti. Kamaráti Igor s Edom stoja pri sebe aj pri Danovi a hovoria niečo o tom, že zatiaľ čo oni sa snažia skoncovať s obrovskou a slizkou mafiánskou hydrou, ktorá požiera dobrých policajtov a sudcov, tak staré (čítaj Ficove) štruktúry im v tom všemožne bránia. A tak prišli s ponukou kvalitného riešenia: niečo ako poloha mlieka a vody.  Vznikne odborná pracovná skupina na obnovu dôvery v právny štát. Nie, nebudú chodiť s plagátikmi, že Slovensko je právny štát, lebo aj to by od nich vystalo, ani nebudú po večeroch opravovať chyby svojich ministrov a štátnych úradníkov. Aby mohla byť obnovená dôvera v právny štát (inak, všimli ste si, že nikto nedefinoval, že kto má opäť veriť v ten právny štát, či to má byť občan alebo premiér, či kto),  pár spoľahlivých hláv zasadne a podumá, ako zmeniť zákony, ktoré Igora, Eda, Dana… brzdia v rozlete.

    „Kriminálne živly, ktoré sa infiltrovali do bezpečnostných zložiek štátu, vyvíjajú aktivity namierené proti poriadku. Z orgánov činných v trestnom konaní budeme musieť vypudiť mafiu,” povedal Eduard Heger 16. 9. 2021. „Pravica viedla cieľavedomý útok proti všetkým základným hodnotám a normám socializmu a systematicky rozkladala stranu a celý politický socialistický systém,” uvádza sa v dokumente Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti po XIII. zjazde KSČ, ktorý schválil 10. decembra 1970 Ústredný výbor KSČ. V dokumente sa ďalej píše: „Pre dosiahnutie normalizáce bolo potrebné predovšetkým sformovať všetky zdravé sily v strane aj mimo nej k rozhodnému úderu proti reakcii, odhaliť pravicových oportunistov a ich skutečné zámery, poraziť pravicu v otvorenom politickom boji, vyrvať jej z rúk rozhodujúce mocenské pozície a nástroje, predovšetkým informačné prostriedky, a vymaniť široké vrstvy pracujúcich spod jej vplyvu.”  

   Pokiaľ ide o informovanie širokých vrstiev pracujúcich predžutou pravdou, médiá si svoju úlohu plnia horlivo.  Najnovšie informujú, že vyše 80% z testovaných PCR testami tvoria neočkovaní. Tretiak Jožko z jednej základnej školy v Nitre vraví, že to je predsa logické, keďže očkovaní sa testovať nemusia.

Zuzana Huďová, novinárka a spisovateľka

foto: @kjpargeter

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články