17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Žiadne rady primátora Hattasa nepotrebujeme, hovorí Kéry z NSK

Na ten bizarný nápad nitrianskeho primátora Mareka Hattasa, že hľadá kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, som radšej nereagoval okamžite, chcel som počkať nového dňa. Ráno múdrejšie večera. No aj s odstupom času to vnímam jednoznačne.

Žiadne rady primátora Hattasa nepotrebujeme, hovorí Kéry z NSK
Marián Kéry

Pán primátor sa, neviem z akého dôvodu, stavia do pozície sudcu, určujúceho, kto by mal kandidovať za predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, kto je či nie je osobnosť.

Samozrejme, sám seba na tom piedestáli nespochybniteľnej osobnosti určite vníma. Neskutočný, až bohorovný prístup.

Milan Belica k Hattasovi: Ťažko hodnotiť spoluprácu s človekom, ktorý sedí na dvoch stoličkách

V prvom rade, primátor Marek Hattas je ten posledný, kto by mal hodnotiť druhých. Na pozíciu nitrianskeho primátora a neskôr aj do parlamentu mu vo výraznej miere pomohlo angažovanie sa v protestoch Za slušné Slovensko. Podobne sa do vrcholovej politiky dostal napríklad aj Juraj Šeliga. Napriek tomu, že toľko opakovali, že ide o apolitické protesty, pre nich ako tváre protestov (jedna celoslovenská tvár a druhá regionálna) boli zjavne chrbtom, po ktorom sa dostali do politiky.

Marek Hattas by mal prestať riešiť voľby do Nitrianskeho samosprávneho kraja a radšej by sa mal sústrediť na to, aby za ním zostalo aspoň niečo, ako za primátorom. Pretože doterajšie jeho pôsobenie na stoličke šéfa mesta Nitry skôr ukazuje, že je neviditeľným a vyslovene priemerným primátorom. A nepomáha mu ani to, že sa vďaka strane bývalého prezidenta Andreja Kisku dostal v roku 2020 do parlamentu. Tam patrí rovnako k tým málo známym a menej aktívnym poslancom.

Hattas a hazardné hry: Vyšetrovateľ začal stíhanie za marenie úlohy verejným činiteľom

Minimálne v jednej veci však je dobrý. Vie, ktorým smerom fúka vietor. Správne vycítil, že strana Za ľudí predstavuje loď, potápajúcu sa ku dnu. A tak už je v poslaneckom klube SaS, liberálnej strany s veľkými ambíciami. No vidno, že aj s minimom sebareflexie.

Návrh, ktorý pán primátor a poslanec Hattas predložil, je dehonestáciou volieb, nielen tých do samosprávneho kraja. Vraj zatiaľ nevidí „žiadnu osobnosť, ktorá by mala záujem uchádzať sa o post predsedu NSK a zároveň by hájila hodnoty demokracie, otvorenosti a transparentnosti“.

Keďže som už pre médiá potvrdil, že ako aktuálny podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, jeho dlhoročný poslanec a rovnako poslanec NR SR budem v nadchádzajúcich jesenných voľbách, ako kandidát strany SMER-SD kandidovať za nitrianskeho župana, Hattas svojou výzvou posúva do tábora nedemokratických kandidátov aj mňa.

Halóo, hľadá sa župan!

Tu však nejde o mňa, ale o princíp. Tu ide o to, že niekto, ako sa v Biblii hovorí, „v cudzom oku vidí smietku, ale vo svojom brvno nevidí“.

No je to práve výzva nitrianskeho primátora a člena poslaneckého klubu SaS Mareka Hattasa, ktorá hraničí s nedemokratickosťou a elitárstvom.

Nech pán primátor láskavo nechá voľbu nielen predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, ale aj primátora Nitry na bežných, obyčajných ľudí.

Vláda nás vystavila experimentu miešania vakcín, tvrdí poslanec Marián KÉRY

A nech sa spamätá a začne na svojom poste prvého muža Nitry konečne niečo robiť. Inak budú jeho šance na znovuzvolenie mizivé.

Text: Marián Kéry, poslanec NRSR a podpredseda NSK

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články