20.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Pellegriniho pravá ruka v Nitrianskom kraji je takáto kočka!

HLAS – sociálna demokracia má už plne funkčné regionálne štruktúry takmer na celom Slovensku. Predseda strany Peter Pellegrini v piatok odovzdal 62 menovacích dekrétov novým predsedom okresných organizácii HLASu a poveril ich koordináciou politických aktivít v ich okrese.

„Som hrdý na to, že ani nie rok a pol po svojom vzniku je HLAS skutočnou politickou stranou, a nie schránkovou firmou či uzavretou partiou vyvolených. Hlas regiónov je pre sociálnodemokratickú politiku nesmierne dôležitý a vyrovnávanie regionálnych rozdielov považujeme za kľúčové pre lepší život ľudí na Slovensku. Každý občan má totiž právo na kvalitné a dostupné služby štátu bez ohľadu na to, v ktorom kúte svojej vlasti sa narodil, žije či pracuje,“ povedal Peter Pellegrini.

Okresné štruktúry HLASu budú mať kľúčové slovo pri výbere kandidátov na starostov a primátorov i poslancov miestnych a mestských zastupiteľstiev. HLAS bude vo voľbách podporovať výrazné regionálne osobnosti a ponúkať kandidátov so schopnosťou posunúť svoje mesto či obec ďalej. „Kritéria ako kompetentnosť, zodpovednosť a politická kultúra, ktoré presadzujeme na celoštátnej úrovni, budeme vyžadovať v samospráve,“ zdôraznil Peter Pellegrini. Okresné štruktúry HLASu sú zároveň plne pripravené zapojiť sa do celoštátnych akcií, ako napríklad zber podpisov pod petíciu za vypísanie referenda.

Zámer vytvoriť novú sociálnodemokratickú stranu, orientovanú na konkrétne problémy človeka a lepšiu budúcnosť Slovenska, oznámil Peter Pellegrini 10. júna 2020 v Banskej Bystrici. HLAS bol na ministerstve vnútra zaregistrovaný 11. septembra 2021 po odovzdaní takmer 95-tisíc podpisov občanov, súhlasiacich s jeho vznikom. Ustanovujúci snem HLASu sa konal 28. novembra 2020 a za predsedu strany zvolil Petra Pellegriniho.

Pellegriniho pravá ruka v Nitrianskom kraji je takáto kočka!
Martina Jarošová Gašparová, zdroj fb

Kto sú Pellegriniho ľudia v Nitrianskom kraji?

Krajská predsedníčka strany je Martina Jarošová Gašparová, ktorá je súčasne aj poslankyňou mestského zastupiteľstva v Leviciach.

Okresnými predsedami sú: Nitra Zdenko Svoboda, Levice Peter Šimšík, Zlaté Moravce Štefan Valkovič, Nové Zámky Ingrid Ujváriová, Topoľčany Filip Urminský, Komárno Viliam Kocsis a Šaľa Ladislav Jaroš.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články