15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Viete, aké nekresťanské peniaze zarábajú europoslanci? Ak máte slabšie srdce, TOTO radšej ani nečítajte a nepozerajte (VIDEO)

Europoslanci sa podľa zverejňovaných informácií majú ako „prasce v žite“. Ich platy dosahujú výšok, o akých sa bežnému smrteľníkovi na Slovensku, a nielen tu, ani len nezdá. Za to, čo robia pre ľudí, si ich rozhodne nezaslúžia.

Slovákom sa zdajú päťtisícové platy našich poslancov za to, čo robia v Národnej rade až príliš vysoké. Pri tom, čo dostávajú europoslanci v európskom parlamente je to ale iba žobračenka. Aká je zrejme pravda zverejnil vo videu Ľuboš Hrica, Slovák žijúci v Taliansku. Slová moderátora televíznej relácie na adresu tamojšej europoslankyne Federici Mogherini vám určite pohnú žlčou.

Ďuriš Nicholsonová chcela potupiť Uhríka, schytala to ale sama. „Lucka, Lucka, ty si na tomto svete zbytočná ako semafor na konci slepej ulice!“

Europarlament rozhadzuje peniaze na poslancov plným priehrštím

Video je síce ešte z 25. septembra 2019, ale určite nestratilo na aktuálnosti ani dnes. Ibaže… Ibaže by si europoslanci dobrovoľne znížili platy. Ale kto tomu uverí? „Viete aký má mesačný plat táto europoslankyňa? 31-tisíc euro,“ hovorí hneď v úvode moderátor ukazujúc na fotografiu talianskej europoslankyne, ktorej päťročný mandát skončil v októbri 2019. Ale šokujúcim informáciám nebol ani zďaleka koniec. „Keď po piatich rokoch skončí komisárom mandát, tak ďalšie dva roky poberajú naďalej 40-60% z platu, ktorý poberali. To znamená, že Mogherini bude ďalšie dva roky, bez toho aby pohla prstom a môže robiť akúkoľvek činnosť, bude zarábať mesačne približne 15-tisíc eur. Za nič! Len tak,“ prezrádza moderátor.

„Volá sa to „Podpora začlenenia do spoločnosti“. Prečo by ten, kto pracoval v EÚ ako komisár nemal byť už začlenený do spoločnosti? Dva roky bude dostávať 15-tisíc eur mesačne! Už dnes si je istá, že po dovŕšení 63 rokov, za týchto päť odpracovaných rokov, počas ktorých sa toto chúďa veľmi unavilo, dostane 4700 eurový dôchodok, Za päť rokov práce dostane 4700 eurový dôchodok,“ prízvukuje moderátor.

Europoslanec Michal Šimečka: Na sľuboch, slovách a princípoch už nezáleží?

Dodáva: „Dúfam, že chápete, že je to absurdné. Keď niekto odpracuje 40 rokov a dostane len polovicu z polovice na polovicu…“ K tomu ešte Hrica v krátkom statuse dopísal:. „Dôchodok po piatich odpracovaných rokoch 4.500 € + normálny dôchodok. Čiže okolo 5.500 – 6.000 eur.“ Tak čo vy na to Slováci? Ešte vás netriafa šľak?

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články