-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Drahota gniavi Slovensko a naši mocní sa len dohadujú. Pozrite, ako to so skutočnou pomocou vyzerá inde!

Slovensko sa zmieta v zdražovaní aké tu azda ešte nebolo. Ceny prakticky všetkého idú nahor rovnako rýchlo, ako padá životná úroveň mnohých obyvateľov. A čo vláda? Tá sa len dohaduje, kto má ľuďom vlastne pomôcť.

Kto má aspoň priemernú pamäť, ten si určite spomenie ako Igor Matovič pred voľbami sľuboval, koľko peňazí dokáže ušetriť, aby ľuďom „lepšie bolo“. A čo sa stalo? Nuž, pravý opak. Je horšie. Neušetril vôbec nič, pretože iba vyhadzuje milióny na nezmyselné lotérie, ktoré aj tak k ničomu neviedli. A keď sa už aj dôchodcom nejaké peniaze za zaočkovanie pridá, považuje to za hotovú vec v otázke pomoci pre nich. Ale čo ostatní ľudia? Čo tí, ktorí majú malé platy, dôchodcovia, samoživitelia, zdravotne postihnutí… Facebookový profil Nekŕmte nás odpadom zverejnil status, v ktorom ukazuje ako pomáhajú svojím občanom niektoré štáty v Európe. A slovíčko POMÁHAJÚ chceme zvýrazniť, pretože to, čo sa deje u nás, pomoc rozhodne nie je.

Milí dôchodcovia, zdražovanie si zaplaťte aj z očkovacieho príspevku, odkazuje vám Heger

Pozrite sa na našich spojencov, opatrenia už dávno prijali

„Milí naši politici, ako má vyzerať pomoc s náhlym zdražovaním? Pozrite sa, ako to robia naši spojenci,“ píše sa hneď v úvode statusu a vzápätí si každý môže pozrieť, ako vyzerá skutočná pomoc ľuďom.

POĽSKO: Znížilo DPH na pohonné hmoty z 23 % na 8 %. DPH ná základné potraviny nastavili na nulu, DPH za plyn rovnako 0 %, elektrina 5 %.

BELGICKO: Znížilo DPH za elektrinu z 21 pecent na 6 %. Zatiaľ do 1. 7.

ŠPANIELSKO: Znížilo dane na viaceré komodity.

BULHARSKO: Zmrazilo ceny za elektrickú energiu i za ďalšie položky.

RAKÚSKO: Pozastavilo tzv. ekologickú daň a vyčlenilo 1,7 miliardy euro na kompenzácie pre občanov v dôsledku zdražovania.

VEĽKÁ BRITÁNIA: Nastavila tzv. cenový strop a prijala komplexný balík opatrení na zmiernenie zdražovania.

FRANCÚZSKO: Limtuje zvyšovanie cien elektrickej energie. Až 6 miliónom domácností vrátilo po 100 euro.

HOLANDSKO: Znížilo dane za energie pre 8 miliónov domácností.

NÓRSKO: Dotovalo účty za elektrickú energiu.

MAĎARSKO: Reguluje ceny potravín a zastropovalo ceny pohonných hmôt.

Informáciu zverejnila česká exministerka Alena Schillerová.

Bude ako nebolo! A naozaj, takto zle, ako sa má teraz väčšina Slovákov, tu ešte nebolo. Pamätáte sa? Spamätajte sa! (VIDEO)

„A čo idete urobiť na Slovensku? Teraz ste vymysleli, že zdaníte Slovenské elektrárne. Tie okamžite zareagovali a tvrdia, že prípadné prijatie nového zákona o zdanení nadmerného zisku prevádzkovateľom jadrových blokov bez analýzy vplyvov vyústi do bankrotu spoločnosti Slovenské elektrárne, zastaví proces spustenia tretieho bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach ako aj dostavbu 4. bloku,“ konštatuje pisateľ, ktorý na samý záver dodáva: „V skratke – čakajú nás dohadovania, asi nejaké analýzy a zdražovanie už pritom týždne ruinuje slovenské domácnosti. Pozrite sa na našich spojencov, opatrenia už dávno prijali a nenechali ľudí v štychu. Môžete sa hanbiť!“ Prirodzene, diskusia k téme bola skutočne zaujímavá a rôznorodá.

Slováci pozor! Drahota sa ešte zvýši a do peňaženiek si siahnete opäť hlbšie

Čakáme kým si vláda naplní vrecká. Im na ľuďoch nezáleží

Drahota gniavi Slovensko a naši mocní sa len dohadujú. Pozrite, ako to so skutočnou pomocou vyzerá inde!
Slová nášho premiéra Eduarda Hegera vyznievajú ako výsmech drvivej väčšine Slovákov. Zdroj: FB / Nekŕmte nás odpadom

„Doplň tak isto Írsko. Vlada zaplatí každej domácnosti 200 euro za spotrebu energie,“ upozorňuje Pett Bell. „A čo čakáte? Chcú položiť elektrárne na lopatky, aby ich mohli znova za lacno predať zahraničiu, ktoré tu bude ryžovať. To je ďalšia cena za to, že im západ pomohol dostať sa k moci. Vypredaj Slovenska pokračuje,“ skonštatovala Monika Svoreňová. „Čakáme, kým si vláda naplní vrecká. Im na ľuďoch nezáleží. Dúfam, že sa už všetkým teraz otvoria oči, čo nám vládne za chamraď,“ pridáva sa Žofia Struhárová.

„Ako je toto možné? Veď Heger povedal, že okolité krajiny ešte len dobiehajú Slovensko v opatreniach proti zdražovaniu…,“ píše sarkasticky Tatiana Seňanov. „No veď ste si zvolili… čo vyplakávaš?! Doplácame na vás tupcov z 29.2.’20. Komplet všetci v štáte,“ pripomína Leonard Sanders. „Chceli sme zmenu, máme zmenu. Len teraz čo už mám chodiť po kanáloch, že som si myslela, že bude nám lepšie? Veľa ľudí sa sklamalo. Ja sama sa hanbím, čo som volila, ale už to nevrátim späť,“ priznávajú sebakriticky Ján Olga Pastvoví. „Až na jednu maličkosť… Slovensko sa najviac zadlžuje v rámci E.Ú., najviac sa tu kradne v rámci dotácií, krátenia DPH a daní. Takže plebs to musí zaplatiť,“ prízvukuje Katarína Kováčová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články