3.1 C
Nitra
streda, 29 novembra, 2023

Europoslanec Michal Šimečka: Na sľuboch, slovách a princípoch už nezáleží?

Europoslanec Michal Šimečka dnes komentoval dianie doma, na Slovensku. Na mušku si tentokrát zobral menovanie nového generálneho riaditeľa Slovenského pozemkového fondu.  A kritikou nešetril.

Europoslanec Michal Šimečka: Na sľuboch, slovách a princípoch už nezáleží?
foto: facebook MŠ

„Boj proti „našim ľuďom“ patril k sľubom, s ktorými OĽaNO vyhralo voľby. Dnes za šéfa Slovenského pozemkového fondu vláda schválila Jána Marosza, bývalého poslanca OĽaNO. Marosz sa téme doteraz nevenoval, a nebol dokonca ani medzi kandidátmi, ktorých posudzovala výberová komisia.,“ napísal otvorene.

Dodal, že netvrdí, že to nemusí byť hneď katastrofa, alebo že by funkciu mal vykonávať zle. Ale, „presne takto sa však postupne ničí dôvera ľudí v politiku. Akoby na sľuboch, slovách a princípoch už vôbec nezáležalo, akoby stačilo vždy nájsť len novú výhovorku, ktorá ospravedlní ich obídenie. Je mi to ľúto, lebo táto vláda je v mnohom stále oveľa lepšia, ako to, čo reprezentujú Kotlebovci alebo Fico. Podobnými krokmi im však nahráva viac, ako si myslí.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články