-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

Vládnu nám tu farizeji. To, čo napáchali budú odstraňovať celé generácie. Ak to niekedy niekto vôbec odstráni. Žiaľ…

Poznáte slovo FARIZEJ? Že nie? Bežne tak hovoríme falošnému človeku, pokrytcovi či svätuškárovi. A  práve takí nám tu teraz vládnu.

Farizejov môžeme vidieť všade na svete, najsmutnejšie na tom ale je, že najviac ich je v politike. Žiaľ, aj v tej našej. Bežní ľudia si to možno ani neuvedomujú, respektíve to ani tak nevnímajú, no ak sa niekto nad tým zamyslí hlbšie, určite pochopí. Hlbšie sa nad tým v statuse zamyslel aj Ľuboš Hrica, Slovák žijúci v Taliansku, a prišiel na skutočne zaujímavé veci.

Tak, Patrick, čo ťa tak presvedčilo, že si zmenil názor?

Jedno nám hovoria, iné konajú. A toto tu bude dokedy?

Aké je teda farizejstvo tohto desaťročia?

  • Hovoria nám, že musíme prijímať vojnových utečencov, ale pritom potrebujú len a len „lacných otrokov“ a nových voličov.
  • Hovoria nám, že musíme chrániť planétu, ale pritom sú to oni, ktorí žijú z konzumu a našich daní.
  • Hovoria nám že odstraňujú chudobu, ale výsledok je rastúca chudoba a z bohatších sa stávajú ešte bohatší.
  • Hovoria nám, že im ide o lásku a mier, ale popritom zbroja, čím podnecujú k vojne, násiliu a nepokojom.
  • Hovoria nám, že im ide o zdravie, ale jediné v čom napredujú je len diskriminácia a nenávisť.
  • Hovoria nám, aby sme sa spájali, ale sú to oni, ktorí rozdeľujú.
  • Hovoria nám čítaj naše noviny, pretože len tak sa dozvieš pravdu.

Takže takýto je podľa Ľuboša Hricu dnešný svet v skratke. Pravdivé? Zrejme áno, ale najhoršie je, že až priveľmi.

Svoj názor na Hricove slová majú aj Slováci. „A hovoria nám, že bude lepšie. Len nehovoria, že iba im…,“ konštatuje Peter Vojtek. „Zlo sa vždy skryje pod rúškom dobra,“ pridáva Anna Melišová Nemčeková. „A to ste ešte nespomenuli gender tématiku, ktorá už je ďaleko za hranicou hetero, homo, ale ide sa na „to“ a „ono“ v duchu: vlastne neviem čo som porodila a nech sa TO rozhodne samé čo je a čo chce byť. Toto teraz letí v znudenom povrchnom superliberálnom svete – paradoxne diktatúry! K bodu 3 – Forbes dokonca uverejnil správičku o tom, ako malá hŕstka brutálne zbohatla na ´pandémii´ ale väčšinu ľudstva uvrhla do chudoby… Úplne zle, všetko!“ napísala Renata Barinová. „Príklad za všetky: všade propagované stretnutie politikov na dohodu o klíme. Koľko ich bolo? Koľko to bolo vládnych lietadiel a limuzín????? Lebo protokol nepustí. Aj keď letia limuzína musí byť!!!! To bolo ekologické stretnutie???? A my musíme triediť, platiť za triedenie a platíme stále viac a viac. Za všetko, len aby miliardárom neklesli zisky. Preto je chudoba, nízke platy, nedocenení ľudia,“ dodala k danej problematike Monika Chrabačková.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články